Księżna Kate na pikniku Back to Nature Garden w ramach RHS Hampton Court Garden Festival

wtorek, 2 lipca 2019

01/07/2019 w ramach swoich patronatów księżna Cambridge zorganizowała piknik w Back to Nature Garden, który obecnie gości na trwającym od 1 do 7 lipca RHS (Royal Horticultural Society) Hampton Court Garden Festival.W spotkaniu, którego celem miało być zwiedzanie ogrodu oraz doświadczenie pozytywnych aspektów spędzania czasu na świeżym powietrzu wzięli udział mali podopieczni kilku organizacji, z którymi współpracuje księżna Kate: Anna Freud National Centre, Evelina Children's Hospital, Action for Children oraz Place2Be.


Zdaniem księżnej obcowanie dzieci z naturą waży na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu w przyszłości. W oficjalnej wypowiedzi Pałacu Kensington czytamy:
"W efekcie swojej długoletniej pracy nad projektem Early Year, księżna uważa, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu odgrywa kluczową rolę w przyszłym zdrowiu i szczęściu dzieci. Ogród księżnej unaocznia, jak czas spędzony w naturalnym otoczeniu może pomagać w budowaniu podstaw fizycznego i psychicznego dobrego samopoczucia, które trwają w okresie dzieciństwa i przez całe dorosłe życie. [...] Oprócz fizycznych i psychicznych korzyści płynących z przebywania na łonie natury, także produktywne spędzanie czasu z rodzicami i opiekunami wywiera cenny wpływ na wczesny rozwój dzieci. W ogrodzie rodziny mogą odkrywać i wspólnie cieszyć się przyrodą rozumianą jako plac zabaw."Back to Nature Garden został zaprojektowany przez samą księżną Kate, architektów zieleni - Andree Daviesa i Adama White'a oraz Royal Horticultural Society. Inspiracją do stworzenia ogrodu były osobiste doświadczenia i wspomnienia Kate z dzieciństwa. 


Po sukcesie, jaki Back to Nature Garden odniósł na Chelsea Flower Show w maju bieżącego roku, ogród został przeniesiony na RHS Hampton Court Garden Festival. Oryginalny układ ogrodu został dodatkowo wzbogacony o kolejne elementy, które mają stwarzać odwiedzającym nowe możliwości doświadczania przyrody. Do znanych już z wcześniejszej realizacji atrakcji, wśród których wymienić można: wodospad, wydrążoną kłodę i szałas, dodano domek na drzewie, ukrytą jaskinię, przyjazną pszczołom łąkę, staw, strumień oraz wzgórze. Każda z atrakcji ma angażować dzieci i ich rodziców w zabawy i doświadczania przyrody wszystkimi zmysłami, a całe założenie tworzy jeden wielki plac zabaw.


KATE MIAŁA NA SOBIE:
sukienka - Sandro Paris
espadryle - Castaner Carina
kolczyki - Accessorize2 komentarze

  1. Jestem ciekawa, w jaki sposób przenieśli ten ogród- drzewa, strumyk?? To musiało być logistyczne wyzwanie.
    Cudowna jest interakcja księżnej i dzieci, które lgną do niej,jakby ją znały od zawsze.Świetnie się razem bawili.

    OdpowiedzUsuń
  2. Po zdjęciach widać, że Kate, tak jak dzieci, świetnie się bawiła i miło spędziła czas.

    OdpowiedzUsuń