Co nowego ?

sobota, 22 sierpnia 2015

Książę William napisał wstęp do nowej biografii królowej Elżbiety II. Książka nosi tytuł Elizabeth II: The Steadfast i została napisana przez Lorda Hurda- byłego ministra spraw wewnętrznych, który opisuje w niej panowanie, charakter i życie rodzinne królowej. 

Nowa książka z pewnością będzie bardzo wyjątkowa dla królowej. We wstępie księcia Williama możemy m.in. przeczytać:

"W ostatnich 90 latach, świat zmienił się szybciej niż kiedykolwiek w historii.Gdy moja babcia Królowa urodziła się w 1926 roku, nadal goiły się rany po Wojnie Światowej, niewiele osób zdawało sobie sprawę, jak szybko zostaną one wznowione...

Po prawie dziewięćdziesięciu latach znajdujemy się w świecie, który zmienił się dramatycznie, niemal nie do poznania do świata, w którym urodziła się w Królowa, ale gdzie wytrwa rola miłości, rodziny, cła i współczucia.

Myślę,że mogę powiedzieć za moje pokolenie. Kiedy mówię, że przykład i ciągłość świadczona przez królową jest nie tylko rzadkie wśród przywódców, ale świetnym źródłem dumy i pewności. 

Po raz kolejny, po cichu i skromnie królowa pokazała nam, wszystko, co śmiało możemy objąć w przyszłości bez narażania rzeczy, które są ważne.

Osobiście jestem zaszczycony, że mogłem poznać prywatną stronę Królowej, jako babci i prababci.

Królowej życzliwość i poczucie humoru, jej wrodzony spokój, miłość do rodziny i domu, to wszystko co mogłem doświadczyć z pierwszej ręki.  

Muszę dodać, że wspomnienie samej królowej jest niekompletne, bez złożenia hołdu mojemu dziadkowi, księciu Filipowi, który poświęcił swe życie, aby wspierać Królową.

Mówiąc za siebie, jestem zaszczycony stawiając Królową, jako wzór życia w służbie dla społeczeństwa."

***********************
Ostatnio na oficjalnym koncie pałacu Kensington na Twitterze mogliśmy zauważyć pewne zmiany. Bowiem zostało zmienione zdjęcie profilowe... z wcześniejszego zdjęcia pałacu Kensington nie ma śladu, teraz widnieje zdjęcie całej trójki; księcia Williama, księżnej Kate oraz księcia Harry'ego  .

***********************
Książę i księżna Cambridge otrzymali zgodę na budowę nowego kortu tenisowego w Anmer Hall, w Norfolk.

Nowy kawałek trawiastego kortu tenisowego zastąpi stary, którego stan z roku na rok się pogarszał.
 Będzie zbudowany 36 metrów od pierwotnej części, w celu lepszego widoku od posiadłości. Tymczasem istniejący kort będzie wykopany i zamieni się w tylną część ogrodu, którego nie będzie można widzieć z drogi publicznej. 

Budowa pociągnie za sobą wycinkę 10 drzew, w tym klonu Norweskiego i Japońskiego, brzozy, drzew owocowych oraz Złotokapu. Jednak w celu ich zastąpienia posadzone będą trzy nowe dęby. Więc nie będzie to miało żadnego wpływu na "lepszą" widoczność Ich posiadłości. 

Źródła branżowe twierdzą, że budowa nowego kortu tenisowego kosztuje około 50.000 £, ale instalując sztuczną powierzchnię murawy będzie potrzeba jeszcze £ 10,000.

Rzecznik pałacu powiedział,że budowa nie będzie finansowana ze środków publicznych.

3 komentarze

 1. Ciekawe kiedy ta biografia zostanie przełożona na polski....

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako jedyne z blogów w większości poświęconych Kate Williamowi i ich dzieciom o tym napisałyście. Super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze, jest tyle blogów o nich ale tylko ten blog jest według mnie najlepszy. Tutaj od razu najświeższe informacje. Na innych blogach trzeba na nie czekać z tydzień lub dwa. Jak się u rodzinki nic nie dzieje to profesjonalne notki tematyczne są wstawiane. Moje 3 najbardziej ulubione królewskie blogi:
   ten
   o szwedzkich księżniczkach
   i royal watcher poland.
   Dziękuję dziewczyny za ten blog ��

   Usuń