39.urodziny księcia Williama! - ostatnie wydarzenia z jego udziałem

poniedziałek, 21 czerwca 2021

 Dziś książę William obchodzi swoje 39.urodziny! Z tej okazji przygotowałam post związany z ostatnimi wydarzeniami z udziałem dzisiejszego jubilata. Nie zabrakło również życzeń składanych przez rodzinę królewską jak i organizacje charytatywne, którym patronuje. W dzisiejszym poście zostało również uwzględnione wyjście Williama z dziećmi, księciem George'm i księżniczką Charlotte oraz wiele innych informacji z nim związanych. Zapraszam do dalszej części posta!

Photo: Ian Burt

Na początku zaczniemy od wpisu księcia Williama z okazji rozpoczętych zmagań drużyn piłkarskich podczas Euro 2020. 13 czerwca odbył się mecz Anglia-Chorwacja na londyńskim stadionie Wembley. Prezes FA zamieścił tweeta o następującej treści:

Życzę dziś Garethowi, graczom i całemu angielskiemu zespołowi powodzenia. Wszyscy jesteśmy z Wami! W

Ostatecznie Anglia pokonała swoich przeciwników z wynikiem 1:0.

**********************************************

15 czerwca książę William odbył kolejne, niezapowiedziane wyjście. W godzinach popołudniowych spotkał się z burmistrzem Londynu, Sadiq Khanem.

**************************************************

20 czerwca w Wielkiej Brytanii obchodzono Dzień Ojca. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował krótki filmik przedstawiający cztery fotografie ojców ze swoimi dziećmi. W nim znalazły się zdjęcia przedstawiające:

  • księcia Karola, księcia Williama i księcia Harry'ego podczas pobytu w Szkocji
  • księżnej Kate z ojcem, Michaelem Middletonem podczas ślubu w 2011 roku
  • królowej Elżbiety i księcia Filipa ze swoimi prawnukami
  • księcia Williama, księcia George'a, księżniczkę Charlotte i księcia Louisa w 2019 roku

Ostatnia fotografia wzbudziła wielkie zainteresowanie bowiem nigdy nie została wydana przez Pałac! Zdjęcie zostało wykonane na terenie Pałacu Kensington przed rozpoczęciem lub po zakończeniu uroczystości Trooping The Colour w 2019 roku. Autorką zdjęcia jest księżna Kate.

Podoba Wam się ta fotografia? Mi bardzo! ;)

**************************************

Tego samego dnia odbył się półmaraton na terenie posiadłości Królowej Elżbiety II w Sandringham. Na to wydarzenie przybył książę William wraz ze swoimi dziećmi, księciem George'm i księżniczką Charlotte! Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Run Sandrigham:

Nowe, ważne wydarzenie w kalendarzu biegaczy w Anglii Wschodniej - półmaraton Run Sandringham -przyciągnie do zimowej rezydencji Jej Królewskiej Mości Królowej dużą liczbę biegaczy z różnymi umiejętnościami, którzy będą biegać na terenie posiadłości w Sandringham oraz okolicznych drogach i szlakach, jednocześnie zbierając tysiące funtów, które zostaną przeznaczone na szczytne cele.

Photo: Ian Burt

Photo: Ian Burt

W tamtym tygodniu para książęca spędzała czas ze swoimi dziećmi w swojej posiadłości znajdującej się w Norfolk. Ponieważ to wydarzenie rozgrywało się pod koniec weekendu, William postanowił przybyć na to wydarzenie ze swoimi starszymi dziećmi. Zabrakło tylko księżnej Kate i księcia Louisa. Cała trójka miała okazję odliczać czas do rozpoczęcia półmaratonu.

Photo: Ian Burt

Photo: Ian Burt

Następnie obserwowali zmagania biegaczy, którzy tego dnia mieli przebiec około 20 kilometrów. To było urocze móc zobaczyć tatę ze swoimi dziećmi w tym szczególnym dla niego dniu. Mam nadzieję, że kiedyś takich wydarzeń będzie więcej!

Photo: Ian Burt

Filmiki z tego wydarzenia:

Więcej zdjęć:

********************************************

Ze względu na przypadające dziś urodziny księcia Williama, jego rodzina złożyła życzenia, które zostały opublikowane na Twitterze. Pałac Buckingham wydał następującą wiadomość:

Życzę księciu Cambridge wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Clarence House:

Natomiast na koncie pary książęcej pojawiły się podziękowania za otrzymane życzenia:

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KSIĘCIA WILLIAMA!

1 komentarz

  1. Piękne zdjęcia :) Ale George i Charlotte urośli.
    Wszystkiego najlepszego dla księcia Williama!

    OdpowiedzUsuń