,,Hold Still'' - kolejne rozmowy księżnej Kate z uczestnikami projektu + Gratulacje z okazji narodzin córki Meghan i Harry'ego + Filmik podsumowujący wizytę w Szkocji

poniedziałek, 7 czerwca 2021

 Po kilkudniowej nieobecności, ponownie wracam na bloga! Jak zwykle nie zabrakło kolejnych informacji na temat rodziny z Cambridge, a szczególnie na temat księżnej Kate. Również dotarła do nas radosna wiadomość - rodzina Windsorów powiększyła się o jedną osobę. Do tego na koncie YouTube, należącym do pary książęcej, pojawił się filmik podsumowujący wizytę w Szkocji, która odbyła się pod koniec maja. Zapraszam do dalszej części!

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

Najpierw zacznijmy od projektu księżnej Kate i National Potrait Gallery - ,,Hold Still''. 3 czerwca Pałac Kensington opublikował rozmowę księżnej Kate z kobietą o imieniu Gimba. Jej rodzinnym krajem jest Nigeria, ale obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii, a konkretnie - w Whipps Cross Hospital. W zeszłym roku dowiedziała się, że jej mama (mieszkająca w Nigerii) zachorowała na koronawirusa. Bardzo chciała się z nią zobaczyć, ale ze względu na ówcześnie pogarszającą się sytuację na świecie w związku z tym wirusem, podróż do jej rodzinnego kraju nie była możliwa. Dlatego postanowiła, że skupi się teraz na pacjentach, którzy jej potrzebują. Powiedziała dokładnie takie słowa: Muszę nakarmić moich pacjentów.

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

W czasie rozmowy Gimba wyznała, co skłoniło ją do wykonania tejże fotografii oraz jak wyglądała jej praca w tamtym trudnym czasie:

Tego dnia otrzymałam telefon z Afryki, bo pochodzę z Nigerii - moja mama nie czuła się zbyt dobrze, była bardzo chora. [...] Było ciężko, ale to praca, którą kocham, bo pacjenci nas potrzebują [...] W przyszłym roku, w marcu, będzie 20 lat mojej pracy. [Przyjaciel Gimby, Hassan, autor zdjęcia] Powiedział mi, że wybrali i pokochali moje zdjęcie. Zadzwonili do mnie, powiedzieli mi o tym fakcie, więc byłam bardzo szczęśliwa.

Pod koniec rozmowy księżna Kate wyraziła pełny podziw dla Gimby jak i wszystkich pracowników szpitali, który byli pierwsi na linii ognia w walce z koronawirusem. Podziękowała im za tak ciężką pracę włożoną na rzecz potrzebujących oraz pogratulowała pomysłu wykonania zdjęcia.

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

Cała rozmowa znajduje się poniżej:


Natomiast dziś (7 czerwca) opublikowano rozmowę księżnej Cambridge z mężczyzną o imieniu Sami. Jego historia prezentuje się następująco: w zeszłym roku został wolontariuszem w jednym z punktów  gastronomicznym, w którym przygotowano, a następnie dostarczano jedzenie dla osób, które były na kwarantannie oraz innych osób potrzebujących ciepłego posiłku. Jak wyznał księżnej, to zdjęcie jest częścią większego projektu dokumentującego sieci wsparcia wolontariuszy pomagających na terenie Hackney (jedna z jednostek administracyjnych Londynu) w czasie pandemii.

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

W czasie rozmowy wyznał:

Moja dziewczyna Hellen pracuje dla NHS. Pracuje w GOSH czyli Great Ormond Street Hospital. [...] Zachorowała na COVID kiedy przeprowadziliśmy się do Londynu. Kiedy byliśmy poddani kwarantannie, wyjrzałem przez okno i zobaczyłem pewną kobietę [...] Pomyślałem sobie, zastanawiałem się co to znaczy. [...] Wtedy poznałem Michelle. [...] To jest osoba, której należą się ogromne podziękowania, ponieważ jest to kobieta, której nie da się powstrzymać przed niczym. To ona jest założycielką jednego z punktów gastronomicznych. Wszystko to dotyczyło zbierania nadwyżki żywności, aby pomóc w zwalczaniu głodu. 

The Duke and Duchess of Cambridge YouTube

Cała rozmowa znajduje się poniżej:


*****************************************************************8

4 czerwca rodzina Windsorów powiększyła się o kolejną osobę! A mianowicie o córeczkę księcia Harry'ego i jego żony, Meghan. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, para zdecydowała się nadać dziecku następujące imiona: Lilibet ,,Lili'' Diana. Pierwsze imię pochodzi od zdrobnienia, którym posługuje się Królowa Elżbieta, a drugie - po matce Williama i Harry'ego, księżnej Dianie. Z okazji tej radosnej nowiny, Pałac Buckingham opublikował oświadczenie o następującej treści:

Gratulacje dla księcia księżnej Sussex z okazji narodzin Lilibet Diany! Królowa, książę Walii i księżna Kornwalii oraz książę i księżna Cambridge są zachwyceni wiadomością. Lilibet jest jedenastym prawnukiem Jej Królewskiej Mości.

Krótka wiadomość z gratulacjami również pojawiła się na twitterowym koncie Kate i Williama:

Wszyscy jesteśmy zachwyceni radosną wiadomością o narodzinach małej Lili. Gratulacje dla Harry'ego, Meghan i Archiego.

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować rodzicom! ;)

************************************************

Na koniec - na oficjalnym koncie pary książęcej w serwisie YouTube pojawił się filmik podsumowujący kilka dni spędzonych w Szkocji. Życzę miłego oglądania! :D

1 komentarz