7.urodziny księżniczki Charlotte - oficjalne zdjęcia! + 11.rocznica ślubu księcia i księżnej Cambridge + Rozmowa o powodzi w Australii + więcej!

poniedziałek, 2 maja 2022

 Dziś księżniczka Charlotte obchodzi swoje 7.urodziny! Z tej okazji Pałac Kensington wydał trzy fotografie z udziałem solenizantki. Na jednym z nich znajduje się specjalny gość ;). Oprócz fotografii, nie zabraknie również innych, nowych informacji na temat rodziny z Cambridge. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


📸 Duchess of Cambridge

Najpierw zaczniemy od oficjalnych zdjęć z udziałem księżniczki. Zostały one wykonane w kilka dni temu w Norfolk - miejscu, gdzie znajduje się posiadłość pary książęcej i ich dzieci. Autorką zdjęć jest księżna Kate.


📸 Duchess of Cambridge

Można na nich zobaczyć uśmiechniętą Charlotte oraz... Orlę, nowego pieska rodziny! Mała suczka jest z nimi już od kilku miesięcy. Wcześniej pupilem rodziny był Lupo lecz jego śmierć nastąpiła w listopadzie 2020 roku z nieznanych przyczyn. Miał 9 lat.


📸 Duchess of Cambridge

STO LAT DLA KSIĘŻNICZKI CHARLOTTE!


*********************************************************************************


27 kwietnia książę William odbył niezapowiedziane wyjście. Jako patron The Royal Foundation, uczestniczył w porannym spotkaniu Emergency Responders Senior Leaders' Board Meeting w Pałacu Kensington.


***********************************************************************************


28 kwietnia książę William miał okazję porozmawiać z ratownikami i mieszkańcami wschodniego wybrzeża Australii, którzy musieli się zmierzyć z dużym wyzwaniem. Otóż w marcu tego roku doszło do powodzi w kilku miastach i wioskach znajdujących się w stanie Queensland oraz stanie Nowej Południowej Walii. W wyniku tejże klęski żywiołowej, swoje życie straciło dziesiątki osób.


Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Sama skala i długoterminowe skutki, jakie powodzie w Australii wywarły na poszkodowanych, są druzgocące. Szybkość niszczenia spowodowała, że tysiące osób pozostało bez domów, firm i dochodów. Mieszkańcy i ratownicy współpracują ze sobą, aby odbudować zniszczone dzielnice i wyjść z tej klęski żywiołowej.

Fragment rozmowy możecie obejrzeć poniżej:


********************************************************************************


Również 28 kwietnia pojawiło się nagranie z dziedzińca na Zamku Windsor. Można na nim zobaczyć prawnuki królowej Elżbiety II, które siedzą w powozie! Najprawdopodobniej była to sesja zdjęciowa, której efekty zostaną zaprezentowane w czerwcu podczas uroczystości Platynowego Jubileuszu! Całemu temu procesowi przyglądała się księżna Kate oraz księżniczka Eugenie z jej synkiem, Augustem.


*******************************************************************************


29 kwietnia jest ważną datą dla księcia i księżnej Cambridge - tego dnia obchodzą swoją rocznicę ślubu. Tym razem - minęło 11 lat! Niestety nie pojawiły się żadne nowe zdjęcia małżeństwa, ale za to postanowiłam wstawić życzenia od Opactwa Westminsterskiego - miejsca, w którym to wszystko się zaczęło...


Tego samego dnia, książę William zwołał spotkanie związane z The Earthshot Prize.


3 komentarze

 1. Szkoda , że nie ma nowych zdjęć z racji rocznicy.Ciekawe jak wyszły te w powozie z dziećmi:))Charlotta , wygląda na taką lekką chłopczyce , ciekawe czy w przyszłości będzie miała niechęć do noszenia, klasycznych sukienek jakie nosi Kate .

  OdpowiedzUsuń
 2. Psy nie umierają tylko zdychają, więc Lupo zdechł a nie umarł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, aczkolwiek słowo ,,zdechnąć'' - według mnie - ma wydźwięk negatywny i jest nieprzyjemny w wymowie. Zdaję sobie sprawę, że tak się przyjęło, że ,,psy zdychają'', ale jakoś to sformułowanie mnie nie przekonuje dlatego napisałam słowo ,,umierać'', żeby miało łagodniejszą formę. Ostatecznie zdecydowałam się na zmianę niektórych słów w zdaniu, żeby nie uwzględniało słów powyżej wymienionych :).

   Usuń