Książę William na przyjęciu Welcome to the UK

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

16 kwietnia oficjalnie rozpoczęły się obchody Commonwealth Heads of Government Meeting. Specjalnie na tę okazję do Wielkiej Brytanii zjeżdżają się najważniejsi przedstawiciele państw należących do Wspólnoty Narodów. Wieczorem odbyło się przyjęcie Welcome to the UK, na którym pojawił się książę William.Przyjęcie rozpoczęło w godzinach wieczornych. Książę miał okazję przywitać się z politykami, prezydentami i premierami krajów należących do Wspólnoty Narodów. Na początku odbyła się seria przemówień, które również wygłosił książę William:
[...] Commonwealth to nie tylko polityka i sport. Kiedy pojawia się pytanie: Co sprawia, że Wspólnota jest taka wyjątkowa? Odpowiadam z wielką ufnością, że to wy sprawiacie, że Wspólnota jest niesamowita. Słusznie została określona jako ''matka wszystkich sieci''.

[...] Mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie udowadnia naszą współpracę, kreatywność, podejście do świata, który jest otwarty i uznaje nasze doświadczenia. Zobaczycie wokół siebie wiele wynalazków i produktów, które reprezentują najlepszą brytyjską pomysłowość [...] Dla nas wspieranie Królowej, która oddała swoje życie Wspólnocie, jest ogromnym zaszczytem.

Mamy nadzieję, że przez te kilka dni spędzimy ze sobą dużo czasu [...] To jest dla mnie i mojej rodziny wielka przyjemność gościć Was tutaj. Więc witajcie. Mamy przed sobą pięć niezwykłych dni z ponad pięcioma tysiącami ludzi w Londynie pochodzącymi z różnego zakątka naszej rodziny.


Następnie książę zwiedził wystawę specjalnie przygotowaną na to wydarzenie. Mówi się, że w ten sposób pokazano przykłady współpracy między Wielką Brytanią a pozostałymi krajami Wspólnoty. Nie zabrakło także eksponatów zaprezentowanych podczas Commonwealth Fashion Exchange w Pałacu Buckingham w lutym tego roku.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Książę miał również okazję podziwiać trofeum Premier League, a następnie porozmawiać z trenerami należącymi do Premier Skills Head. Polega na organizowaniu kursów w celu lepszego wyszkolenia trenerów oraz sędziów.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

A już jutro kolejny wyjście Williama - będzie obecny na Commonwealth Business and Youth Forum.

https://twitter.com/KensingtonRoyal


2 komentarze

  1. Trochę szkoda,że tak się złożyło,że Kate nie może uczestniczyć w tym zjeździe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się ciekawy tydzień w brk

    OdpowiedzUsuń