Czym są Garden Parties?

środa, 16 maja 2018

W ciągu każdego roku, Królowa zaprasza ponad 30 000 gości do spędzenia wiosennego popołudnia w pięknych ogrodach Pałacu Buckingham lub Pałacu Holyroodhouse.Na każdym przyjęciu wypijanych jest 27.000 filiżanek herbaty, zjadanych 20.000 kanapek i 20.000 kawałków ciasta! Imprezy ogrodowe są bardzo ważne, ponieważ Królowa dociera wtedy do szerokiego grona osób z różnych środowisk, którzy wywarli pozytywny wpływ na brytyjską społeczność.

Znalezione obrazy dla zapytania garden party buckingham food

Każdego roku Królowa organizuje trzy imprezy w ogrodzie Pałacu Buckingham i jedną w Pałacu Holyroodhouse w Szkocji. Celem spotkań jest wyróżnienie osób, które na co dzień zajmują się pomocą innym.


W całym kraju, od dawna działa sieć sponsorów, którzy zapraszają gości, w tym: lordów, poruczników, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, departamenty rządowe, władze lokalne, czy też służby. Zaproszenia na Garden Party nie można otrzymać poprzez bezpośrednią aplikację do Pałacu Buckingham.

Znalezione obrazy dla zapytania garden party buckingham

W dniu Garden Party, bramy Pałacu zostają otwarte około godziny 15:00. Wydarzenie oficjalnie rozpoczyna się, gdy Królowa i książę Edynburga, w towarzystwie innych członków Rodziny Królewskiej, wychodzą z Pałacu o godzinie 16.00. Na początku grany jest Hymn Narodowy, przez jeden z dwóch obecnych, wojskowych zespołów.


Podczas gdy zespoły nadal grają muzykę, członkowie rodziny królewskiej krążą wśród gości. Każdy z nich ma ustaloną trasę, aby wszyscy mieli równą szansę na rozmowę z Jej Wysokością i innymi członkami Rodziny Królewskiej. 


Następnie royalsi udają się w stronę Royal Tea Tent, gdzie spotykają się z kolejnymi gośćmi, którzy mają okazję tam wypić herbatkę i zjeść małe co nieco. 


Każdego roku organizowane jest także przyjęcie dla organizacji Not Forgotten Association, która wspiera weteranów wojennych. Najczęściej na czele tego Garden Party stoi księżniczka Anna, która jest patronką tej organizacji. W zeszłych latach księżniczce królewskiej towarzyszyli także m.in.: książę Harry, książę Andrzej, księżniczka Beatrice i Eugenia.


Królowa zgadza się również na organizację dodatkowych imprez w ogrodzie. Na przykład, w celu uczczenia 50. rocznicy programu nagród  The Duke of Edinburgh's Award Scheme w 2006 r. odbyła się huczna impreza w ogrodach oraz z okazji 100. rocznicy Territorial Amy w 2008 r.


W 2006 r., z okazji 80. urodzin Królowej, w ogrodach Pałacu, stworzono inscenizację historyjek z bajek dla dzieci, z okazji " Children's Party at the Palace".


  W 2015 roku odbyły się imprezy z okazji obchodów stulecia Instytutu Kobiet i niewidomych weteranów Wielkiej Brytanii.


Garden Parties odbywają się co roku od 1860 r. W latach 1948 - 1958 w Londynie odbywały się dwie imprezy + jedna w Pałacu Holyrood House. Od tego czasu liczba tych wydarzeń wzrosła do czterech rocznie.


Na przyjęcie w ogrodzie, panowie powinni założyć garnitury lub fraki oraz cylinder, niektórzy wybierają mundury wojskowe. Kobiety ubrane są w sukienki w odpowiedniej długości, a na głowie mają kapelusz lub toczki. 


Wszystko odbywa się w ogrodzie, na terenach dawnego Górnego Wielkiego Ogrodu, nazwanego imieniem Lorda Goringa, mieszkańca jednego z najwcześniejszych wielkich domów na tym terenie. Został zaprojektowany przez Henry'ego Wise'a, a następnie przemieniony przez Williama Townsenda Aitona dla Jerzego IV.


Ogród zajmuje powierzchnię 42 akrów (17 ha), w którym znajduje się pół kilometra żwirowych ścieżek.


W tym roku, Garden Parties w ogrodach Pałacu Buckingham, odbędą się 15 maja, 31 maja i 5 czerwca, a w Holyrood House - 4 lipca.


The Garden Party w Buckingham Palace, 28 czerwca 1897. Ten obraz olejny Lauritsa Regnera Tuxena ukazuje królową Victorię i Aleksandrę, księżną Walii wśród tłumów.

The Garden Party at Buckingham Palace, 28 June 1897

10 komentarzy

 1. Ciekawy post😉

  OdpowiedzUsuń
 2. a jak się to ma do Garden Party 22/05 - na którym mają być Harry i Meghan?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby odbywają się co roku,ale jednak kilku rzeczy o nich nie wiedziałam.To piękna tradycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super notka Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post! O wielu rzeczach nie miałam pojęcia.
  Bardzo podobają mi się te filiżanki z inicjałami królowej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że będzie live blog! Wasz blog jest moim ulubionym i to właśnie tutaj będę zaglądała. Przy okazji dziękuję za wszystkie notki. Robicie kawał świetnej roboty! Na bloga zaglądam codziennie. Bardzo interesuje się BRK. Mieszkałam kilka lat w Londynie, widziałam ślub Williama i Kate i żałuję, że tym razem nie będę mogła byc na miejscu. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli mogę poprawić to strojem dla mężczyzn nie jest frak ale żakiet nazywany czasem jaskółką ;) frak to element stroju wieczorowego <3 dziękuję za notkę

  OdpowiedzUsuń
 8. LIVE'y na tym blogu są najlepsze i nie wyobrażam sobie, aby live'a z tego wydarzenia mogło zabraknąć!

  OdpowiedzUsuń
 9. To musi być fantastyczny event:) te ogrody są piękne:)

  OdpowiedzUsuń