Wizyta księżnej Kate w Natural History Museum

wtorek, 22 czerwca 2021

Dziś księżna odwiedziła Natural History Museum, gdzie tam dowiedziała się więcej na temat nowego projektu związanego z naturą, który będzie miał pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Miała też okazję dołączyć do grupki dzieci, które korzystały z zajęć na świeżym powietrzu. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

Jak podał do informacji Pałac Kensington:

W ramach swojej wieloletniej pracy nad wczesnym dzieciństwem, księżna Cambridge wierzy, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu odgrywa kluczową rolę w przyszłym szczęściu i samopoczuciu dzieci, budując fundamenty, które przetrwają całe dzieciństwo i całe życie. Poprzez ogród ,,Back to Nature'', który został zaprezentowany w 2019 roku podczas RHS Chelsea Flower Show i Hampton Court Palace Garden Festival, a także zaprojektowanie ogrodu zabaw ,,Back to Nature'' w RHS Wisley, Jej Królewska Wysokość stawia za cel podkreślenie, jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu może wzbogacić wczesny rozwój dziecka, zapewniając środowisko zachęcające do aktywnej eksploracji oraz możliwość tworzenia i wzmacniania pozytywnych relacji.

Embed from Getty Images

Głównym celem wizyty księżnej Kate w muzeum jest nowy projekt związany z przyrodą - Urban Nature Project. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Natural History Museum:

Pięcioakrowe muzeum w South Kensington przekształca się w przyjazną, dostępną i biologicznie zróżnicowaną zieloną przestrzeń w samym sercu Londynu. Nowe galerie plenerowe zaprezentują badania naukowe muzeum i zapewnią publiczności przestrzeń do poznania niesamowitej różnorodności życia na Ziemi i tego, jak nasza planeta zmieniała się na przestrzeni lat. Poprawie ulegnie również dostęp do ogrodu, dzięki uniwersalnym trasom rozmieszczonym po całym terenie. Istniejący Wildlife Garden zostanie powiększony, aby podwoić powierzchnię rodzimych siedlisk, zapewniając wspaniałą oprawę dla naszego zabytkowego budynku.

Embed from Getty Images

W dalszej części można przeczytać inne cele projektu, które mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy:

  • Współpraca pracowników muzeum z organizacjami w całej Wielkiej Brytanii, aby zainspirować kolejne pokolenia oraz tworzyć nowe możliwości dla młodych ludzi w miastach i pomagać wszystkim w poznawaniu wpływu ludzkości na świat przyrody.
  • Rozszerzenie programu dla szkół, aby umożliwić uczniom zwiedzanie ogrodów z naciskiem na budowanie więzi z naturą, docenianie bioróżnorodność i działanie proekologiczne.
  • Współpraca z lokalnymi grupami społeczności; w ich skład będzie wchodziło: samodzielne doświadczenia, punkty obsługi, naturalne rzemiosło i działania przyczyniające się do miejskiej bioróżnorodności.
  • Te działania zostaną wprowadzone dla rodzin z dziećmi w wieku 6+, które będą dla nich okazją do wspólnej i wzajemnej nauki o gatunkach powszechnie występujących w Londynie i w jego okolicach.
  • Wprowadzenie nowego programu wolontariatu
  • Wprowadzenie letniego programu dla 35 absolwentów szkół
Embed from Getty Images

Na początku księżna Kate została powitana przez dyrektora muzeum, dr. Doug'a Gurra. Następnie udała się na zwiedzanie terenu muzeum. Tam miała okazję zobaczyć miniaturę Natural History Museum. Dowiedziała się również, że Urban Naturr Project ma na celu zredukowanie dwutlenku węgla, którego duże ilości są wytwarzane w tak dużych aglomeracjach jak stolica Wielkiej Brytanii. Jak wynikają najnowsze badania, wskutek lockdownu odnotowano spadek emisji gazów cieplarnianych (jak podał do informacji brytyjski rząd, ta sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w przeciągu 100 lat!).

twitter.com/KensingtonRoyal

Podczas wizyty, księżna Kate miała okazję przymocować urządzenie akustyczne na drzewie wiśni. Jego celem jest rejestrowanie dźwięków otoczenia, aby pomóc naukowcom w badaniu aktywności ptaków, owadów i ssaków zamieszkujących ogrody należące do muzeum. 

Embed from Getty Images

Później dołączyła do dzieci, które uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu zapewnionym przez Natural History Museum. Podczas warsztatów, dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą pająka oraz skorzystały z interaktywnego opowiadania historii. 

Embed from Getty Images

Co ciekawe, Jej Królewska Wysokość przywiozła ze sobą słoiczek miodu. Opowiedziała dzieciom, że od pewnego czasu hoduje pszczoły na terenie Anmer Hall. Księżna zapytała się ich: Chcecie spróbować? To przyszło specjalnie z mojego ula. Czy smakuje jak miód kupowany w sklepach? Smakuje jak kwiaty?

Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Chloe

Top - Ralph Lauren

Buty - Veja Esplar

Kolczyki - Orelia London

Spodnie - & Other Stories

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:
Prześlij komentarz