Książę i księżna Cambridge na przyjęciu z okazji szczytu G7 w Kornwalii

piątek, 11 czerwca 2021

Dziś, z okazji odbywającego się w ten weekend G7 (11-13 czerwca) w Wielkiej Brytanii, zorganizowano przyjęcie dla reprezentantów państw należących do tego szczytu oraz dla przedstawicieli Unii Europejskiej. Na nim nie mogło również zabraknąć najważniejszego gościa - Królowej Elżbiety II. Na to wydarzenie także przybyli: książę Karol, księżna Camilla, a także książę William i księżna Kate. Tegoroczne spotkanie odbędzie się na terenie Kornwalii, a dokładnie w miejscowościach Carbis Bay oraz St Ives. Zapraszam do dalszej części!

twitter.com/ClarenceHouse

Osoby, które przybyły na szczyt G7 prezentują się następująco:
 • Premier Kanady, Justin Trudeau
 • Prezydent Francji, Emmanuel Macron
 • Kanclerz Niemiec, Angela Merkel
 • Premier Włoch, Mario Draghi
 • Premier Japonii, Yoshihide Suga
 • Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden
 • Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen
 • Przewodniczący Rady Europy, Charles Michel
 • Premier Australii, Scott Morrison
 • Prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in
 • Prezydent Republiki Południowej Afryki, Cyril Ramaphosa
 • Premier Indii, Narendra Modi

Embed from Getty Images

Dla księżnej Cambridge było to drugie wyjście związane z dzisiejszym dniem. Po południu odbyła wyjście z Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych, Jill Biden (więcej możecie przeczytać w poście przygotowanym przez Zuzę TUTAJ). Na początku członkowie rodziny królewskiej zostali powitani przez premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona i jego małżonkę, Carrie. Następnie mieli okazję zamienić kilka słów z pozostałymi zaproszonymi gośćmi. 

Embed from Getty Images

Podczas przyjęcia wykonano oficjalne zdjęcie z udziałem brytyjskiej monarchini:

twitter.com/RoyalFamily

Książę Karol pełnił funkcję gospodarza dzisiejszego wydarzenia. Podczas jego trwania omawiano, w jaki sposób sektor prywatny może współpracować z rządami w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego. W towarzystwie swojego syna, księcia Williama, wygłosił przemówienie, w którym powiedział m.in :
Walka z tą straszną pandemią stanowi krystalicznie wyraźny przykład skali i szybkości, z jaką globalna społeczność musi stawić czoła kryzysom gdy połączymy wolę polityczną z biznesową pomysłowością i mobilizacją publiczną. Panie i Panowie, zrobimy to dla pandemii. Jeśli nie macie nic przeciwko, że tak to powiem ale musimy zrobić to również dla dobra naszej planety.
W tym samym czasie Królowa Elżbieta II, księżna Camilla oraz księżna Kate uczestniczyły w tzw. The Big Lunch - inicjatywie prowadzonej przez Eden Project. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Buckingham:
Po ogłoszeniu, że The Big Jubilee Lunch będzie kluczową częścią obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej w 2022 roku, Jej Królewska Mość i Ich Królewskie Wysokości spotkały się z lokalnymi wolontariuszami Big Lunch należących do Eden Project, aby podziękować im za podjęty wysiłek w celu wsparcia lokalnych społeczności w wyzwaniach, z którymi mierzyli się w zeszłym roku. Założony w 2009 roku i organizowany corocznie w czerwcu Big Lunch jest corocznym brytyjskim spotkaniem dla sąsiadów i społeczności, aby dzielić się swoją przyjaźnią, jedzeniem i zabawą.

Embed from Getty Images

W czasie wydarzenia, panie mały okazję porozmawiać z wolontariuszami Eden Project oraz dowiedziały się, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć ludzie w czasie trwającej pandemii oraz jak udało się je przezwyciężyć. Ostatnim punktem programu było pokrojenie specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu.

Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alexander McQueen
Szpilki - Aquazzura
Kopertówka - LK Bennett

Embed from Getty Images

Filmik z wydarzenia:


3 komentarze

 1. Kolejna świetna stylizacja Kate
  Królowa pieknie wygląda w kwiatowych wzorach

  OdpowiedzUsuń
 2. Królowa ma śliczną sukienkę. Kate także pięknie. Jakoś automatycznie patrzę na tę rodzinę przez pryzmat tego, co przeżyli przez Harrego i nigdy się nie zgodzę na takie traktowanie rodziców. Mam nadzieję, że się nie tylko podniosą, ale że w jakiś sposób wyjdą wzmocnieni. Nie chcę tu o tym z nikim polemizować. To moje zdanie i odczucia w stosunku do osób, które dziś tutaj widzę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia. A Harry zachowuje się jak nowy w sekcie. Niestety

   Usuń