Wizyta księcia Williama w Birmingham + Szczegóły uroczystości Platynowego Jubileuszu z udziałem George'a, Charlotte i Louisa + więcej!

poniedziałek, 9 maja 2022

 6 maja książę William udał się do Birmingham, aby odwiedzić Doug Ellis Sports Centre, gdzie organizowane są zajęcia sportowe przez organizację Sports Key. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej oraz zjednoczenie społeczności, bez względu na pochodzenie, wyznawaną kulturę czy religię. Oprócz oficjalnego wyjścia księcia Cambridge, w tym poście również znajdziecie szczegóły zbliżających się uroczystości Platynowego Jubileuszu Królowej z udziałem dzieci Kate i Williama oraz wiele innych, ważnych informacji! Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/isaguor

Sports Key zapewnia szereg zajęć sportowych, aby zainspirować społeczność, aby była bardziej aktywna i spójna. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji, jej celem jest:

Zdrowsza i bardzo aktywna społeczność - aby zrealizować naszą wizję, dążymy do poszerzenia naszych inicjatyw; włączenie większego wyboru tradycyjnej i nietradycyjnej aktywności fizycznej w celu zwiększenia uczestnictwa.

Silniejsze społeczności - większa spójność społeczności, od firm aż po indywidualne jednostki, dzięki czemu więcej osób będzie żyło i pracowało w harmonii. Dążymy do jednoczenia ludzi poprzez regularne interakcje społeczne i kulturę. [...]

Rozwój indywidualny - młodzi ludzie mają lepszy dostęp do szkoleń i rozwoju, aby poprawić swoje umiejętności życiowe dzięki naszemu programowi. Naszym celem jest wzmacnianie pozycji ludzi poprzez zwiększanie ich szans na zatrudnienie poprzez rozwój wolontariatu.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość dowiedział się więcej na temat organizowania zajęć sportowych dla młodych ludzi znajdujących się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Poznał również ofertę programów sportowych z takich dyscyplin jak: piłka nożna, badminton, netball, aerobik z elementami boksu oraz jazda na rowerze.

Embed from Getty Images


Oczywiście nie zabrakło zajęć sportowych, w której książę William oczywiście wziął udział. Tym razem musiał się zmierzyć z badmintonem ;).

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:**********************************************************************************


5 maja książę William odbył niezapowiedziane wyjście. W godzinach porannych spotkał się z Sir Antonym Radakinem - szefem Sztabu Obrony Wielkiej Brytanii.


********************************************************************************


Pałac Kensington podał do informacji, że w dniach 11-12 maja książę i księżna Cambridge odwiedzą Szkocję! Ich Królewskie Wysokości mają udać się do dwóch miast - Glasgow i Kennishead, a głównym celem podróży będzie omówienie kwestii związanych z bezdomnością i zdrowiem psychicznym.


*********************************************************************************


W Internecie zaczyna się pojawiać coraz więcej informacji na temat zbliżającego się Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. Jak się okazało, prawnuki brytyjskiej monarchini wezmą czynny udział w publicznych uroczystościach, a szczególnie książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis! 


2 czerwca odbędzie się Trooping The Colour czyli oficjalne obchody urodzin królowej Elżbiety. W tym roku monarchini podjęła decyzję, że na balkonie Pałacu Buckingham będą obecni tylko pracujący członkowie rodziny królewskiej. W tym przypadku mówi się o: księciu Karolu, księżnej Camilli, księciu Williamie, księżnej Kate, księżniczce Annie oraz księciu Edwardowi i hrabinie Sophie. Jeśli chodzi o młodsze pokolenie Windsorów - na balkonie pojawią się dzieci księcia i księżnej Cambridge (!) oraz dzieci hrabi i hrabiny Wessex.


Na pewno najbardziej zaskakującą informacją dla Brytyjczyków jest obecność Harry'ego, Meghan i ich dzieci na tychże uroczystościach. Ich przybycie do Wielkiej Brytanii w czerwcu potwierdził rzecznik prasowy. Jest to ciekawy temat, bowiem ostatnio książę Harry wyraził swoje ubolewanie nad faktem braku państwowej ochrony, ponieważ nie czuje się bezpieczny, przebywając w swojej ojczyźnie.


Wiadome jest też, dlaczego prawnuki królowej siedziały w powozie na dziedzińcu Zamku Windsor. Mianowicie wezmą one udział w finale Royal Windsor Horse Show, które odbędzie się 15 maja na terenie Zamku Windsor! Natomiast wnuczka królowej Elżbiety, Lady Louise, będzie miała okazję prowadzić powóz, który należał do jej ukochanego dziadka, księcia Filipa!


To będzie wspaniałe wydarzenie! Szczególnie, że wezmą w nim udział wszystkie prawnuki królowej ( z wyjątkiem Archiego i Lilibet) - wliczając w to małego Lucasa (synka Zary i Micka Tindall), Augusta (synka księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbanka) oraz Siennę (córeczkę księżniczki Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi)! Kto już nie może się doczekać? :D


********************************************************************************


Pojawiło się nowe/stare zdjęcie z udziałem księżnej Kate. Zostało wykonane podczas wizyty Jej Królewskiej Wysokości na pikniku Back to Nature Garden w ramach RHS Hampton Court Garden Festival w 2019 roku.


