Dlaczego członkinie BRK nie malują paznokci?

sobota, 9 grudnia 2017

"Dlaczego Kate nigdy nie maluje paznokci u rąk na inny kolor, niż nude? Przecież czerwone paznokcie są o wiele bardziej eleganckie" - to jeden z Waszych komentarzy. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!


Nie jest to wymysł samej Kate, to protokół królewski zakazuje jej malować paznokcie u dłoni na inne, żywsze kolory. 


Według protokołu na oficjalnych uroczystościach królewskich dozwolone są tylko naturalnie wyglądające paznokcie, a odcień czerwony jest wulgarny.


Warto zauważyć, że nie tylko Catherine, ale także inne kobiety w BRK przestrzegają tę zasadę.


Królowa, od 1989 r. używa cały czas tego samego lakieru. Jest nim Essie's Balet Slippers. Elżbieta postanowiła wysłać list do Essie, z prośbą, aby wyprodukowali dla niej taki lakier, który będzie nosiła tylko ona i nikt inny. Firma zdradziła, że monarchini zdecydowała się na klasyczny, jasnoróżowy odcień, z subtelnym, gładkim wykończeniem. Bardzo podobny kolor (ale nie identyczny), o tej samej nazwie jest dostępny na rynku.


Kate również używa lakierów tej marki. Jej ulubionym odcieniem jest najprawdopodobniej "Allure". Lakiery tej firmy kosztują 9$, są także dostępne na polskim rynku i kosztują około 30 zł.


Przed ślubem Kate i Williama, księżna Camilla zaprosiła do Clarence House kosmetyczkę Marinę Sandoval, która pracuje dla Jo Hansford. Jej zadaniem było przygotowanie na ten wielki dzień dłoni każdej z obecnych pań. Zabiegi objęły także przyszłą księżną Cambridge, która dodatkowo miała nałożoną luksusową maseczkę złuszczającą na dłonie oraz poddała się głębokiemu masażowi tkanek, stymulujący wzrost paznokci, następnie zadbano o jej płytkę paznokciową.


Kiedyś Marina zdradziła, że:
"Catherine chciała wyglądać bardzo naturalnie, więc stwierdziłam, że do jej koloru skóry pięknie będzie wyglądało połączenie kolorów Bourjois no 28 Rose Lounge i Essie 423 Allure. Chciała czegoś białego i ślubnego, więc odcień okazał się absolutnie doskonały. Była bardzo zadowolona z efektu końcowego i powiedziała mi, że wyglądają pięknie i elegancko"

8 komentarzy

 1. Moim zdaniem lepiej wyglądają takie paznokcie niż pomalowane na krzykliwe kolory. Nie słyszałam o lakierach tej marki, ale fajnie, że są dostępne nie tylko w Wielkiej Brytanii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa notatka

  OdpowiedzUsuń
 3. Klasyczne i eleganckie.Do sukni ślubnej pasowały idealnie,a co ważniejsze nie gryzły się z pierścionkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post, zastanawiałam sie jakiś czas temu o co w tym dokładnie chodzi bo faktycznie Kate idealnie podporządkowuje sie protokołowi ... natomiast można zauważyć ze na wielu zdjęciach księżna Diana ma pomalowane paznokcie na czerwono i to jeszcze jak była z Karolem. Wiec jak to jest w końcu z tym protokołem? Można go łamać?;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ten lakier i naprawfe5jexy rewelacyjny

  OdpowiedzUsuń
 6. A inne rodziny królewskie nie muszą przestrzegać tych zasad? Np. SRK?

  OdpowiedzUsuń
 7. Księżna Diana miała przeważnie paznokcie pomalowane na czerwono :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe że księżna nie maluje paznokciu u dłoni, ale np. podczas wizyty w obozie w Sztutowie latem tego roku miała pomalowane na czerwono paznokcie u stóp.

  OdpowiedzUsuń