Książę William w Birmingham i Stourbridge + royal tour do Afryki!

wtorek, 18 września 2018

Dzisiaj książę William odbył szereg spotkań w Birmingham i Stourbridge.


Na początku odwiedził Uni of Birmingham, gdzie uczestniczył w pierwszej gali SkillForce Prince William Award Graduation Ceremony. Celem SkillForce jest pomoc młodym ludziom w budowaniu ich charakteru, odporności i pewności siebie.


Książę miał okazję wręczyć serię nagród specjalnych dla dzieci ze szkół z całej Wielkiej Brytanii. William został patronem tej organizacji w 2009 r.


Nagrodą The Prince William Award otrzymali także instruktorzy SkillForceUK, którzy na co dzień starają się budować pewność siebie uczniów i ich rodziców.


Całe przedsięwzięcie prowadził dzisiaj David Walliams. Książę następnie spotkał się z dziećmi i porozmawiał o ich dokonaniach.


"Nagrodzeni, to Młodzi ludzie, którzy prowadzą szczęśliwe i udane życie-zaufanie, wiara w siebie i zdolność do pracy z innymi."


Następnie książę Cambridge odwiedził Acorns Hospice w Birmingham w Selly Oak. Hospicjum Acorns Hospice zapewnia specjalistyczną opiekę dla chorych dzieci i ich rodzin.


Acorns Hospice zostało otwarte w 1988 r. przez księżną Dainę. W tym roku miejsce to obchodzi 30-lecie istnienia. William spotkał się także z rodzinami, które korzystają z basenu do hydroterapii.


Następnie książę udał się do Stourbridge, a dokładnie do Mary Stevens Park, gdzie miał okazję odsłonić pomnik, a raczej ławeczkę Majora Franka Foley'a, który uratował życie ponad 10.000 prześladowanych Żydów w Niemczech w latach 20. i 30.


Major Foley pracował jako oficer kontroli paszportowej w brytyjskim konsulacie w Berlinie. Uratował życie wielu Żydów, ponieważ nielegalnie wydawał pozwolenia na wyjazdy z Niemiec. William spotkał się z członkami rodziny Foley'a, a także z potomkami osób, których uratował.


*********

Niedawno książę William na jednym z wyjść ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu planuje podróż do Afryki. Dzisiaj Pałac Kensington ogłosił, że książę Cambridge uda się do Namibii, Tanzanii i Kenii już w poniedziałek, 24 września, a wizyta potrwa do 30 września. Będzie to prywatna podróż służbowa, a William będzie wsółpracować z organizacjami United4Wildlife oraz Tusk.

Prześlij komentarz