Wielkie odliczanie do The Earthshot Prize + Nowy patronat księżnej Kate! + Wizyta królowej Elżbiety i księcia Williama w Szkocji + więcej

sobota, 26 czerwca 2021

 W ciągu kilku dni pojawiły się nowe informacje na temat księcia i księżnej Cambridge. W tym poście zobaczycie m.in odliczanie do rozpoczęcia The Earthshot Prize, w który jest zaangażowany książę William, jaka organizacja charytatywna stała się patronatem księżnej Kate oraz szczegóły dotyczące wizyty Jej Królewskiej Mości w Szkocji w towarzystwie wnuka. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części posta!

www.flickr.com/ukinindia

22 czerwca książę William i księżna Kate odbyli niezapowiedziane wyjście. Jak informuje Gert's Royals, zorganizowali spotkanie online w ramach The Royal Foundation. Uczestnikami rozmowy byli: Lord Hague of Richmond (przewodniczący fundacji), Simon Patterson (wiceprzewodniczący fundacji) oraz Jason Knauf (dyrektor naczelny fundacji).

Natomiast 23 czerwca książę William uczestniczył w spotkaniu online związanym z Księstwem Kornwalii.

***************************************************

23 czerwca na twitterowym koncie pary książęcej ukazał się krótki filmik związany z The Earthshot Prize. Widać na nim księcia Williama. Został on wykonany podczas robienia spotu związanego z odliczenia do jednego z najważniejszych wydarzeń związanych z ochroną środowiska. Jego efekty mogliśmy zobaczyć kilka dni później....

... bowiem 25 czerwca Pałac Kensington udostępnił film promujący tegoroczny The Earthshot Prize. Ogłoszono również, że wręczenie nagród odbędzie się 17 października tego roku. Nie zabraknie na nim księcia Cambridge, który powiedział:

Dołączcie do mnie w pierwszym Earthshot Prize Awards, podczas którego przedstawimy pięciu globalnych zwycięzców i ich przełomowe rozwiązania do naprawy naszej planety 17 października w Londynie.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie The Earthshot Prize:

Każdego roku od 2021 do 2030 Earthshot Prize będzie znajdować i nagradzać rozwiązania pięciu celów ,,Earthshot'', aby chronić i przywracać przyrodę, ożywiać nasze oceany, oczyszczać nasze powietrze, budować świat wolny od odpadów i naprawiać nasz klimat. Każdy zwycięzca otrzyma pulę nagród w wysokości 1 miliona funtów oraz indywidualne wsparcie, aby skalować swoje rozwiązania i osiągnąć jeszcze większy wpływ ich przełomowej pracy.

twitter.com/LDN_pressoffice

********************************************************

24 czerwca Pałac Kensington podał do informacji, że księżna Kate stała się patronką kolejnej organizacji! Jej nowym patronatem jest The Forward Trust. Jest to organizacja dobroczynna zajmująca się wsparciem osób zmagających się z różnymi uzależnieniami. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie The Forward Trust:

Od 1991 roku pracujemy z ludźmi, aby budować pozytywną i produktywną przyszłość. Wierzymy, że każdy jest zdolny do trwałej zmiany, niezależnie od swojej przeszłości [...]. Nasze usługi pomogły tysiącom ludzi wprowadzić zmiany, aby stworzyć im lepsze życie dzięki pracy, rodzinie, przyjaciołom i poczuciu wspólnoty. 

W maju 2021 roku The Forward Trust połączyła się z organizacją Action on Addiction, której Kate jest patronką od 2012 roku.

twitter.com/CoutureRoyals

Z okazji nowego patronatu, Jej Królewska Wysokość wydała krótkie oświadczenie, w którym napisała:

Cieszę się, że The Forward Trust i Action on Addiction podjęły ten odważny krok, aby połączyć siły i pomóc większej liczbie osób, rodzinom i dzieciom przezwyciężyć uzależnienie. Mam zaszczyt być patronką Action on Addiction od 9 lat i kilkakrotnie miałam okazję zobaczyć pracę The Forward Trust w HM Prison Send. Nieustannie jestem pod wrażeniem pasji, fachowości i zaangażowania personelu i wolontariuszy i to właśnie rozmowy, które prowadziłam z osobami i rodzinami dotkniętymi uzależnieniem, były główną siłą napędową mojej nieustannej pracy nad wczesnym dzieciństwem. Ponieważ związek między traumą we wczesnym dzieciństwie, a uzależnieniem w późniejszym życiu staje się coraz szerzej rozumiany, najważniejsze jest skupienie się na tych kwestiach, abyśmy mogli stworzyć szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej opiekuńcze społeczeństwo.

www.forwardtrust.org.uk

******************************************************************

24 czerwca Pałac Holyroodhouse opublikował oświadczenie związane z czterodniową wizytą Królowej Elżbiety w Szkocji. Jak się okazało - 28 czerwca (czyli pierwszego dnia podróży) będzie jej towarzyszył książę William. Razem odbędą szereg spotkań, aby świętować społeczność, innowacyjność oraz historię tego kraju. W następnych dniach Jej Królewskiej Mości będzie towarzyszyć księżniczka Anna.

twitter.com/RoyaNikkhah

*************************************************************

W zeszłym tygodniu książę William spotkał się z burmistrzem Londynu, Sadiq Khanem aby porozmawiać na temat tegorocznego The Earthshot Prize. Co prawda spotkanie odbyło się kilka dni temu, ale dopiero teraz udostępniono zdjęcie z prowadzonych rozmów.

twitter.com/Gertsroyals

A już jutro zapraszam Was na głosowanie na najlepszą stylizację z wizyty w Szkocji!

2 komentarze

  1. Czy w najbliższym czasie planujecie notki tematyczne?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na chwilę obecną nie planuję pisać żadnych notek tematycznych, ponieważ teraz dużo się dzieje u pary książęcej i chciałabym najbardziej skupić się na najnowszych informacjach. Nie wiem jak Zuzia ale ja na razie nie mam tego w planach ;).

      Usuń