Wizyta księżnej w London School of Economics oraz spotkanie z rodzinami na terenie Pałacu Kensington

czwartek, 24 czerwca 2021

 18 czerwca księżna Kate odbyła dwa spotkania związane z jej nowym projektem - The Royal Foundation Centre for Early Childhood. Odbyła spotkania w dwóch miejscach - najpierw złożyła wizytę w London School of Economics, a następnie wróciła do Pałacu Kensington, aby tam spotkać się z rodzinami, z którymi miała okazję porozmawiać w ciągu 10 lat swojej działalności. Jak zapewnia Jej Królewska Wysokość, ta inicjatywa jest szansą na stworzenie szczęśliwszego, zdrowszego psychicznie, bardziej opiekuńczego społeczeństwa, ale żeby osiągnąć ten cel, trzeba przekonać każdego, że wczesne dzieciństwo jest bardzo ważne i ma wielki wpływ na dorosłe życie. Zapraszam do dalszej części!

twitter.com/KensingtonRoyal

Pierwszym przystankiem była wizyta w London School of Economis, gdzie tam odbyło się spotkanie z różnymi ekspertami na temat przygotowanego raportu we współpracy z  Centre on the Developing Child na Harwardzie oraz London School of Economics. Jak poinformował Pałac Kensington:

Od ponad 10 lat księżna Cambridge widzi na własne oczy, jak niektóre z najtrudniejszych wyzwań społecznych dzisiejszych czasów - od uzależnień i przemocy po rozpad rodziny i bezdomność spowodowane złym zdrowiem psychicznym - zapuściły swoje korzenie w najwcześniejszych latach życia. W tym czasie księżna zwołała grupę ekspertów, aby przyjrzeć się temu, w jaki sposób współpraca międzysektorowa może przynieść trwałe zmiany i poświęciła nas na słuchanie opinii publicznej o jej poglądach na temat znaczenia wczesnych lat.

Embed from Getty Images

W dalszej części komunikatu można przeczytać:

W rezultacie Jej Królewska Wysokość zobowiązuje się do podniesienia znaczenia wczesnego dzieciństwa i kontynuowania rozmowy na ten ważny temat. Uruchomienie The Royal Foundation Centre for Early Childhood jest przełomowym krokiem w pracy Jej Królewskiej Wysokości i sygnalizuje jej trwające całe życie zaangażowanie w poprawę wyników w całym społeczeństwie.

Embed from Getty Images

W London School of Economics księżna rozmawiała z ekspertami specjalizującymi się w temacie wczesnego dzieciństwa o sporządzonym raporcie (raport możecie przeczytać TUTAJ). W skład dzisiejszych obrad wchodzili:

  • Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge
  • Dr Alain Gregoire, założyciel i prezes Maternal Mental Health Alliance
  • Alison Morton, dyrektor wykonawczy Instytutu Wizyt Zdrowotnych
  • Profesor Martin Knapp, profesor neurologii rozwoju i psychopatologii na University College London
  • Profesor Eamon McCrory, profesor neurologii rozwoju i psychopatologii na University College London

  • Dr Guddi Singh, lekarz specjalizujący się w pediatrii, Guy's & St.Thomas' NHS Foundation Trust
Embed from Getty Images

Więcej zdjęć:
Filmiki ze spotkania:

Następnym punktem programu było udanie się do kawiarni znajdującej się na terenie Pałacu Kensington. Tam Kate spotkała się z rodzinami, z którymi miała do czynienia w ciągu 10 jak działalności jako księżna Cambridge. Jak sama wspomniała w swoim oświadczeniu, te rodziny stały się dla niej inspiracją do podjęcia stanowczych działań na rzecz wczesnego dzieciństwa.
 
Embed from Getty Images

Filmik ze spotkania:
CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - LK Bennett
Szpilki - Gianvito Rossi
Bransoletka - Halcyon Days
Naszyjnik nr 1 - Astley Clarke
Naszyjnik nr 2 - Spells of Love

Embed from Getty Images

Prześlij komentarz