List księżnej Kate do organizacji EACH

wtorek, 29 maja 2018

Dokładnie tydzień temu, z okazji rozpoczęcia Children's Hospices Week (w tym roku odbył się w dniach 21-28 maja), księżna Kate wystosowała list do organizacji EACH, której patronuje od kilku lat. Postanowiłam przetłumaczyć całą treść korespondencji. Zapraszam do dalszej części!

https://www.royal.uk/

Children's Hospices Week jest narodową kampanią podnoszącą świadomość w zakresie opieki paliatywnej (czyli świadczenie usług pacjentom nieuleczalnym, w tym osoby chore na zaawansowanego raka) nad dziećmi. W tym roku głównym hasłem akcji było powiedzenie: Życie jest krótkie o te niezwykłe chwile, które sprawiają, że każdy dzień jest wyjątkowy.

https://twitter.com/EACH_hospices

Tak jak wspomniałam na początku notki, postanowiłam przetłumaczyć całą treść listu Jej Królewskiej Wysokości:
 Podczas Children's Hospices Week, jako patronka East Anglia's Children's Hospices, świętuję niezwykłe i zmieniające życie wsparcie udzielane przez szpitale dziecięce i organizacje charytatywne poświęcone opiece paliatywnej, które działają na terenie Wielkiej Brytanii. Oferują one pomoc dla dzieci, których choroba jest nieuleczalna oraz wspierają ich rodziny. Tegorocznym tematem Children's Hospices Week jest powiedzenie 'Życie jest krótkie'. Jestem wzruszona tym, że dzieci i młodzież dzielą się tym, co kochają najbardziej w swoim życiu i przypominają, jak cenny jest czas dla nas wszystkich.
https://twitter.com/EACH_hospices
Wspierając Children's Hospice Week, możemy im pomóc szerzyć radość i optymizm w całej Wielkiej Brytanii, zapewniając wszystkich, że będą mogli w pełni wykorzystać chwile, które są niezmiernie ważne. Wspólne spędzanie czasu jest tak ważnym aspektem życia rodzinnego, również dla mnie, jako matki. To są niezwykłe rodzinne chwile, takie jak spędzanie czasu na świeżym powietrzu, które bardzo cenię.

Mam nadzieję, że dołączysz do mnie w wsparciu akcji Children's Hospice Week w tym roku. Razem możemy odegrać istotną rolę, jaką odgrywają hospicja dla dzieci. Pomagają one ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom w zapewnieniu im najcenniejszych chwil.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Również organizacja EACH dodała oficjalne zdjęcie Kate (mieliśmy okazję już wcześniej je widzieć, ale tym razem jest lepszej jakości).

https://twitter.com/KensingtonRoyal


9 komentarzy

 1. Na początku napisałaś,że list jest skierowany do Place2be,ale odnosi się do EACH,zajmującego się hospicjami dla dzieci,jak jest napisane w tekście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. List znalazłam na oficjalnej stronie organizacji Place2Be ale jak coś to zmienię tytuł posta ;)

   Usuń
 2. Kate chyba musi mieć naprawdę dobre serduszko:) Na wszystkich wyjściach charytatywnych widać na jej twarzy przejęcie i współczucie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto to jest rebecca English i dlaczego wie tyle rzeczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rebecca English to brytyjska dziennikarka pisząca o brytyjskiej rodzinie królewskiej dla Daily Mail. Najczęściej ona i jeszcze kilku innych dziennikarzy podają informacje z ,,wnętrza Pałacu".
   Tutaj jest jej konto na Twitterze: https://twitter.com/re_dailymail

   Usuń
 4. Witam
  Mam do Was takie pytanie czy ktoś dostał już jakąś odpowiedź na życzenia czy gratulacje? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie dostałam ale mam nadzieję że będę miała na tyle cierpliwości że dostanę w najbliższym czasie

   Usuń
  2. Nie dostałam nawet na życzenia wielkanocne od K&W.

   Usuń
 5. Bardzo mi się podoba takie wystosowywanie listów, ale wolałabym, aby Kate osobiście przybyła :D Oczywiście wiem, mam małe dziecko i wgl, ale fajnie byłoby ją zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń