Podsumowanie 2017 roku

niedziela, 31 grudnia 2017

Już dokładnie kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia Nowego Roku 2018! Z tej okazji, jak co roku, postanowiłyśmy zrobić zestawienie najważniejszych wydarzeń z życia rodziny z Cambridge, które miały miejsce w mijającym 2017 roku (zapewne zgodzicie się z nami, że było ich całkiem sporo!).


9 stycznia księżna Kate obchodziła swoje 35.urodziny! Z tej okazji nie pojawiło się żadne nowe zdjęcie jubilatki. Ale za to Zuza napisała notkę na temat 35 ciekawostek z jej życia.


29 stycznia ukazało się oświadczenie Pałacu Kensington, które zostało wydane w imieniu księcia Williama i księcia Harryego. Dotyczyło zbliżającej się 20.rocznicy śmierci księżnej Diany. Podano informację, iż powstanie posąg Królowej Ludzkich Serc na terenie Pałacu Kensington.


30 stycznia rodzinna firma matki księżnej Kate, Party Pieces obchodziła 30.rocznicę istnienia! Z tej okazji udostępniono zdjęcie sprzed kilkunastu lat, na którym znajduje się Carole Middleton, James Middleton, Pippa Middleton oraz Kate.


17 marca miały miejsce coroczne uroczystości z okazji Dnia Świętego Patryka. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć pary książęcej. Księżna zaprezentowała się w płaszczyku w kolorze zielonym - narodowym kolorze Irlandii.


W dniach 17-18 marca Kate i William odbyli oficjalną wizytę w Paryżu! Pierwszego dnia spotkali się z prezydentem Francji, wzięli udział w przyjęciu w Brytyjskiej Ambasadzie oraz uczestniczyli w kolacji zorganizowanej przez brytyjskiego ambasadora we Francji.


Natomiast drugiego jak i ostatniego dnia wizyty, odwiedzili Les Invalides, Musee de d'Orsay, spotkali się z dziećmi należącymi do organizacji Les Voisons oraz obejrzeli mecz pomiędzy Walią a Francją. Nie zabrakło również zdjęć na tle wieży Eiffla.


25 marca Rebecca Deacon, prywatna asystentka księżnej Kate, wyszła za mąż! Jej wybrankiem został Adam Priestley. Uroczystości zaślubin miały miejsce w St.James's Palace. Para książęca została zaproszona na ślub, lecz nie pojawiły się żadne zdjęcia potwierdzające ich obecność.


9 kwietnia książę Karol wraz ze swoimi synami, księciem Williamem i księciem Harrym, udali się do Francji na obchody 100.rocznicy bitwy pod Vimy Ridge. W walce brały udział kanadyjskie wojska (wspierane przez dywizję brytyjską) oraz niemieckie.


20 kwietnia miałyśmy kolejny ważny powód do świętowania. Otóż tego dnia dokładnie wybiło nam 1 000 000 wyświetleń na blogu! W ciągu 1,5 roku pracy nad blogiem, doczekałyśmy się tak niesamowitej liczby! Bardzo dziękujemy że jesteście z nami!

23 kwietnia miało miejsce długo wyczekiwane wydarzenie przez książęce trio jak i organizacje należące do kampanii HeadsTogether - Virgin London Marathon 2017! W tegorocznym biegu wzięli udział przedstawiciele różnych organizacji charytatywnych, którym patronuje Kate, William i Harry.


2 maja księżniczka Charlotte obchodziła 2.urodziny! Z tej okazji Pałac Kensington opublikował jedno zdjęcie małej księżniczki.Tego dnia opublikowałyśmy także post porównujący Charlotte do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej oraz rodziny Middleton, aby zobaczyć, do kogo najbardziej podobna jest najmłodsza córka Kate i Williama.


11 maja księżna Kate odbyła samodzielną, oficjalną wizytę do Luksemburga! Catherine miała okazję spotkać się z Luksemburską Rodziną Wielkoksiążęcą oraz premierem Luksemburga, zwiedzić Grand Duke Jean Museum of Modern Art, Place Clairefontaine, Luxembourg City Museum oraz Drai Eechelen Museum.


