Nagroda dla Kate i Williama!

wtorek, 12 grudnia 2017

Dziś Pałac Kensington poinformował, iż książę William i księżna Kate otrzymali nagrodę Gold Blue Peter Barge za swoje zaangażowanie w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży! Na pewno ta nagroda jest dla nich wielkim zaszczytem.

https://twitter.com

Spotkanie pary książęcej z przedstawicielami nagrody miało miejsce prawdopodobnie tuż po ich wizycie na Children's Global Media Summit 2017 w Manchesterze, które miało miejsce w Mikołajki czyli 6 grudnia.

https://twitter.com

Nagroda Blue Peter Badge przyznawana jest dzieciom w przedziale wiekowym 6-16 lat oraz gościom, którzy wystąpili w programie Blue Planet nadawanym na kanale CBBC. Została ona wprowadzona przez dziennikarkę Biddy Baxter w 1963 roku. Odznaka ma kształt tarczy, na któtej widnieje logo statku. Została ona zaprojektowana przez Tony'ego Harta.

https://en.wikipedia.org

Ciekawostką jest to że ta plakietka gwarantuje wstęp do wielu brytyjskich atrakcji, szczególnie do muzeów czy wszelkiego rodzaju wystaw, które są prezentowane w programie. Kolejną ciekawą rzeczą jest to, że do co roku produkuje się ponad 22 tysiące odznaczeń.

https://twitter.com

A na koniec filmik przedstawiający wręczenie nagród parze książęcej:2 komentarze

  1. Jak najbardziej zasłużona. Robią wiele,żeby uświadomiać ludzi i pokazywać,że emocje,lęki,obawy są tak samo ważne jak choroby czy złamania dla zachowania zdrowia całego organizmu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zasłużona! Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, z czego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Bardzo dobrze, że Kate i William, jako osoby znane, zajmują się tym problemem ;)

    OdpowiedzUsuń