The Royal Foundation Centre for Early Childhood - nowa inicjatywa księżnej Kate!

środa, 23 czerwca 2021

 Tydzień temu podano do informacji, że księżna Kate ma zamiar zaprezentować nowy projekt związany z wczesnym dzieciństwem. 18 czerwca Pałac Kensington ogłosił start Centre for Early Childhood - nowego projektu, który ma za zadanie wesprzeć najmłodszych mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz pomóc im w dorastaniu oraz stawaniu się ważną częścią społeczeństwa. Jak powiedziała sama księżna Kate: Wczesne lata to nie tylko sposób wychowania dzieci. Dotyczy to społeczeństwa, którym się staniemy. Zapraszam do dalszej części posta!

royalfoundation.com

15 czerwca Pałac Kensington opublikował krótki filmik rozpoczynający nowy projekt księżnej Cambridge! Jak można zobaczyć w poniższym filmiku, na wydrukowanej kartce znajduje się hasło: Big Change Starts Small, co oznacza: Wielka zmiana zaczyna się od małych. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Centre for Early Childhood:

Nasze wczesne dzieciństwo, okres od ciąży do piątego roku życia, zasadniczo kształtuje całe nasze życie. Poprzez badania, kampanie i współpracę pracujemy nad zmianą sposobu, w jaki myślimy i działamy we wczesnych latach, abyśmy razem mogli budować szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej opiekuńczy świat.

17 czerwca zaprezentowano 10-letnią działalność księżnej Cambridge na rzecz dzieci. 

Moja wczesna podróż zaczęła się od spotkania z ludźmi odbudowującymi swoje życie z uzależnienia, bezdomności i rozpadu rodziny. Słuchając tych doświadczeń, zrozumiałam, że słabe zdrowie psychiczne i traumatyczne dzieciństwo ukształtowały ich życie. Chciałam zrobić więcej, aby zapobiec tym społecznym wyzwaniom poprzez poprawę zdrowia psychicznego. Ale uczenie się więcej tylko podkreśliło potrzebę rozpoczęcie tego na wczesnym etapie życia. Słuchanie nauczycieli i rodziców pomogło mi zrozumieć potrzebę wspierania dzieci przed rozpoczęciem nauki w szkole, co doprowadziło mnie do zrozumienia naszego wczesnego dzieciństwa i jego wpływu na całe życie na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. A ponieważ moja podróż zaczęła się od słuchania, chciałam dowiedzieć się o tym, co myśli opinia publiczna. I to doprowadziło mnie do dzisiaj - uświadomienia sobie, że musimy zmienić sposób myślenia o wczesnym dzieciństwie. A to zaczyna się teraz...

Następnego dnia opublikowano krótki filmik z oświadczeniem Jej Królewskiej Wysokości. Z tej okazji również udostępniono treść listu, którego fragment postanowiłam przetłumaczyć:

Inwestowanie w dziecko jest ostateczną inwestycją w nasze przyszłe zdrowie i szczęście społeczne, ale aby osiągnąć tę wizję, potrzebujemy tego, aby całe społeczeństwo odegrało swoją rolę. Zakładając The Royal Foundation Centre for Early Childhood, naszą misją jest zwiększenie świadomości i działania na rzecz transformującego wpływu wczesnych lat. Naszym celem jest zmiana sposobu, w jaki ludzie myślą o wczesnym dzieciństwie poprzez nowe badania, aby zidentyfikować możliwości, współpracę w celu skalowania rozwiązań i kreatywnych kampanii, aby ożywić ten problem. Zrobimy to, nadal słuchając innych i będąc informowanym przez dane. To nie będzie łatwe - transformacja nigdy nie jest łatwa - ale duże zmiany zaczynają się od małych.

Nowy projekt księżnej Kate będzie się opierać na trzech filarach:

1. Badania - Uważamy, że sprawa wczesnego dzieciństwa zaczyna się od nauki i badań. Wspieramy, dostarczamy i prezentujemy wysokiej jakości badania, aby kształtować wiedzę i promować najlepsze praktyki.

2. Współpraca - Wierzymy, że stawanie czoła najtrudniejszym wyzwaniom we wczesnym dzieciństwie i osiągnięcie największego, długoterminowego wpływu wymaga wspólnego działania ludzi. Będziemy współpracować z ludźmi z sektora prywatnego, publicznego i wolontariatu oraz ze wszystkich środowisk, aby dokonać pozytywnych zmian.

3. Tworzenie zmiany - Wierzymy, że aby osiągnąć transformacyjny wpływ na społeczeństwo, wszyscy musimy zrozumieć, dlaczego wczesne dzieciństwo ma znaczenie i co możemy zrobić, aby dokonać trwałej zmiany. Będziemy podnosić świadomość i inspirować do działania poprzez kreatywne kampanie i aktywności.

Oficjalna strona znajduje się TUTAJ.

Co myślicie o nowym projekcie księżnej Kate?

2 komentarze

  1. Trudno oceniać inicjatywę, nie wiedząc, jakie będzie faktyczne zaangażowanie Kate. Był już jeden patronat (wtedy nieliczny, ale tłumaczono to przedkładaniem jakości nad ilość), a i tak skończyło się zamknięciem z powodu bodajże "braku funduszy", co w kontekście głównego zadania royalsa jako wypromowania i zapewnienia sponsorów było smutne :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fakt, również założenia są na razie mało konkretne

      Usuń