13 maja książę William, księżna Kate oraz książę Harry byli gospodarzami Tea Party zorganizowanego w ogrodach Pałacu Buckingham. Na przyjęcie zaproszono dzieci, które straciły rodzica lub rodziców, którzy oddali swoje życie w służbie kraju.


20 maja w kościele St.Mark's Englefield w Berkshire miał miejsce ślub siostry księżnej Kate, Pippy Middleton oraz jej wybranka, Jamesa Matthewsa. Tego dnia George i Charlotte wraz z innymi dziećmi odegrali kluczową rolę - byli druhenkami i paziami. Panna młoda zaprezentowała się w sukni zaprojektowanej przez Giles Deacon. Przyjęcie weselne miało miejsce w szklanym namiocie na terenie posiadłości Middletonów.


29 maja ukazał się wywiad księcia Williama dla magazynu GQ British w ramach kampanii HeadsTogether. Powiedział w nim kilka słów o George'u i Charlotte oraz jak wspomina swoją mamę, księżną Dianę. Wtedy też pojawiły się dwa nowe zdjęcia rodzinki (znajdują się one poniżej).


7 czerwca książę William udał się do Belgii, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających bitwę pod Messines.W konflikcie zbrojnym brały udział wojska brytyjskie i niemieckie.


10 czerwca książę William jako pułkownik Gwardii Irlandzkiej, dokonał przeglądu wojsk, które miały wystąpić na tegorocznym Trooping The Colour. Przejazd księcia obserwowało ponad 6 tysięcy Brytyjczyków i turystów.


17 czerwca miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w Brytyjskiej Rodziny Królewskiej - Trooping The Colour. Tradycyjnie na balkonie Pałacu Buckingham zjawili się wszyscy członkowie BRK. Nie zabrakło również George'a i Charlotte, natomiast swój debiut miały Savannah i Isla, córki Petera i Autumn Philips.

W tym roku Zuza miała okazję być na tym wydarzeniu. Z tej okazji postanowiła napisać notkę podsumowującą jej wrażenia..


20 czerwca rozpoczęły się oficjalne obchody Royal Ascot czyli najbardziej popularnych i prestiżowych wyścigów konnych na świecie. Para książęca była obecna tylko pierwszego dnia. Przybyli na to wydarzenie w powozie z hrabią i hrabiną Wessex.


21 czerwca książę William obchodził 35.urodziny! Tak jak w przypadku Kate, nie pojawiły się żadne oficjalne zdjęcia. Z tego powodu zrobiłyśmy zestawienie 35 zdjęć księcia na przestrzeni lat.


W dniach 12-13 lipca swoją oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii odbyła hiszpańska para królewska, król Felipe i królowa Letizia. Z tej okazji Królowa Elżbieta II zorganizowała uroczysty bankiet na cześć specjalnych gości, na którym byli obecni Kate i William.


W dniach 17-18 lipca miało miejsce dla nas najważniejsze wydarzenie w tym roku - Kate i William wraz ze swoimi dziećmi, George'm i Charlotte odbyli dwudniową podróż do Polski! Z tej okazji, jeszcze kilka miesięcy przed, postanowiłyśmy zrobić prezent dla pary książęcej w postaci kolażu Jeszcze raz pragniemy podziękować osobom, które wzięły udział w tej akcji!Przed spotkaniem z Kate i Williamem pod Pałacem Prezydenckim, miałyśmy okazję udzielić wywiadu w Pytanie na Śniadanie, a kilka dni później - dla radia Czwórka.


