Oficjalna wizyta w Szkocji - Dzień II (ostatni)

czwartek, 12 maja 2022

Dziś kolejny dzień pobytu w Szkocji! Tego dnia plan wizyty był związany tylko z księciem Williamem, bowiem odwiedził on Heart of Midlothian Football Club, aby dowiedzieć się więcej o efektach programu The Changing Room zainicjowanego przez Scottish Association for Mental Health w 2018 roku. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta! 


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie SAMH:

Wizyta księcia odbyła się podczas Mental Health Awareness Week (poniedziałek, 9 maja - niedziela, 15 maja). Tematem tygodnia jest ,,Samotność'', a poprawa kontaktów towarzyskich mężczyzn jest centralnym elementem etosu ,,The Changing Room''. Program ten daje mężczyznom możliwość spotkania się - nie tylko pogawędki o futbolu, ale także wyrzucenie z siebie tego, co ich denerwuje. Obecnie działająca w klubach piłkarskich w całej Szkocji Big Hearts Community Trust - organizacja charytatywna związana z Heart Midlothan Football Club - była jedną z dwóch pilotażowych organizacji uczestniczących w ,,The Changing Room''.

Embed from Getty Images


Podczas wizyty, Jego Królewska Wysokość spotkał się z uczestnikami 12-tygodniowego programu, aby wysłuchać ich doświadczeń oraz wpływu tej inicjatywy na ich dobrostan psychiczny. Następnie miał okazję udać się na krótki spacer po stadionie Tynecastle.

Embed from Getty Images


Jak powiedział Craig Wilson, dyrektor generalny Big Hearts Community Trust:

To był wielki zaszczyt powitać księcia Cambridge w Big Hearts Community Trust i porozmawiać o naszej działalności charytatywnej wykorzystującej moc piłki nożnej, aby pomóc ludziom dbać o ich zdrowie psychiczne jak i dobre samopoczucie. Z przyjemnością przedstawiliśmy mu inicjatywę ,,The Changing Room'' organizowaną co tydzień w Tynecastle Park oraz umożliwiliśmy Jego Królewskiej Wysokości podjęcie rozmów z grupą sportowców biorących udział w projekcie.

Embed from Getty Images


Pod koniec wizyty, książę William otrzymał w prezencie koszulki dla swoich dzieci - George'a, Charlotte i Louisa.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:Prześlij komentarz