********************************************************************************


Wczoraj odbyła się ceremonia wręczenia nagród BAFTA Television Awards. W kategorii Live Event, laureatem zostało The Earthshot Prize zainicjowane m.in. przez księcia Williama!

Ogromne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w naszą inauguracyjną ceremonię wręczenia nagród, która uhonorowała niektóre z najbardziej niezwykłych rozwiązań największych wyzwań planety Ziemia. Do zobaczenia w USA w 2022 roku!


Książę William również wystosował krótką wiadomość na Twitterze:

Jestem bardzo dumny z całego zespołu stojącego za The Earthshot Prize 2021 w Londynie za zabranie nagrody BAFTA do domu! Praca z Wami wszystkimi to czysta radość, a to wyróżnienie stawia wysoko poprzeczkę inspirującym, zrównoważonym wydarzeniom na żywo na całym świecie. Nie możemy się doczekać The Earthshot Prize w USA w 2022 roku! W


Co ciekawe, przed rozpoczęciem wręczenia nagród BAFTA TV, książę William wygłosił krótkie przemówienie nawiązujące do zmian klimatycznych, które mają nastąpić za kilka lat.


********************************************************************************


9 maja pojawiła się informacja, że w ramach Platynowego Jubileuszu, królowa Elżbieta II podjęła decyzję o wysłaniu pozostałych członków rodziny królewskiej do krajów stanowiących część Zjednoczonego Królestwa. A oto gdzie mają udać się royalsi podczas przedłużonego wolnego weekendu (czyli w dniach 2-5 czerwca):


Książę i księżna Cambridge --> Walia

Hrabia i hrabina Wessex --> Irlandia Północna

Księżniczka Anna --> Szkocja


4 komentarze

 1. Jestem,ciekawa jak H&M beda sie zachowywac do innych z rodziny i na odwrot...Ciekawe czy bedxie jakies wyjscie wspolne tez z K&W..
  Bo sadze zeK&W sa jednymi z najwazniejszych osob w czasie ochodow jubileuszu i beda na wszystkich wydarzeniach.
  Szkoda ,ze na balkonie bedxie tak, malo osob mysle bo Zara ,Eugenia itp.powonne byc bo wspieraja rodzine caly czas ale to glownie z powodu H&&M..sadze samego Andrzeja by pomineli jakos .
  Super ze beda dzieciaki swietowac w powozie.Mysle ze celowo dali taka date by dzieci H&M nie braly udzialu w tym jednak..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wspólne wyjście raczej nie ma co liczyć. Ewentualnie Harry i Meghan odbędą kilka oddzielnych wyjść, ale - ze względu na ich reputację w Wielkiej Brytanii - wątpię, żeby zdecydowali się na ten krok. Zgodzę się z tym, że trochę szkoda, że liczba osób na balkonie ulegnie zmniejszeniu ale tak jak w przypadku obchodów Diamentowego Jubileuszu - byli na nim obecni tylko Karol, Camilla, William, Kate i Harry --> https://www4.pictures.zimbio.com/pc/Prince+Harry+Kate+Middleton+Prince+William+7MOGcHVesgfx.jpg
   Myślę również, że w czasie organizowania obchodów po prostu nie brano pod uwagę księcia i księżnej Sussex. O ich obecności dowiedzieliśmy się z oświadczenia wydanego 6 maja, a przygotowania do tych uroczystości ruszyły już dużo wcześniej (w tym ustalanie dat), wtedy jeszcze nie wiedząc, że Harry i Meghan z dziećmi zawitają do Wielkiej Brytanii ;).

   Usuń
 2. Dobrze, że na chyba najsłynniejszym balkonie na świecie, w tych wyjątkowych dniach będą osoby które realnie reprezentują koronę i pracują dla monarchii. Obecność księcia Andrzeja, Harrego i Meghan byłaby po prostu niestosowna. Dzięki temu zobaczymy wszystkie pokolenia Windsorów - symboliczne dzisiaj, jutro i pojutrze rodziny królewskiej, bez tego dziwnego tłoku za plecami królowej. Co do Harrego i Meghan - to chyba ich ostatnia szansa na naprawienie relacji z rodziną, jeżeli nie zrobią z wizyty na jubileuszu show pt. " It's me, me, look at me!", to może niechęć do nich ba Wydpach choć trochę stopnieje. Tak czy inaczej będzie to ostatni taki jubileusz, ostatniej takiej królowej i dobrze by było, żeby został zapamiętany bez żadnych zgrzytów i skandali.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę ,mi szkoda że z dzieci to będą tylko na balkonie dzieci Kate i Williama.Ale to wyjście salomonowe zapewne z uwagi na Andrzeja i Harrego.
  Mam , wrażenie że Harry i Megan pojawią się jedynie na jakiś bardziej luźnych wyjściach -oni lubią robić celebracje z swoich wyjść może The Big Jubilee Lunch.Chociaż jesli będzie jakieś wyjście zKate i Williamem to mogą dziwnie się zachowywać -z jednej strony udawać zgodę a z drugiej wszak opluli ich w wywiiadzie publicznie

  OdpowiedzUsuń