Pierwszego dnia Kate i William spotkali się z parą prezydencką, Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą. Wspólnie uczestniczyli w śniadaniu w Pałacu Prezydenckim, udali się na krótki spacer pod pomnik Mickiewicza (właśnie wtedy wręczyłyśmy księciu Williamowi kolaż i uścisnęliśmy rękę księżnej i księcia), zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warsaw Spire. Natomiast w godzinach wieczornych miał miejsce bankiet w Łazienkach Królewskich. To był dla nas niezwykły czas, szczególnie, że spotkałyśmy się z innymi królewskimi blogerkami! Dziękujemy Wam za tak miło spędzony czas oraz mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy się w tym samym składzie na kolejnym królewskim wydarzeniu!Drugiego dnia Kate i William udali się do Sztutowa aby zwiedzić Muzeum Stutthof, następnie odbyli szereg spotkań w Gdańsku: wizyta na Długim Rynku oraz w Europejskim Centrum Solidarności z Lechem Wałęsą, prezydentem Polski w latach 1990-1995.19 lipca Kate i William wraz z dziećmi przybyli do Berlina, gdzie spotkali się z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel, zrobili zdjęcie pod Bramą Brandenburską, odwiedzili Field of Stelae, Holocaust Memorial oraz spotkali się z dziećmi należącymi do organizacji Strassenkinder. Tego dnia również spotkali się z parą prezydencką Niemiec, a wieczorem miał miejsce bankiet zorganizowany przez Ambasadora Wielkiej Brytanii w Berlinie.Drugiego dnia wizyty u naszych sąsiadów, złożyli wizytę w Heidelbergu, gdzie tam udali się do German Cancer Research Centre oraz na Rynek Główny. Uczestniczyli w zawodach kajakowych na rzece Neckar. Dzień zakończył się przyjęciem w Clarchens Ballhaus.Ostatniego dnia wybrali się do Hamburga, aby zwiedzić Maritime Museum, Elbphilharmonie oraz Airbus. Jeszcze przed wylotem, cała rodzinka w komplecie obejrzała helikopter EC145 należący do East Anglian Air Ambulance.22 lipca książę George obchodził swoje 4.urodziny! Z tej okazji Pałac Kensington udostępnił jedno, oficjalne zdjęcie jubilata. Również specjalnie wykonałyśmy notkę tematyczną, w której pojawiły się wypowiedzi bliskich na temat małego księcia.27 lipca książę William oficjalnie zakończył swoją pracę dla East Anglian Air Ambulance, która trwała 2 lata. Powodem odejścia był podeszły wiek Królowej, dlatego drugi w kolejce do tronu od września odbywa więcej oficjalnych wyjść.W dniach 30-31 lipca Kate i William przybyli do Belgii na uroczystości z okazji 100.rocznicy trzeciej bitwy pod Ypres. Mieli okazję spotkać się z belgijską parą królewską. Drugiego dnia dołączył do nich książę Karol.


5 sierpnia nasz blog obchodził 2.urodziny istnienia!31 sierpnia w Wielkiej Brytanii była obchodzona 20.rocznica śmierci księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku w Paryżu. Z tej okazji telewizja wyemitowała dokument Diana, Our Mother. Her Life and Legacy, w którym wypowiadali się książę William i książę Harry. Dzień przed przypadającą rocznicą, Kate, William i Harry zwiedzili White Garden - ogród poświęcony Dianie, a następnie książęta przeczytali kartki oraz plakaty zamieszczone na głównej bramie Pałacu Kensington oraz położyli bukiety kwiatów i maskotki przyniesione przez zgromadzonych.Koniec sierpnia był zdecydowanie jednym z najważniejszych momentów dla rodzinki! Otóż ze względu na podeszły wiek Królowej, para książęca z dziećmi przeprowadziła się z Anmer Hall w Nortfolk do Pałacu Kensington. Również ze stanowiska prywatnej sekretarki zrezygnowała Rebecca Deacon, która towarzyszyła księżnej podczas oficjalnych wyjść przez 5 lat.Kilka miesięcy później poinformowano, że nową asystentką księżnej zostanie Catherine Quinn, a oficjalnie swoją pracę rozpocznie w październiku.4 września Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym podano, iż księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka! 7 września książę George oficjalnie rozpoczął swoją edukację w szkole! Kate i William zdecydowali się na Thomas Battersea School. Z tej okazji pojawiło się także oficjalne zdjęcia George'a z tatą (zdjęcie znajduje się poniżej). Catherine nie mogła toważyszyć tego dnia synkowi, ponieważ cierpiała na mdłości.18 września w Internecie ukazał się filmik księżnej Kate dla organizacji Anna Freund Centre. Jej Królewska Wysokość wzięła udział kampanii pt. Nigdy nie jesteś za młody, aby porozmawiać o zdrowiu psychicznym.

The campaign features an animated film co-produced by children & teachers, and includes an introduction by The Duchess, Patron of @AFNCCF. pic.twitter.com/hIkB6UCy8x
— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 18 września 2017


4 października cykl Replikate Zuzy ukazał się w artykule jednej z najpopularniejszych brytyjskich stron internetowych. Artykuł ukazał się także w gazecie. - The Times!


