Książę William na inauguracji pomnika upamiętniającego żołnierzy w Saffordshire + Księżna Kate na Garden Party w ogrodach Pałacu Buckingham

środa, 18 maja 2022

 Dziś książę i księżna Cambridge odbyli kolejne, oficjalne wyjście - ale każde z osobna. Książę William udał się do Saffordshire, aby - jako dowódca naczelny okrętów podwodnych - uczestniczyć w oficjalnym odsłonięciu pomnika upamiętniającego poległych żołnierzy Królewskiej Marynarki Wojennej. Natomiast księżna Kate udała się do ogrodów Pałacu Buckingham, aby tam wziąć udział w tegorocznym Garden Party. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal


Zacznijmy najpierw od księcia. Odsłonięcie nowego pomnika upamiętniającego poległych żołnierzy odbyło się na terenie National Memorial Arboretum - miejscu, w którym oddaje się hołd i cześć poległych żołnierzom Brytyjskich Sił Zbrojnych za ich służbę oraz poświęcenie swojego życia dla kraju. Na początku książę spotkał się z dowódcami okrętów podwodnych, w tym z komandorem Jimem Perks'em...

Embed from Getty Images


...a następnie wygłosił przemówienie, w którym wyznał:

Od ponad 120 lat, służby okrętów podwodnych stoją na czele obrony naszego narodu. Jednak dla wielu z Was jest to niewidzialna siła, która często występuje poza zasięgiem wzroku [...]. Wielkim świadectwem ducha tej niezłomnej wspólnoty jest to, że wszyscy zebrali się, aby urzeczywistnić obraz tego pomnika. Serdecznie dziękuję tym, którzy służą: naszym weteranom oraz ich rodzinom. Dziękuję również za przekazanie darowizn, bez względu na ich wartość [chodzi o zbiórkę na rzecz zbudowania pomnika - przyp. red.]. Chciałbym również podziękować tym, którzy biegali, wiosłowali, jeździli na rowerze lub prowadzili jakąkolwiek działalność w celu wsparcia zbiórki. [...]

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość dokonał oficjalnego odsłonięcia pomnika poprzez przecięcie czerwonej wstęgi nożyczkami.

Embed from Getty Images


Książę miał okazję porozmawiać z innymi uczestnikami wydarzenia, w tym z byłymi jaki i obecnymi weteranami wojennymi oraz ich rodzinami.

Embed from Getty Images


W ramach przybycia na dzisiejsze wydarzenie, członek Brytyjskiej Rodziny Królewskiej otrzymał w prezencie replikę zainaugurowanego pomnika.

Embed from Getty Images


Było także spotkanie z uczniami jednej ze szkół znajdujących się w hrabstwie Saffordshire:

Embed from Getty Images


Filmik z uroczystości:**********************************************************************************


Tymczasem w Londynie odbyło się kolejne Garden Party z udziałem członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Dziś byli na nim obecni: księżna Cambridge, hrabia i hrabina Wessex oraz księżniczka Alexandra. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham:

Każdego roku Jej Królewska Mość zaprasza ponad 30 000 gości do spędzenia letniego popołudnia w pięknych ogrodach Pałacu Buckingham lub Pałacu Holyroodhouse. Garden Party jest dla królowej ważną okazją do przemawiania dla szerokiego grona ludzi ze wszystkich środowisk, którzy wywarli pozytywny wpływ na swoją społeczność.

Co roku w ogrodach Pałacu Buckingham organizowane są trzy takie przyjęcia, natomiast w Pałacu Holyroodhouse w Szkocji - jedno.

Embed from Getty Images


Garden Party oficjalnie rozpoczęło się o godzinie 16:00 brytyjskiego czasu. Na początku odśpiewano hymn narodowy God Save The Queen.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Potem przyszedł czas na rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Jak skomentował Pałac Kensington na Twitterze:

Cudownie jest widzieć tak wielu ludzi (w tym wiele znajomych twarzy!) na dzisiejszym Garden Party. Jest to okazja do okazania naszej wdzięczności osobom i organizacjom w całym kraju, które wykraczają poza granice, wykonując fantastyczną pracę w swoich społecznościach.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Emilia Wickstead

Toczek - Jane Taylor

Kopertówka - Josef

Kolczyki - Kiki McDonough

Szpilki - Emmy London

Embed from Getty Images


Filmik:1 komentarz

  1. Super Kate strój ,troche nie podchodzi mi ten kolor tylko.Widac ze dobrze dogaduje i lubi (i William tez)z Edwardem i Sofia.

    OdpowiedzUsuń