Finał Wimbledonu + Inwestytura w Pałacu Buckingham + Oświadczenie z powodu śmierci byłego premiera Japonii + więcej!

piątek, 15 lipca 2022

Po kilku intensywnych dniach w końcu znalazłam chwilę, żeby napisać dla Was najnowsze informacje na temat rodziny z Cambridge! W dniach 9-10 lipca odbyły się mecze finałowe Wimbledonu mężczyzn oraz kobiet. Na nich byli obecni księżna Kate (jako patronka All England Lawn Tennis & Croquet Club), książę William, a także... książę George! Kolejne informacje, które zawarłam w tym poście to: radosne wieści w rodzinie Middletonów, plany wakacyjne pary książęcej i ich dzieci, inwestytura w Pałacu Buckingham oraz oświadczenie księcia Williama z powodu śmierci byłego premiera Japonii. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Finał Wimbledonu kobiet odbył się w zeszłą sobotę. Na kort tenisowy przybyła księżna Kate, która przy wejściu została powitana przez Iana Hewitta - prezesa All England Club oraz Debbie Jevans. Potem udali się w stronę królewskiej loży.

Embed from Getty Images


W tym roku zorganizowano akcję polegającą na wyłonieniu młodej osoby, która by miała na zadanie rzucić monetą przed rozpoczęciem meczu tenisowego. Do projektu zaangażowano mieszkańców Merton oraz Wandsworth. Ostatecznie wybrano dziewczynę o imieniu Gabia, która miała okazję zamienić parę słów z księżną Cambridge. Ponadto Jej Królewskiej Wysokości zaprezentowano nową monetę z okazji tegorocznego Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Monetę zaprojektował Edward Roberts.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Na Wimbledonie również był obecny aktor Tom Cruise...


...oraz Maggie Smith.

Embed from Getty Images


Na początku księżna Cambridge miała okazję obejrzeć mecz finałowy z udziałem tunezyjskiej tenisistki, Uns Dżabir oraz Jeleny Rybakiny, pochodzącej z Kazachstanu. Początkowo wyniki były korzystne dla Tunezyjki (zresztą była ona typowana na zwyciężczynię tego turnieju), ale z kolejnymi setami wszystko zaczęło się zmieniać, w wyniku czego tegoroczne zawody wygrała Jelena Rybakina. Oto rezultaty z podziałem na sety: 6:3 (Dżabir), 2:6 (Rybakina), 2:6 (Rybakina).

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Księżna Cambridge miała okazję wręczyć nagrodę Venus Roseater Dish, która została po raz pierwszy zaprezentowana na Mistrzostwach Wimbledonu w 1886 roku.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Wiadomość z Pałacu Kensington:


Potem (tym razem w kapeluszu) z zaciekawieniem obejrzała mecz tenisowy debla z udziałem Chorwatów: Nikoli Mektića oraz Mate Pavića oraz reprezentantów Australii: Matthewa Ebdena oraz Maxa Purcella. Pojedynek został rozegrany na korzyść Australijczyków. Wynik z podziałem na sety: 7:6 (Ebden, Purcell), 6:7 (Mektić, Pavić), 4:6 (Mektić, Pavić), 6:4 (Ebden, Purcell), 7:6 (Ebden, Purcell). Wynik podsumowujący: 3:2.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Jak podają do informacji strony internetowe związane ze sportem, mecz trwał... 4 godziny i 10 minut!

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Roksanda

Kapelusz - LK Bennett

Okulary - Bvlgari

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Kiki McDonough

Embed from Getty Images


Filmiki:Natomiast 10 lipca odbył się finał Wimbledonu mężczyzn w grze pojedynczej. Tym razem na kort tenisowy przybyli książę William, księżna Kate oraz... książę George! Był to debiut najstarszego syna pary książęcej na tym wydarzeniu.

Embed from Getty Images


Filmik z przyjazdu:


Ich Królewskie Wysokości porozmawiali z Dylanem, który został wybrany przez społeczność Merton i Wandsworth, aby rzucić monetą przed rozpoczęciem meczu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Razem zasiedli na trybunach aby podziwiać zmagania Novaka Djokovića oraz Nicka Kyrgiosa. Pierwszego seta wygrał Australijczyk, lecz jego passa trwała krótko. Zwycięzcą został Serb, który pokonał rywala 3:1. Podział na sety: 4:6 (Kyrgios), 6:3 (Djoković), 6:4 (Djoković), 7:6 (Djoković).

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Tym razem książę George mógł pochwalić się swoimi minami ;).

