Księżna Kate na ceremonii wręczenia nagrody Queen Elizabeth II Award for British Design + Inwestytura w Pałacu Buckingham + więcej

piątek, 6 maja 2022

Dwa dni temu księżna Cambridge wzięła udział w ceremonii wręczenia nagrody Queen Elizabeth II for British Design. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie związane z modą, którego nagrodę miała ogłosić sama Jej Królewska Wysokość. The Queen Elizabeth II Award jest szczególną nagrodą dla młodych projektantów, ponieważ daje ona wielkie możliwości w rozwoju swojej kariery oraz przyczynienia się do ulepszenia brytyjskiego przemysłu modowego. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/TRHDukeDuchess

Te niezwykłe modowe wydarzenie organizowane przez British Fashion Council, odbywa się co roku. Zwykle na nim gości brytyjska monarchini, księżniczka Anna czy hrabina Sophie ale w tym roku ta rola przypadła księżnej Cambridge. Jej Królewska Wysokość została powitana przez dyrektor generalną British Fashion Council, Caroline Rush. Następnie obie panie udały się do środka, aby spotkać się z projektantami nominowanymi do tejże ważnej nagrody.

Embed from Getty Images


Queen Elizabeth II Award jest symbolem uznania wielkiej roli brytyjskiego przemysłu modowego w dziedzinie kultury jak i handlu, jaką odgrywa za czasów panowania Jej Królewskiej Mości. Do rywalizacji staje duża liczba projektantów rozpoczynających swoją modową karierę. Są oni wspierani przez m.in. New Gen - program pieniężny i mentoringowy założony przez British Fashion Council. Dzięki zapewnionemu wsparciu finansowemu, mogą rozwinąć swoje skrzydła i podjąć się stworzenia swojej własnej marki.

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość miała okazję porozmawiać z podopiecznymi New Gen, a także zamienić parę słów z Priyą Ahluwalia - indyjsko-nigeryjską projektantką ubrań oraz ubiegłoroczną laureatką Queen Elizabeth II Award for British Design. Temat konwersacji dotyczył edukacji artystycznej, źródeł inspiracji oraz form sprzedaży ich kolekcji. Na ceremonii wręczenia nagród był również obecny redaktor naczelny brytyjskiego Vogue'a, Edward Enninful.

Embed from Getty Images


Podczas tego wydarzenia, księżna Cambridge miała okazję wygłosić swoje krótkie przemówienie. Następnie ogłosiła tegorocznego zwycięzcę - nagrodę otrzymał 29-letni Saul Nash. Jak później wyznała dyrektor generalna BFC, Caroline Rush:

Nash ma unikalny styl łączenia funkcjonalności, technologii i krawiectwa w swojej praktyce projektowania, co zaowocowało nowym spojrzeniem na luksusową odzież sportową. Jego twórczość bada związek między performansem, a modą męską i jest często prezentowana poprzez piękną i zapierająca dech w piersiach choreografię. Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy poznać Saula i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak jego marka się rozwija.  

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Na koniec, księżna jak i zaproszeni goście obejrzeli pokaz kolekcji jesień/zima 2022 autorstwa tegorocznego zwycięzcy.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Edeline Lee

Kolczyki - Nadia Irena

Kopertówka - Emmy London

Szpilki - Emmy London

Embed from Getty Images


Filmiki z wyjścia:
*********************************************************************************


4 maja również odbyła się inwestytura w Pałacu Buckingham, której przewodniczył książę William. Tego dnia, Order Imperium Brytyjskiego otrzymali:


Roy Hodgson - angielski trener piłkarski, obecnie prowadzi drużynę Crystal Palace; otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal


Mel B - brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna, najbardziej kojarzona z zespołem Spice Girls; otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla muzyki.


twitter.com/KensingtonRoyal


Chris Ryan - sportowiec, reprezentant Wielkiej Brytanii w rugby na wózku na Igrzyskach Paraolimpijskich; otrzymał order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla brytyjskiego sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal


Thomas Young - sportowiec, reprezentant Wielkiej Brytanii w zawodach lekkoatletycznych na Igrzyskach Paraolimpijskich; otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla brytyjskiego sportu.


twitter.com/KensingtonRoyal


********************************************************************************


Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Położnych. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował filmik z wizyty księżnej Kate i księżniczki Anny w RCOG oraz RCM, dołączając do niego poniższy komentarz:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Położnych, dziękujemy wszystkim naszym niezwykłym położnym, które robią wszystko, aby zapewnić kobietom i nowym rodzinom najlepszą możliwą opiekę w niektórych z najważniejszych momentów ich życia. Wizyta z zeszłego tygodnia dała obraz tego, jak ważna jest ta praca.


**********************************************************************************


4 maja księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. W godzinach popołudniowych uczestniczyła w spotkaniu związanym z inicjatywą na rzecz wczesnego dzieciństwa.


2 komentarze

  1. Sukienka pomysłowa, ale sadzę, ze ten kolor jej nie służy. Zbyt zgaszony. Lepsza byłaby opcja w kilku odcieniach zieleni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Połaczenie tego kroju i materialu mi nie podoba sie, lepiej chyba zeby byl kok do tego tez.Fajnie ze ,w roku jubileuszu Kate wreczala nagrode.

    OdpowiedzUsuń