Od Lady Diany Spencer do księżnej Walii - dzień 4 - Królewskie obowiązki.

czwartek, 27 sierpnia 2015

Pomimo, że Diana miała bulimię, depresję i problemy w małżeństwie z Karolem to i tak wykonywała swoje obowiązki jako księżna Walii. W 1982 roku po raz pierwszy za granicą zastępowała Królową Elżbietę na uroczystościach pogrzebowych Grace Grimaldi, księżnej Monako.

Księżna Diana na pogrzebie księżnej Grace Kelly z Monako www.pinterest.com

W lutym 1984 roku księżna odbyła samodzielną podróż do Norwegii. Wizyta w Norwegii trwała tylko jeden dzień. Głównym celem wizyty był udział w realizacji Carmen by London City Ballet,której Diana była patronką. 

Księżna Diana z parą królewską Norwegii - królem Haraldem i królową Sonją www.theroyalforums.com

W drugim dniu wizyty zasadziła drzewo na terenie ambasady brytyjskiej. Dziennikarze zauważyli,że Diana czuła się nieswojo. Spekulowano,że było jej trudno przeprowadzić swoją pierwszą samotną trasę, lecz dzień po przyjeździe księżnej do Londynu okazało się, że jest w drugiej ciąży.

http://www.theroyalforums.com/

9 listopada 1985 roku wraz z księciem Karolem rozpoczęli oficjalną wizytę państwową w Stanach Zjednoczonych gdzie zostali powitani przez prezydenta Ronalda Reagana i pierwszą damę, Nancy Reagan.

www.telegraph.co.uk

Następnie podczas bankietu zrobiono oficjalne zdjęcie pary książęcej z parą prezydencką USA.

allaboutroyalfamilies.blogspot.com

23 lipca 1986 roku Diana i Karol pojawili się na ślubie młodszego brata księcia,księcia Andrzeja i jego wybranki,Sarah Ferguson w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Mówi się,że Sarah i Andrzej poznali się dzięki Dianie rok wcześniej,mając nadzieję,że zdobędzie przyjaciółkę i towarzyszkę na oficjalne spotkania na dworze królewskim.

www.dailymail.co.uk 

Para książęca razem z Andrzejem i Sarah składali wizyty w Ascot, jadali kolacje w Pałacu Buckingham i uczestniczyli w Trooping The Colour aż do 1992 roku, gdy zarówno Karol i Diana jak i Sarah i Andrzej ogłosili separację małżeńską. Przyjaźń Sarah i Diany została zakończona gdy była żona księcia Andrzeja opublikowała książkę My Story przy tym ujawniając kilka szczegółów z życia Diany.

www.pinterest.com

W latach 1982-1992 Diana i Karol uczestniczyli w oficjalnych wizytach w różnych krajach takich jak (od lewej) : Australia (wielokrotnie), Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie , Kamerun , Kanada, Nigeria, Indonezja, Hiszpania, Włochy, Francja , Portugalia i Japonia.


Wizyta w Japonii , www.pinterest.com

Natomiast samodzielne wizyty księżna złożyła w (od lewej) : Niemcy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Węgry, Egipt, Belgia, Francja, Republika Południowej Afryki, Zimbabwe i Nepal.


Wizyta w Zimbabwe i Nepalu , princessdianabookboutique.wordpress.com

Ostatnia wspólna oficjalna wizyta pary książęcej odbyła się 1992 roku w Korei Południowej. Na zdjęciach był widać chłód między Dianą a Karolem.

www.dailymail.co.uk

Księżna była bardzo pomocna. Prywatnie przebywała w Grecji i Francji. W 1995 roku Diana odwiedziła ponownie Stany Zjednoczone, Argentynę, Chiny i Włochy.


Przez całe swoje życie księżna Diana była prezesem i patronowała ponad 100 organizacjom. To właśnie większość jej wyjść była związana z działalnością charytatywną. Księżna pomagała bezdomnych, a także osobom niepełnosprawnych, dzieciom i osobom zarażonym wirusem HIV i AIDS. Więcej o patronatach księżnej możecie przeczytać TUTAJ (kliknij)Fanka Kate & Fanka George'a 

8 komentarzy

 1. Wspaniała i wyjątkowa kobieta. W dodatku przepiękna. Mimo tej potwornej mody lat 80. księzna emanuje urodą i elegancją.

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjny post :** :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiejszy post również pojawi się nieco później niż zwykle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak na tamte lata stylizacje nie były takie złe.Ten żółty płaszczyk i granatowy kapelusz-genialne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale mloda krolowa sonja. Wyglada jak marta lousie.

  OdpowiedzUsuń
 6. A wszyscy próbują porównywać Kate do Diany. Niby w czym są podobne? Bo w obowiązkach na pewno nie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam gdzieś, że Diana sama bardzo chciała pojechać na pogrzeb księżnej Grace z Monako, bo podobno była nią zafascynowana. Bardzo ciekawa notka, z niecierpliwością czekam na kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda że księżna nie odwiedziła Polski..
  :/

  OdpowiedzUsuń