Książę William na otwarciu Japan House London

poniedziałek, 17 września 2018

13 września książę William uczestniczył w oficjalnym otwarciu Japan House London. 


 Projekt Japan House London ma na celu zjednoczyć Brytyjczyków i Japończyków oraz pogłębić więzi kulturalne, społeczne i gospodarcze między dwoma narodami. 


Książę razem z uczniami SCwSM CE Primary ćwiczył nabieranie jedzenia pałeczkami.


"Wielka Brytania i Japonia mają wiele wspólnego. Nasze więzi – od kultury po handel i bezpieczeństwo – sięgają wieków. "


"Cieszę się, że Wielka Brytania wprowadza krajowy zakaz transportu kości słoniowej, i z zadowoleniem przyjmuję japońską reformę ustawodawczą, która ma na celu zaostrzenie kontroli wokół wywożenia produktów wykonanych z części ciał dzikich zwierząt".


William miał okazję obejrzeć kolekcję metalowego rzemiosła w sali Tsubame-Sanjo.

6 komentarzy

 1. William ma coraz więcej wyjść i dobrze bo coś po wakacjach cicho było o naszej rodzince :)

  OdpowiedzUsuń
 2. https://youtu.be/tlUNFeNODyI
  Tutaj przy stole książę William miał wpadkę, czy może ktoś mi przetłumaczyć na polski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co za wpadkę? Że pomylił chińskie jedzenie z japońskim - o to chodzi? Jak dla mnie drobne przejęzyczenie ;) sam się poprawił. Fajnie że ma teraz tyle wyjść ale tęsknię już za Kate...

   Usuń
 3. 0.48 czas z wideo

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem w czym jest podobna Japonia do UK, Japończycy to bardzo szlachetny naród,pracowici, inteligentni z dużym szacunkiem do osób starszych. UK jakoś źle mi się kojarzy, oczywiście nie z własnego doświadczenia tylko z filmów dokumentalnych o tym państwie, młodzież zdegradowana, leniwa i myślą tylko o seksie. A może tak już jest wszędzie i to tylko stereotypy, ale UK straciło ten urok co miało kiedyś.

  OdpowiedzUsuń