Kolejne audiencje w Pałacu Buckingham

środa, 18 kwietnia 2018

Ze względu na obchody CHOGM2018, do Wielkiej Brytanii zaczęli się zjeżdżać najważniejsi przedstawiciele państw wchodzących w skład Wspólnoty Narodów. Dziś dzień dla księcia Williama upłynął pod względem audiencji, podczas których przyjął 3 prezydentów i 2 premierów! Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Dziś z księciem Williamem spotkali się:

  • Enele Sopoaga - premier Tuvalu od 2013 roku. Tuvalu znajduje się na Oceanie Spokojnym, w zachodniej Polinezji. Tuvalu tworzy archipelag tzw. Tuvalu Islands czyli Wyspy Lagunowe.

Pinterest

  • Hage Geingob - prezydent Republiki Namibii od 2015 roku. Namibia znajduje się w południowo-zachodniej części Afryki. Leży nad Oceanem Atlantyckim. Kilkadziesiąt lat temu była znana jako Afryka Południowo-Zachodnia.

Twitter

  • Gaston Browne - premier państwa Antigua i Barbuda od 2014 roku. Antigua i Barbuda to wyspiarskie państwo znajdujące się na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Podstawą gospodarki tego państwa jest turystyka.

  • Nana Akufo-Addo - prezydent Republiki Ghany od 2017 roku. Ghana znajduje się w zachodniej części Afryki, położona nad Oceanem Atlantyckim. Co ciekawe słowo ghana oznacza król-wojownik.

Daily Guide

  • Yoweri Museveni - prezydent Republiki Ugandy od 1986 roku. Uganda jest położona we wschodniej części Afryki nad Jeziorem Wiktorii. Jej nazwa pochodzi od plemienia Buganda, które zamieszkuje tereny na południu kraju.

Twitter


To na razie tyle jeśli chodzi o dzisiejsze wyjścia. Już jutro William wraz z księciem Harrym wezmą udział w uroczystym otwarciu Commonwealth Heads of Government Meeting, a następnie udadzą się do Pałacu Buckingham na przyjęcie.


1 komentarz

  1. Czyli dość egzotycznie było;) piękne wnętrze❤

    OdpowiedzUsuń