Książę William na Garden Party i Beating Retreat

czwartek, 31 maja 2018

Dzisiaj książę William był obecny na Garden Party w ogrodach Pałacu Buckingham.

Na przyjęciu obecni byli także: królowa Elżbieta II, księżniczka Eugenie, książę z Kentu, księżniczka Alexandra oraz książę i księżna Gloucester. Zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji charytatywnych, działacze społeczni oraz osoby, które przyczyniły się do rozwoju Wspólnoty Narodów. Czym są Garden Parties przeczytacie >TUTAJ<.

Dream team: The Queen and Prince William work their way around meeting guests together

To już drugie Garden Party w tym roku. Zaplanowane są jeszcze dwa - w czerwcu i lipcu. William  rozmawiał m.in. z przedstawicielami English Schools Swimming Association i British Sub-Aqua Club o kwestiach zanieczyszczonych wód i sposobach na radzenie sobie z narastającym problemem. 


Następnie udał się obejrzeć coroczną paradę Beating Retreat, wykonaną przez Massed Bands of the Royal Marines w Horse Guards Parade.

William had a busy day of royal engagements and also attended the ceremony of Beating Retreat performed by the Massed Bands of the Royal Marines at Horse Guards Parade

Wydarzenie praktykowane jest od XVI wieku. Orkiestra gra historyczne pieśni, w czasie, gdy gwardia maszeruje przez plac.


3 komentarze

  1. Piękne zdjęcia

    OdpowiedzUsuń
  2. William w cykindrze, królowa w bialych rękawiczkach... to jest chyba właśnie ten smaczek, urok dawno zapomnianej elegancji, jak podróż w czasie... cudo!

    OdpowiedzUsuń