Wizyta księcia Williama w The Royal Marsden Cancer Charity + więcej

wtorek, 24 maja 2022

Dziś książę William odwiedził organizację charytatywną Royal Marsden Cancer Charity, która wspiera pacjentów zmagających się z rakiem. Miał okazję zwiedzić oddział onkologiczny, zobaczyć najnowsze sprzęty do wykrywania poważnych schorzeń oraz porozmawiał z personelem, który zajmował się m.in. Deborah James - założycielką funduszu na rzecz osób zmagających się z rakiem jelita, która niestety przegrywa walkę z chorobą. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji charytatywnej:

Royal Marsden Cancer Charity wspiera szpital [Royal Marsden Hospital], aby mógł nadal wywierać tak znaczącą rolę w życiu swoich pacjentów i ich bliskich, a także chorych na raka na całym świecie. Wspieramy szpital poprzez: badania, które mają znaczenie dla wydłużenia, poprawy i ratowania życia większej liczby osób, u których zdiagnozowano raka; zapewnienie spersonalizowanego leczenia i opieki nad chorymi na raka, a także wsparcie ich samopoczucia fizycznego i psychicznego; finansowanie nowych obiektów oraz renowacje istniejących obiektów zgodnie z najwyższym możliwym standardem; inwestowanie w najnowocześniejszy sprzęt, aby zapewnić pacjentom więcej opcji leczenia.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość miał okazję zobaczyć, jak przeprowadzana jest termoablacja mikrofalowa, która jest przeznaczona do leczenia guzów wątroby. Co ciekawe ten zabieg medyczny został zaprezentowany z udziałem.. robota.

Embed from Getty Images


Jak podał do informacji Pałac Kensington:

The Royal Marsden NHS Foundation poprawia wyniki leczenia raka u ludzi na całym świecie. Dzięki zastosowaniu procedur z udziałem robotów, zapewniane jest szybsze, dokładniejsze, a tym samym skuteczniejsze leczenie. Co więcej, wyraźnie widać wysiłki jakie wkładają wszyscy pracownicy Marsden, aby pacjenci mogli poczuć się jak u siebie w domu w tych trudnych czasach. Wspaniale było poznać część zespołu, który opiekował się Deborah James i poświęcić chwilę, aby podziękować wszystkim tutaj za tą niezwykle inspirującą pracę.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:*******************************************************************************


 Z okazji zbliżających się urodzin księcia Williama (swoje 40.urodziny będzie świętował 21 czerwca!), Mennica Królewska wydała monetę z jego podobizną. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Royal Mint:

Dorastając w latach 80. i 90. jako popularny książę, Jego Królewska Wysokość książę Cambridge przekształcił się w starszego członka rodziny królewskiej, przyjmując tę królewską rolę z wielką pewnością siebie. Oprócz swoich ceremonialnych obowiązków, które obejmują wspieranie swojej babci, Jej Królewskiej Mości - Jego Królewska Wysokość pracuje niestrudzenie, aby wywrzeć wpływ na postępowe sprawy, które pozostają bliskie jego sercu - niezależnie od tego, czy chodzi o kwestię zmian klimatycznych czy problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Jako oddany mąż Jej Królewskiej Wysokości księżnej Cambridge i kochający ojciec ich trójki małych dzieci, książę Cambridge obchodzi w tym roku swoje 40.urodziny. Przyłączcie się do Mennicy Królewskiej, aby uczcić tę okazję kupując specjalną monetę kolekcjonerską.


Co ciekawe, jest to pierwsza taka moneta - wyprodukowana przez Mennicę Królewską - na której książę William znajduje się sam. Cena wynosi 5 funtów (przeliczając na nasze: ok. 25 złotych).


Ktoś z Was jest chętny na kupno takiej pamiątki? ;)


Prześlij komentarz