,,Hold Still'' - rozmowa księżnej Kate z Jasonem Bairdem

wtorek, 1 czerwca 2021

 Wczoraj Pałac Kensington opublikował kolejną rozmowę telefoniczną poprowadzoną przez księżną Kate. Tak jak wspominałam we wcześniejszych postach, te działania zostały wprowadzone w ramach projektu ,,Hold Still'' przedstawiającego doświadczenia ludzi podczas pandemii koronawirusa. Tym razem padło na Jasona Bairda, który od kilku lat prowadzi zajęcia dla dzieci ze sztuk walki. Razem ze swoim przyjacielem wpadli na dość ciekawy pomysł, który sprawił, że dzieci - pomimo wprowadzonego lockdownu - mogły poczuć się radosne i szczęśliwe. Zapraszam do dalszej części!

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

Gdy wprowadzono izolację w domach, dzieci musiały zakończyć naukę stacjonarną w przedszkolach/szkołach. W zamian wprowadzono naukę online, co oznaczało, że dzieci zostały skazane na siedzenie w domu. Jason Baird, który uczy dzieci sztuk walki, wpadł na ciekawy pomysł. Postanowił się przebrać za Spider-Mana, a jego zadaniem byłoby bieganie po ulicach i pokazywanie różnych akrobacji, które wykonywał jeden z najpopularniejszych superbohaterów uwielbianych przez dzieci.

Jason opowiedział jak dokładnie wyglądała geneza powstania tego planu:

Ja i jeden z moich trenerów, który prowadzi zajęcia w mojej szkole sztuk walki, dowiedzieliśmy się, że możemy wychodzić na zewnątrz na godzinę w ciągu jednego dnia. Chodziło o aktywność, pójście na spacer, bieganie. Na ten pomysł wpadliśmy dosyć przypadkowo, ale chcieliśmy spróbować pocieszyć dzieci, ponieważ było ich tak wiele. [...] Więc przebraliśmy się, poszliśmy pobiegać, a w ciągu jednego dnia zebraliśmy dużą liczbę dzieci w okolicy. Bawiły się w Spider-Mana przez okno, ubierali się jak Spider-Man. Nawet w oknie mieli tabliczki ,,Spider-Manie, zatrzymaj się koło mojego domu'' i takie tam.

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

W trakcie rozmowy księżna Cambridge zdradziła, że jest tak zachwycona jego kreatywnym pomysłem, że zastanawiała się czy aby nie wprowadzić tego dla swoich dzieci na terenie Pałacu Kensington. Rozważa też kupno stroju Williamowi.

Zobaczę, czy ten trend również zawita do Pałacu Kensington. Może trzeba będzie kupić Williamowi strój, żeby pójść i zobaczyć... Niestety nie jestem pewna czy uda mu się uzyskać taki dostęp do powietrza jaki ty miałeś!

Cały filmik z rozmowy możecie obejrzeć poniżej:

1 komentarz