Wizyta księcia Williama w James' Place + Inwestytura w Zamku Windsor

czwartek, 5 maja 2022

 Dwa dni temu książę William odbył pierwsze, oficjalne wyjście w maju. Odwiedził James' Place - londyńskie centrum charytatywne zajmujące się zdrowiem psychicznym mężczyzn. Również w tym poście uwzględniłam zdjęcie z inwestytury przeprowadzonej w Zamku Windsor. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/CameronDLWalker

Na początek James' Place - jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:

James' Place istnieje po to, by ratować życie mężczyzn w czasie kryzysu samobójczego. Organizacja charytatywna została założona przez Clare Milford Haven i Nicka Wentworth-Stanleya w 2008 roku po tym, jak ich 21-letni syn James zmarł w wyniku samobójstwa. [...]. James' Place sprawia, że znalezienie pomocy jest tak łatwe, jak to tylko możliwe. Oferuje mężczyznom [...] krótką i intensywną sesję terapeutyczną w bezpiecznym środowisku. Mężczyźni, który przekroczą próg drzwi James' Place, znajdą się w miejscu, w którym poczują się docenieni i szanowani.

Embed from Getty Images


Podczas wizyty w siedzibie organizacji, Jego Królewska Wysokość miał okazję porozmawiać z jej założycielami jak i jej usługobiorcami. Jednym z nich jest Derek Wilson, który miał okazję podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z myślami samobójczymi. Powiedział również, jak organizacja pomogła mu się uporać z kryzysem życiowym oraz jak obecnie wygląda jego dobrostan psychiczny.

Embed from Getty Images


Podczas spotkania ze specjalistą, Jane Boland, książę William miał okazję zobaczyć materiały, które są przeznaczane do zajęć terapeutycznych z podopiecznymi. Jednymi z nich są karty zawierające pytania skłaniające do refleksji oraz zdania motywujące.

Embed from Getty Images


Nowe centrum kryzysowe w Londynie, znajdujące się pod opieką James' Place (oficjalna siedziba organizacji znajduje się w Liverpoolu), ma za zadanie jeszcze bardziej upowszechnić swoje działania na rzecz pomocy mężczyznom z myślami samobójczymi oraz pokazać, że mężczyźni także powinni mówić o swoich uczuciach, emocjach, a nie wszystko tłumić wewnątrz siebie.

Embed from Getty Images


Jak można przeczytać na twitterze Pałacu Kensington:

Dzisiejsza rozbudowa James' Place o nowy, stały ośrodek w Londynie kontynuuje ratowanie życia, wspierając mężczyzn przeżywający kryzys samobójczy. To nowe londyńskie centrum, w którego planach jest wsparcie 450 mężczyzn rocznie, następuje po otwarciu pierwszego centrum James' Place w 2018 roku.

Poniżej zdjęcia z odsłonięcia tablicy pamiątkowej:

Embed from Getty Images


Filmik:*****************************************************************************


Niedawno książę William przewodniczył inwestyturze, która odbyła się w Zamku Windsor. Wśród odznaczonych znalazł się Michael Newman - dyrektor generalny organizacji The Association of Jewish Refugees, która świadczy usługi socjalne i opiekuńcze dla Brytyjczyków oraz obcokrajowców ocalałych z Holokaustu, zamieszkujących tereny Wielkiej Brytanii. Michael Newman otrzymał tytuł Oficera za zasługi w dobroczynności oraz pielęgnowanie ważnych wydarzeń historycznych.


A już jutro o godzinie 7:00 zapraszam na zaległy post z wyjścia księżnej Kate! :)

Prześlij komentarz