Książę William na Duke of Edinburgh Gold Awards w ogrodach Pałacu Buckingham

czwartek, 24 maja 2018

Dziś w godzinach popołudniowych, w ogrodach Pałacu Buckingham, odbyło się przyjęcie związane z Duke of Edinburgh Gold Awards. Ze względu na podeszły wiek księcia Philipa, tegorocznymi gospodarzami tego wydarzenia był książę William, książę Edward i księżniczka Beatrice.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

The Duke of Edinburgh's Award (powszechnie nazywany DofE) jest programem nagród dla młodzieży założony w Wielkiej Brytanii w 1956 roku przez księcia Edynburga, księcia Philipa. Obecnie działa aż w 144 krajach (!). Nagrody te wyróżniają młodzież jak i młode osoby, które ukończyły serię ćwiczeń udoskonalających, wzorowanych na rozwiązaniu Kurta Hahna: Sześć upadków współczesnej młodzieży.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Dzięki pomocy ekspertów, uczestnicy wybierają i wyznaczają cele w każdej z następujących kategorii:
 • Wolontariat: podejmowanie usług dla osób lub społeczności
 • Wychowanie fizyczne: poprawa w sporcie, tańcu czy zajęciach fitness
 • Umiejętności: rozwijanie umiejętności praktycznych i społecznych oraz interesów osobistych
 • Ekspedycja: planowanie, szkolenie i realizacja podróży w Wielkiej Brytanii lub za granicą

Aby zdobyć tzw. Gold Level, osoby biorące udział w tym programie, muszą omówić dodatkową piątą kategorię, która nazywa się Residential (pol.mieszkalny). Polega ona na pracy poza domem przez co najmniej 5 dni.

WPA Pool/Getty Images Europe

Na przyjęciu było obecnych aż 3 tysiące osób z całej Wielkiej Brytanii. Książę William miał okazję porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, a następnie wręczyć nagrody. Wśród wyróżnionych znalazł się Max Whitlock - podwójny mistrz olimpijski w gimnastyce czy Dawid Weir - brytyjski lekkoatleta (zdjęcie powyżej).

WPA Pool/Getty Images Europe

Jego Królewska Wysokość miał także przyjemność zamienić parę słów z rodzicami uczestników. Dowiedział się m.in. jak wspierają swoje dzieci w osiągnięciu najwyższych celów. Również na tym przyjęciu był obecny brytyjski komik, Ed Byrne, który - jak zwykle - wykazał się swoim dużym poczuciem humoru.

WPA Pool / Getty Images Europe

WPA Pool / Getty Images Europe3 komentarze

 1. Czy można gdzieś zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia, na których będzie księżnicza Beatrice i książę Edward?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://twitter.com/RoyalFamily/status/999639805595127812/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.dailymail.co.uk%2Fwires%2Fpa%2Farticle-5768383%2FWilliam-says-lack-Duke-Edinburgh-Award-sore-subject-grandfather.html

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję :D

   Usuń