Pierwsze przemówienie księżnej Kate

czwartek, 21 grudnia 2017

Jak to wiadomo w życiu - zawsze trzeba od czegoś zacząć. I to uczyniła księżna Kate podczas wizyty w Ipswich, która miała miejsce 19 marca 2012 roku. Miała okazję wygłosić swoje pierwsze przemówienie!

The Christian Science Monitor

W ramach patronatu nad organizacją East Anglia's Children's Hospices, księżna Kate uczestniczyła w oficjalnej inauguracji Treehouse Centre, który stał się kolejną częścią dziecięcych hospicjów znajdujących się we Wschodniej Anglii. Jak twierdziła Rebecca English księżna wydawała się spokojna i pewna siebie oraz mówiła powoli, ale starannie.

hawtcelebs.com

Oto treść jej przemówienia:
Na początku chciałabym podziękować. Dziękuję nie tylko za to, że ciepło przyjęliście mnie jako patrona, ale również za zaproszenie mnie tutaj. Wy wszyscy sprawiliście, że poczułam się bardzo mile widziana i czuję się zaszczycona mogąc tutaj być na inauguracji nowego centrum. Żałuję tylko, że William nie może dziś być z nami.
today.com

Jego pogląd, z którym się zgadzam, polega na tym, że dzięki pracy zespołowej można wiele osiągnąć. To, co wszyscy osiągnęliście, jest niezwykłe. Wy, jako wspólnota, stworzyliście Treehouse. Jako grupa ludzi dołożyliście wszelkich starań, aby wspierać się i pomagać sobie nawzajem. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam hospicjum w Milton, zastanawiałam się, co mnie tam czeka.
abcnews.go.com

To nie był przygnębiający dom dla chorych dzieci, ale to był po prostu dom. Co najważniejsze, był to dom rodzinny, w którym panuje szczęście, wsparcie i opieka. To było przyjemne miejsce. Dziś znów się przekonałam, że kluczowymi elementami Treehouse są rodzina i zabawa. Dla wielu z nas na pewno jest to miejsce, w którym rodzina stara się żyć normalnie jak tylko jest to możliwe.
sharonlcarpenter.com

To co robicie, jest inspirujące. Jesteście świetnym przykładem wsparcia i opieki nad innymi. Nie tylko tutaj, ale i we wszystkich hospicjach znajdujących się w całym kraju. Wasza miłość i powierzanie nadziei, dają szansę rodzinom na doświadczenie czegoś, w co do tej pory nie wierzyli i nie wiedzieli, że jest to możliwe. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie mnie tutaj. Czuję się niezwykle dumna będąc częścią East Anglia's Children's Hospices. Nie mogę się doczekać poznać Waszą wspaniałą pracę, w którą wkładacie tyle trudu. Dziękuję Wam.

A poniżej filmik:


Źródło: Lybio.net


5 komentarzy

 1. Zabrakło najważniejszego tj daty kiedy to przemówienie miało miejsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest napisane w poście: 19 marca 2012 roku ;).

   Usuń
 2. Widać, że praktyka czyni mistrza teraz nawet jej głos brzmi innaczej, sposób mówienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hey, czemu nie pojawiają się nowe filmik na pierwszym polskim kanale o brytyjskiej rodzinie królewskiej, na kanale Your Majesty??

  OdpowiedzUsuń