Embed from Getty Images


Następnie nastąpiła oficjalna ceremonia wręczenia nagrody przez księżną Cambridge. W tymże przedsięwzięciu towarzyszył jej Ian Hewitt. Nie zabrakło również konwersacji z wolontariuszami oraz innymi osobami zaangażowanymi w to sportowe wydarzenie.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Po zakończeniu turnieju, para książęca z synem udała się na prywatne spotkanie z tegorocznym zwycięzcą. Książę George miał okazję potrzymać trofeum w rękach, na co William odparł: Tylko go nie upuść!


W czasie rozmowy z Novakiem Djokovicem, księżna zdradziła, że jej dzieci próbują swoich sił w grze w tenisa. Powiedziała: George gra. Wszyscy grają, nawet Louis. Bardzo się starają.


Poniżej post z Pałacu Kensington, podsumowujący tegoroczne zawody:

Kolejny rok, kolejny niesamowity turniej Wimbledonu. Gratulacje dla Novaka Djokovica za zdobycie tytułu mistrza męskiej gry pojedynczej oraz dla wszystkich graczy, którzy uczestniczyli w turnieju w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Gratulacje też dla ostatniego, ale nie mniej ważnego personelu, zespołów i społeczności, którzy organizują te wyjątkowe wydarzenie.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alessandra Rich

Szpilki - Alessandra Rich

Zegarek - Cartier

Okulary - Bvlgari

Embed from Getty Images


Filmik:**********************************************************************************


7 lipca książę William przewodniczył kolejnej inwestyturze, która odbyła się w jednej z sal Pałacu Buckingham. W tym dniu zostały odznaczone następujące osoby:


Sir Jonathan Nguyen-Van-Tam - pracownik służby zdrowia, specjalista od chorób zakaźnych, epidemiolog; został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla współczesnej medycyny.


Major Tracy Buckinghamshire oraz Starsza Bosman Stażowa Carrie Stuart - otrzymały Order Krzyża Królewskiego Czerwonego Krzyża za zasługi dla brytyjskiego wojska.


**********************************************************************************


8 lipca przeszedł do historii dla całego narodu japońskiego. Tego dnia, były premier Japonii - Shinzo Abe - został postrzelony przez zamachowca, w wyniku czego zmarł. Książę William wystosował krótkie oświadczenie o następującej treści:

Jestem głęboko zasmucony wiadomością o śmierci byłego premiera Japonii, Shinzo Abe. Prawdziwy mąż stanu i oddany przywódca. Nigdy nie zapomnę serdeczności i hojności, którymi mnie obdarzył podczas mojej wizyty w Japonii w 2015 roku. Moje myśli są teraz z jego rodziną i mieszkańcami Japonii. W


***********************************************************************************


A teraz pozytywna wiadomość! Siostra księżnej Kate, Pippa Matthews, urodziła trzecie dziecko! Jak podaje do informacji magazyn People - na świat przyszła druga dziewczynka (która dołączyła do starszego rodzeństwa: 3-letniego Arthura i rocznej Grace), a sam poród nastąpił około dwa tygodnie temu. Gratulacje!


**********************************************************************************


Jak można przeczytać na stronie Woman & Home, jedna z królewskich ekspertek zdradziła wakacyjne plany pary książęcej i ich dzieci. Ingrid Seward powiedziała, że letni czas będą spędzać na świeżym powietrzu w postaci chodzenia na spacery, jazd na rowerze, wędkarstwa, jazd konno, pływania oraz żeglarstwa. Jeśli chodzi o miejsce, rodzina z Cambridge uda się do Zamku Balmoral, aby tam spędzić wakacje w towarzystwie pozostałych członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Nieoficjalnie mówi się również o wyspie Mustique, na którą co roku na wakacje wyjeżdża rodzina Middletonów.


Zresztą 13 lipca pojawił się filmik pokazujący rodzinę w drodze do należącego do nich helikoptera. Ciekawe czy pierwszym kierunkiem ich podróży jest Balmoral czy może Windsor ;).


********************************************************************************


A teraz zestawienie prywatnych wyjść pary książęcej:


6 lipca - Spotkanie związane z działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa (księżna Kate).


6 lipca - Spotkanie z Hannah Jones, dyrektor naczelną The Earthshot Prize (książę William).


11 lipca - Spotkanie z Amandą Berry - nową dyrektor naczelną The Royal Foundation (książę William).


2 komentarze

  1. Żółta sukienka z Wimbledonu jest rewelacyjna szkoda że Kate częściej nie wybiera takich wyrazistych kolorów

    OdpowiedzUsuń
  2. Piekna sukienka granatowa i super Kate wygląda w niej .Szkoda ze kapelusz zalozyla tylko raz..

    OdpowiedzUsuń