Książę William na Commonwealth Business Forum + Audiencje w Pałacu Buckingham

wtorek, 17 kwietnia 2018

Dziś rozpoczął się kolejny dzień obchodów CHOGM2018. Jeszcze przed południem książę William udał się na Commonwealth Business and Youth Forum, na którym również byli obecni przedstawiciele Commonwealth Alliance of Young Entrepreneurs oraz dobroczyńcy, którzy wspierają młodych ludzi.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Głównym celem forum jest promowanie kontaktów międzykulturowych i osiągnięcie porozumienia między młodymi przedsiębiorcami w zakresie wyzwań, z którymi w dzisiejszych czasach muszą się zmierzyć młodzi ludzie. Książę został ciepło powitany przez organizatorów wydarzenia, a następnie udał się do środka, aby spotkać się z obecnymi gośćmi.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

W skład Forum Młodzieżowego wchodzą: przedstawiciele Commonwealth Youth Council oraz przedstawiciele rządu Malty. Forum, jak co roku, prowadzone jest przez młodzież, która zarządza i ustala własny program nawiązując do czterech haseł: gospodarka, polityka, środowisko i społeczeństwo. Mają okazję do przedstawienia swoich prezentacji, opinii, a także podzielić się ze swoimi doświadczeniami.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na początku Jego Królewska Wysokość porozmawiał z zaproszonymi gośćmi, a następnie zajął miejsce przy jednym ze stanowisk. W tym roku omawiano w jaki sposób Wspólnota zachęca, upoważnia i łączy młodych przedsiębiorców.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Podczas spotkania, powiedział m.in.: Podróżując po krajach Wspólnoty jak i po Wielkiej Brytanii, zawsze jestem pod wrażeniem pomysłowości, motywacji i wielkiego zaangażowania tych, którzy zakładają małe i średnie przedsiębiorstwa. Kiedy Catherine i ja odwiedziliśmy Indie w 2016 roku, byliśmy zachwyceni działalnością indyjskich firm, które mieliśmy okazję zwiedzić - począwszy od Formula E-Cars, a kończąc na nowych sposobach nauczania alfabetu Braille'a [...]

https://twitter.com/KensingtonRoyal

***************************************************************

Kolejnym zadaniem księcia było udzielenie audiencji prezydenta Kenii, Uhuru Kenyatta (warto przypomnieć, że w Kenii William oświadczył się Kate, więc na pewno spotkanie z głową tego państwa było dla niego wyjątkowe). Oprócz przedstawiciela Kenii, książę również powitał wiceprezydenta Zjednoczonej Republiki Tanzanii, lecz nie pojawiły się żadne zdjęcia.

https://twitter.com/UKenyatta

https://twitter.com/UKenyatta


17 komentarzy

 1. Ciekawe,czy jest pewny,że jego żona nie zacznie rodzić,gdy on jest na spotkaniu: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam propozycję do autorek bloga: napiszcie post o księciu Filipie, konkretnie o jego zdrowiu. Ostatnio gazety pisały, że książę przeszedł operację w jednym z londyńskich szpitali; choć pewnie - ze względu na wiek- nie była to operacja, lecz zabieg chirurgiczny, wykluczający tzw. znieczulenie ogólne. Myślę, że notka o księciu Filipie byłaby tutaj mile widziana. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny mam do was ogromną prośbę, czy wiecie co śpiewano na początku ślubu kate i Williama? Szukałam tego wszędzie i nie mogę znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moglabys dokładniej określić w którym to było momencie? Chodzi Ci o utwór grany gdy Kate szła do ołtarza czy nieco później? ;)

   Usuń
  2. I was glad

   Usuń
  3. Śpiewali ją wszyscy i to było zaraz na początku po tym jak Kate weszła do Katedry .

   Usuń
  4. To tak jak wspomniał Anonimowy powyżej, ten utwór nazywa się "I was glad". Znajdziesz go na YouTube ;)

   Usuń
  5. Dziękuję wam bardzo 😀

   Usuń
 4. Do autorek bloga !!! :)
  Dziewczyny mam pytanie wysłałam list z życzeniami bożonarodzeniowymi do królowej Elżbiety II i księcia Filipa.Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi,jak myslicie jest jeszcze szansa ze dostane odpowiedź :):)
  Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź :);):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie trochę już czasu minęło. Ale uważam, że nie warto tracić nadziei. Może niedługo do Ciebie dojdzie ;)

   Usuń
  2. Dzięki Julka :)

   Usuń
  3. ja myśle że może jednak dojdzie

   Usuń
 5. https://pikio.pl/z-ostatniej-chwili-ksiezna-kate-trafila-do-szpitala/
  Czy to już???

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, to jest zwykła plotka. Póki nie ma oświadczenia Pałacu Kensington, traktujemy tę informację z dystansem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej kiedy dokładnie odbędzie się Throoping the Colour?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze obstawiałam narodziny 3 royal baby tak w okolicach 20.04 - 23.04 ;) ciekawe czy już niedługo to się wydarzy czy jeszcze długo będziemy czekać? Wydawało mi się że czasowo ta 3 ciąża jest w trochę innym okresie niż ciąża z Charlotte, a tu wychodzi na to że być może dzieciaki będą razem obchodzić urodziny? ;)

  OdpowiedzUsuń