10 października miał miejsce Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tego powodu William i Harry byli gospodarzami przyjęcia w Pałacu Świętego Jakuba, a wieczorem książęta wraz z księżną Kate wzięli udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham.


11 października już była asystentka księżnej Kate, Rebecca Deacon, została odznaczona Orderem Królowej Wiktorii. Oficjalnego wręczenia orderu dokonał książę William.12 października książę William ponownie odwiedził Belgię, aby wziąć udział w uroczystościach 100.rocznicy bitwy pod Passchendaele, w której brały udział nowozelandzkie siły zbrojne.17 października Pałac Kensington potwierdził, że trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama przyjdzie na świat w kwietniu 2018 roku! Również potwierdzono, że para książęca odbędzie kolejne Royal Tour. Tym razem udadzą się do Szwecji i Norwegii na początku 2018 roku.6 listopada w sieci pojawiło się nowe/stare zdjęcie Kate, Williama i George'a. Zostało wykonane w dniu chrztu małego księcia czyli 23 października 2013 roku.11 listopada w Royal Albert Hall miał miejsce Festival of Remembrance poprzedzający Niedzielę Pamięci. Pojawiła się na nim księżna Kate. W tym roku nie był obecny książę William, ponieważ udał się na mecz Walia vs. Australia.12 listopada w Wielkiej Brytanii odbyły się coroczne obchody Niedzieli Pamięci. To było jedno z najbardziej historycznych wydarzeń, ponieważ Królowa zrezygnowała z osobistego składania wieńca pod pomnikiem Cenotaph. Tegoroczne uroczystości obserwowała z balkonu wraz z księciem Filipem.15 listopada książę William uruchomił kolejny plan działania kampanii, dotyczący cyberprzemocy. Pałac Kensington udostępnił filmik, w którym książę prowadzi konwersację z Lucy Alexander oraz Chloe Hine, które opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych z przemocą w sieci.20 listopada Królowa Elżbieta i Książę Filip obchodzili 70.rocznicę ślubu! Z tej okazji wydano przyjęcie w Zamku Windsor, na którym pojawili się Kate, William i Harry.24 listopada w Palladium Theatre miał miejsce coroczny koncert Royal Variety Performance. Również jak co roku były zbierane fundusze na organizację Royal Variety Charity, której Królowa Elżbieta II jest patronką.28 listopada niemiecka para prezydencka przybyła z oficjalną wizytą do Wielkiej Brytanii. Zostali powitani przez Królową Elżbietę oraz Księcia Williama w Pałacu Buckingham.W dniach 29-30 listopada książę William odbył oficjalną wizytę do Finlandii! Pierwszego dnia spotkał się z prezydentem Finlandii, odwiedził lodowisko, wziął udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii oraz uczestniczył w bankiecie zorganizowanym przez parę prezydencką Finlandii.


Drugiego dnia wziął udział w wydarzeniu technicznym Slush (podczas którego miał okazję spotkać się z księciem Danielem oraz księciem Constantijnem), odwiedził siedzibę Varjo i Lauttasaari Comprehensive School, a na sam koniec zwiedził jarmark świąteczny w Esplanade Park.5 grudnia w Pałacu Buckingham odbyło się coroczne przyjęcie Diplomatic Reception, na którym pojawili się książę William i księżna Kate.W dniach 5-7 grudnia w Manchesterze miało miejsce Children's Global Media Summit. 6 grudnia para książęca miał okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Książę William wygłosił przemówienie, a księżna Kate spotkała się z przedstawicielami Sesame Street's Workshop.Jak się później okazało, tego samego dnia para książęca otrzymała nagrodę Gold Blue Peter Barge za zaangażowanie w sprawę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.12 grudnia odbyła się europejska premiera filmu Star Wars.The Last Jedi. Pojawili się na niej książę William i książę Harry.18 grudnia Pałac Kensington udostępnił nowe, oficjalne zdjęcie rodziny z Cambridge z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Autorem fotografii jest Chris Jackson. Również para książęca potwierdziła iż księżniczka Charlotte od stycznia będzie uczęszczać do Willcocks Nursery School w Londynie!25 grudnia Brytyjska Rodzina Królewska spędziła Święta Bożego Narodzenia w rezydencji Królowej w Sandringham. W tym roku Kate i William zdecydowali się spędzić tegoroczne święta z rodziną księcia.OFICJALNE ZDJĘCIA 2017:

Wywiad księcia Williama dla GQ British, maj 2017:2.urodziny księżniczki Charlotte, 2 maja 2017 rok:
4.urodziny księcia George'a, 22 lipca 2017 rok:Pierwszy dzień George'a w szkole, 7 września 2017 rok:Oficjalne zdjęcie z chrztu księcia George'a, 6 listopada 2017 rok:


List księżnej Kate do Place2Be, początek listopada 2017 roku:Oficjalne zdjęcie księcia Williama z okazji rozpoczynającego się Children's Global Media Summit, 3 grudnia 2017 rok:Oficjalne zdjęcie rodziny z okazji Świąt Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2017 rok:LICZBY NA BLOGU (zaokrąglając):
Łączna liczna wyświetleń: 1 938 400
Liczba komentarzy: 10 500
Liczba opublikowanych notek: 818

ZAANGAŻOWANIE KATE I WILLIAMA:

A - oficjalne wizyty, ceremonie, koncerty, charytatywne eventy
B - Oficjalne lunche, kolacje, bankiety
C - inne oficjalne wyjścia, inwestytury, audiencje
D - Wszystkie oficjalne wyjścia w UK
E - Wszystkie oficjalne wyjścia podczas wizyt państwowych


CO NAS CZEKA W 2018 ROKU?

Przede wszystkich narodziny trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, które są planowane na kwiecień! W styczniu Charlotte rozpocznie swoją edukację w Willcocks Nursery School, więc zapewne pojawi się oficjalne zdjęcie księżniczki.
W dniach 30 stycznia - 2 lutego para książęca odbędzie oficjalną podróż do Szwecji i Norwegii, a 19 maja książęca rodzina będzie obecna na ślubie brata Williama, księcia Harry'ego. Jak widać - nie zabraknie ciekawych wydarzeń w Nowym Roku dlatego bądźcie z Nami przez kolejne 12 miesięcy!

***********************************************************

Już kończąc, pragniemy z całego serca złożyć najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się Nowego Roku! Życzymy Wam, aby 2018 rok był jeszcze lepszy od mijającego roku 2017, spełnienia najskrytszych marzeń oraz oczywiście szampańskiej zabawy ;).

Zdjęcia: zimbio.com, dailymail.co.uk, popsugar.co.uk, twitter.com8 komentarzy

 1. Wszystkoego dobrego! Dla królewskiego fana dużo wspaniałych rzeczy: RT, narodziny, ślub, chrzest, oficjalne zdjęcią, ale też mało wyjść Kate. Coś za coś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykły rok dla rodziny królewskiej i Waszego bloga wizyta pary książęcej to chyba najważniejsze wydarzenie mijającego roku
  Gratuluję dwóch wywiadów i rosnącej liczby wyświetleń oby wkrótce wybily 2 mln
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze życzenia !

  OdpowiedzUsuń
 4. To był niezwykły rok , a następny zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco (na pewno wybiją wam dwa miliony :).Nigdy nie zapomnę podróży rodzinki do Polski i ogłoszenia trzeciej ciąży Catherine.To było więcej niż oczekiwaliśmy :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, aby był lepszy od jeszcze trwającego oraz kolejnych sukcesów blogowych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego w Nowym roku ,mnóstwo radosci i zadowolenia ,pomyślności ,samych slodyczy i pogodnych dni dla Was dziewczyny !!! :) ;)
  Ps: Proponuję spotkanie dla wszystkich milosniczek tego cudownego bloga oczywiscie z jego wspaniałymi autorkami ? :) ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego w nowym roku,cudownych momentów na nadchodzące miesiące ,zdrowia ,szczescia i pomyślności,jak najwiecej wejść na bloga :) !!!
  PS:Mam nadzieję ,że uda się zorganizować spotkanie z wszystkimi czytelnikami i autorkami bloga :-) ;-)

  OdpowiedzUsuń