Para książęca na Children's Global Media Summit w Manchesterze

środa, 6 grudnia 2017

Dziś para książęca, od dawno zaangażowana w pomoc w zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, odwiedziła Manchester, uczestniczyła w Children's Global Media Summit, który miał miejsce w dniach 5-7 grudnia 2017 roku.Coroczny szczyt miał miejsce w Manchester Central Convention Complex. Jak można przeczytać z oficjalnej strony CGMD2017:
W corocznie organizowanym szczycie wzięli udział twórcy, wynalazcy, decydenci, menadżerowie oraz liderzy z całego świata, aby omówić i zaprojektować przyszłość mediów dla przyszłych pokoleń oraz zastanowić się, jaki wpływ będzie miała technologia cyfrowa na przyszłość dzieci.


Para książęca została ciepło powitana przez dzieci uczące się w jednej z pobliskich szkół. Co ciekawe, pojawiły się także postacie z serialów dla dzieci m.in. Listonosz Pat, Igglepiggle z bajki Dobranocny Ogród czy Świnka Peppa.

Następnie udali się do środka aby spotkać się z uczniami lokalnych szkół, które biorą udział w projekcie BBC Stepping Out. Wśród nich znalazł się kilkunastoletni Josh, który podzielił się swoimi doświadczeniami z Jego Królewskimi Wysokościami. Podczas rozmowy z nastolatkiem, William powiedział, że jest wspaniałym przykładem dla swoich rówieśników.

Spotkali się także z dziećmi uczącymi się w The Fiars Primary School. Porozmawiali z nimi na temat zdrowia psychicznego. Podczas konwersacji, książę William zdradził, że książę George ma już za sobą swój pierwszy szkolny występ! Powiedział, że w przedstawieniu przebrał się za owieczkę.

Doszło także do spotkania z delegatami międzynarodowymi, którzy tego dnia mieli wygłosić swoje przemówienia (również swoje przemówienie wygłosił książę William). Następnie Kate i William rozdzielili się - książę udał się na konferencję, aby przeczytać swoją mowę. Natomiast księżna uczestniczyła w forum zorganizowanym przez Sesame Street's Workshop.

https://twitter.com

https://twitter.com

Lecz najpierw zacznijmy od Williama - jeszcze przed konferencją wziął udział w krótkim spotkaniu z członkami Cyber Bullying Taksforce, aby kontynuować wysiłek związany z dzieleniem się dzieci swoimi doświadczeniami na temat znęcania się nad nimi w sieci.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Postanowiłam przetłumaczyć fragmenty przemówienia Williama, które zostały podane przez oficjalne twitterowe konto Pałacu Kensington:
Ten rok nie sprzyjał Manchesterowi, ale osobiście jestem pod wrażeniem tego, jak ludzie zjednoczyli się w odwadze i wzajemnym wsparciu. Ta społeczność jest doskonałym przykładem dla nas wszystkich, niezależnie od tego, skąd pochodzimy [...] Rodzice tacy jak Catherine i ja, wychowują pokolenie dzieci, które są pod wpływem technologii cyfrowej - i to daje nam wiele powodów do optymizmu w zakresie wpływu technologii na ich dzieciństwo.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

[...] Nie możemy jednak udawać, że wpływ technologii cyfrowej jest wyłącznie pozytywny. [...] Wprowadziliśmy najpotężniejszą technologię informacyjną w ręce naszych dzieci - co prawda jeszcze zbyt nie rozumiemy jej wpływu na dorosłych, nie mówiąc już o społeczeństwie młodym. [...] Rodziny mogą ufnie korzystać z technologii, która jednocześnie może skorzystać z  najlepszego wsparcia i porad.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Całe przemówienie możecie zobaczyć TUTAJ. A poniżej znajduje się filmik z przemówienia:


W tym samym czasie księżna Kate spotkała się z przedstawicielami Sesame Street's Workshop. Takie warsztaty są prowadzone w celu pomocy małym dzieciom w wyrażaniu swoich problemów związanych z dobrym samopoczuciem emocjonalnym.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

A teraz kolejna ciekawostka - gdy para książęca opuszczała budynek, ktoś z tłumu krzyknął: Cześć książę Harry. William mu odpowiedział: Nie jestem rudzielcem. Na kilku zdjęciach można dostrzec nową asystentkę Kate, Catherine Quinn.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Płaszczyk - LK Bennett
Sukienka - Goat
Szpilki - Tod's
Kopertówka - Mulberry


A na koniec zostawiam Was z najlepszym zdjęciem tego dnia:6 komentarzy

 1. Uwielbiam sukienki tej długości! I takie raczej "luźne", opływowe, po prostu super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat szczytu bardzo ważny i świetnie,że wsparła go para książęca,tym bardziej,że wiążę się z ich pracą na rzecz zdrowia psychicznego dzieci czy walki z cyberprzemocą.
  Kate wyglądała pięknie.Szary płaszczyk cudownie ożywiła czerwona sukienka.Do tego skromne dodatki i urocze loki.Klasa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczna sukienka. Dobry fason na ciążę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to mnie właśnie szczególnie zachwyca,że w ciąży wygląda tak pięknie,kobieco.Pokazuje,!ciąża nie oznacza obszernych ubrań,krycia się w ciemnych kolorach.Potrafi ubrać się elegancko,wdzięcznie,a jednocześnie odpowiednio.

   Usuń
 4. Kate wygląda świetnie, zauważyłam, że będąc w ciąży zakłada krótsze sukienki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate wygląda pięknie w ciąży

  OdpowiedzUsuń