Najnowsze informacje na temat księcia Williama

niedziela, 27 maja 2018

Ze względu na sporą ilość nauki, dziś postanowiłam wykonać podsumowanie najnowszych informacji na temat księcia Williama, które pojawiły się w tym tygodniu. Zapraszam do dalszej części!

Evening Standard

21 maja Pałac Kensington opublikował filmik z udziałem księcia Williama. Został on nakręcony z okazji wręczenia nagród Mental Health Champion Award, które odbyło się 15 maja. Tegorocznymi zwycięzcami zostali Dan Farnworth oraz Rich Moulton, którzy współpracują z HeadsTogether, organizacją Our Blue Light oraz z innymi akcjami działającymi na rzecz zdrowia psychicznego.

https://twitter.com/DanFarnworth

W specjalnie nakręconym filmiku, Jego Królewska Wysokość pragnie pogratulować zwycięzcom ,
złożyć najlepsze życzenia oraz pochwalić ich zaangażowanie w akcje na temat zdrowia psychicznego. Ostatnio Kate i William mieli okazję z nimi się spotkać podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego czyli 10 października 2016 roku.

Daily Mail

Filmik opublikowany przez Pałac Kensington:


************************************************************

Tego samego dnia książę William udzielił audiencji komandorowi wojskowemu, Stuartowi Peachowi. Co ciekawe, we wrześniu 2017 roku oficjalnie ogłoszono, że Sir Stuart Peach od lata 2018 roku będzie pełnić funkcję przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO. Nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego spotkania.


***********************************************************

23 maja Pałac Kensington ponownie udostępnił filmik z udziałem księcia Williama, ale tym razem z innej okazji. W czasie The NHS Heroes Awards, specjalną nagrodę otrzymali pracownicy London Ambulance oraz London's Air Ambulance. Ich zadaniem jest reagowanie na sytuacje kryzysowe, a także interweniowanie w przypadku zagrożeń terrorystycznych w Londynie.

https://twitter.com/LDNairamb

W swoim przemówieniu, książę nawiązał do swojej pracy jako pilot śmigłowca (zrezygnował ze stanowiska latem zeszłego roku). Wyznał, że taka praca wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy. Powiedział m.in, że pracownicy LA oraz LAA odgrywają istotną rolę, ponieważ każdego dnia ratują życie, a nawet są w stanie je zaryzykować dla mieszkańców Londynu.


******************************************************************

24 maja Książę William udzielił audiencji pani Harriet Baldwin, które obecnie sprawuje stanowisko ministra stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od stycznia 2018r. Tak jak było w przypadku spotkania z Sir'em Stuartem Peachem, nie pojawiły się żadne zdjęcia.

*****************************************************************

25 maja Pałac Kensington oficjalnie podał datę wizyty księcia Williama w Izraelu, Jordanii oraz w okupowanych terenach Palestyny, która miała się odbyć latem. Ostatecznie postanowiono że książę uda się do tych miejsc w dniach 24-28 czerwca. Daty i nazwy miast prezentują się następująco:

24 czerwca (I dzień) - Amman
25 czerwca (II dzień) - Amman i Jerash oraz przybycie do miasta Tel Aviv
26 czerwca (III dzień) - Jerozolima oraz Tel Aviv
27 czerwca (IV dzień) - Tel Aviv, Ramallah, Jerozolima
28 czerwca (V dzień) - Jerozolima

https://www.royal.uk/

******************************************************

Tego samego dnia po południu, książę William wziął udział w meczu polo w Cirencester Park. Jest to pierwszy mecz polo w tym roku, w którym wziął udział Jego Królewska Wysokość. Swojemu kuzynowi podczas meczu kibicowała Zara Philips, która niebawem urodzi swoje drugie dziecko!

Getty Images

Ponadto potwierdzono, iż tego lata książę William i książę Harry będą brać czynny udział w meczach polo, aby wesprzeć organizacje charytatywne, którym patronują. Wśród nich znalazły się m.in. Centrepoint, HeadsTogether, Skillforce oraz The Royal Marsden. Miejmy nadzieję, że na którymś z meczów pojawi się księżna Kate z dziećmi!

https://twitter.com/Gertsroyals


10 komentarzy

 1. Sporo tego,biorąc pod uwagę,że nie ma tu jeszcze oficjalnych wyjść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje ze zobaczymy Kate, chociaż w głębi serca jednak w to wątpię. Z dwójka dzieci nie przyszła to z trójka przyjdzie? Chciałabym ją zobaczyć chociaż z jedną pociechą jak kibicują tacie. Za to myśle ze prawdopodobnie zobaczymy Meghan, pewnie nie raz :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Swoją drogą chciałabym żeby Meghan i Kate miały wspólne wyjście, bez mężczyzn, ciekawe czy możemy na coś takiego liczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej bym na to nie liczyła. Być może na meczu pojawią się kiedyś razem,choć i to jest wątpliwe

   Usuń
 4. Ja osobiście bałbym się jechać do niektórych miejsc i chyba każdy wie dlaczego i pomimo że książę ma najlepszą ochronę to ja bym przełożyła ta wizytę bo teraz​ jest tam gorąco że tak delikatnie powiem.
  Chciałbym ale wątpię w tym roku pojawienia się Kate na meczach ale fajnie by było.
  Ciekawe kiedy Zara urodzi liczę po cichu że jeszcze w tym miesiącu

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co pamiętam,to Kate była na meczu razem z Georgem,niedługo po urodzeniu Charlotte. A bodaj 2 lata temu była z obojgiem. Więc może teraz też się zdecyduje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie była z obojgiem

   Usuń
  2. Ale zabrała ich na Houghton Hall Horse Trials w maju 2016r.

   Usuń
 6. po urodzeniu Charlotty nie pojawiała się na meczach, to teraz też jej nie będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate pojawiła się z Georgem na meczu dokładnie 14 czerwca 2015r. więc 1,5 miesiąca po urodzeniu Charlotte

   Usuń