Książę William na uroczystościach na dziedzińcu Zamku Windsor + Inwestytura + więcej

wtorek, 17 maja 2022

 Dziś książę William wziął udział w uroczystościach, podczas których zaprezentował nowe barwy dla Gwardii Irlandzkiej na dziedzińcu Zamku Windsor. Jest to wydarzenie, podczas którego upamiętnia się osiągnięcia historyczne danego pułku. Ta ceremonia została zapoczątkowana przez Brytyjskie Siły Zbrojne, a obecnie odbywa się w niemalże wszystkich krajach wchodzących w skład Wspólnoty Narodów. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Aby uczcić specjalną rocznicę lub wydarzenie w historii pułku, Jej Królewska Mość raz na jakiś czas wręcza jednostce nowe flagi pułkowe podczas uroczystej ceremonii. Wydarzenie te obejmuje paradę oraz inspekcję z udziałem królowej lub członka rodziny królewskiej, który może również wygłosić swoje krótkie przemówienie.

Na tych uroczystościach było obecnych 450 żołnierzy Gwardii Irlandzkiej.

Embed from Getty Images


Książę Cambridge - jako pułkownik Gwardii Irlandzkiej - miał zaszczyt wygłosić przemówienie w imieniu swojej babci, królowej Elżbiety. Oto jej fragment:

Zwracam się do Gwardzistów jak i do każdego z Was, którzy się tutaj zebrali, że jestem niezmiernie dumny z tego, co osiągnęliście. Nieugięta dusza rodziny Micksów [nazwa pieszczotliwa pułku - przyp. red.] pozostaje Waszym znakiem rozpoznawczym oraz wiem, że wspieracie i jesteście oddani Stowarzyszeniom Pułkowym w Irlandii jak i w innych miejscach, które niestrudzenie pracują nad tym, aby opiekować się potrzebującymi.

Embed from Getty Images


Kontynuował:

 W tym tegorocznym, historycznym Platynowym Jubileuszu słusznie świętujemy Wasze liczne osiągnięcia. Wiem, że Jej Królewska Mość nie może się doczekać zobaczenia tych nowych kolorów podczas oficjalnej parady z okazji jej urodzin w przyszłym miesiącu. Wiem również, że to zainspiruje Was i Waszych następców do naśladowania czynów Gwardzistów Irlandzkich, którzy nadal służą naszemu narodowi, czy to w konflikcie czy w pokoju, czy to w kraju czy za granicą. Myśli i modlitwy mojej rodziny, która cieszy się bliskiej i dumnej więzi z Gwardią Irlandzką, będą z Wami, gdy podejmiecie się tego najważniejszego zadania.
Embed from Getty Images

********************************************************************************


Tego samego dnia, Jego Królewska Wysokość przewodniczył inwestyturze, która odbyła się w jednej z sal w Zamku Windsor. Dzisiejszego dnia, Order Imperium Brytyjskiego otrzymali:


Laura Kenny - brytyjska kolarka torowa; otrzymała tytuł Damy Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


Jason Kenny - brytyjski kolarz torowy; został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal

Barry Middleton - znany, brytyjski hokeista; otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal

Kathleen Dawson - szkocka pływaczka; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal

***********************************************************************************


Jake Daniels - brytyjski piłkarz, który obecnie gra w drużynie Blackpool - postanowił wydać oświadczenie. Otóż publicznie ogłosił swój coming out czyli ujawnienie swojej orientacji seksualnej. Oświadczenie piłkarza skomentował książę William:

Piłka nożna powinna być grą dla każdego. To, co zrobił Jake, wymaga odwagi i miejmy nadzieję, że to pomoże przełamać bariery, na które nie ma miejsca w naszym społeczeństwie. Mam nadzieję, że jego decyzja, by mówić o tym otwarcie, da innym taką pewność, że sami kiedyś powiedzą o tym głośno. W


Prześlij komentarz