Książę William na nabożeństwie upamiętniającym 1.rocznicę zamachu terrorystycznego w Manchesterze

wtorek, 22 maja 2018

Dziś, 22 maja, przypada 1.rocznica zamachu terrorystycznego, który miał miejsce po koncercie piosenkarki, Ariany Grande w Manchester Arena w Manchesterze. Aby upamiętnić ten smutny dzień, w Manchester Cathedral odbyło się nabożeństwo ku czci ofiar, które zginęły w tym wydarzeniu. Swoją obecność na mszy potwierdził książę William.Dokładnie rok temu, 22 maja 2017 roku, w Manchester Arena odbył się długo wyczekiwany przez brytyjskich fanów koncert amerykańskiej piosenkarki, Ariany Grande. Tuż po jego zakończeniu, o godzinie 22:33 brytyjskiego czasu, eksplodowała bomba, która zabiła 23 osoby i zraniła prawie 120 osób. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.Uroczystości upamiętnienia feralnego zdarzenia rozpoczęły się o godzinie 14:00 brytyjskiego czasu i miały trwać do 15:00, w tym (o 14:30) minuta ciszy, które odbyła się również we wszystkich budynkach urzędowych znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Oprócz księcia Williama również była obecna premier kraju, Theresa May oraz członek brytyjskiego parlamentu, Jeremy Corbyn.Jego Królewska Wysokość miał okazję przeczytać fragment 1 Listu do Koryntian (Hymn o miłości), w którym pisze:
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał [...] Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego [...]Źródło: www.nonpossumus.plFilmik znajduje się poniżej:


Po zakończeniu nabożeństwa, Jego Królewska Wysokość miał okazję napisać kilka słów na temat tego wydarzenia, a następnie powiesić karteczkę na tzw. Drzewie Nadziei (Tree of Hope). Również to samo uczyniła Theresa May.A oto co napisał książę William:
Wszystkim tym, którzy są powiązani z tym wydarzeniem - nigdy o tym nie zapomnimy. A mieszkańcom Manchesteru pragnę wyrazić podziw za wielką siłę, przyzwoitość oraz łączenie się razem w obliczu tak niebywałej tragedii.
7 komentarzy

 1. Dobrze,żeby książę pojawił się,aby wesprzeć rodziny ofiar i w ten sposób po raz kolejny pokazać,że rodzinie królewskiej nie jest obojętny los poddanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie do autorek bloga :)
  Ktora suknia slubna wam sie lepiej podobala Kate czy Meghan ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja najbardziej lubię suknię ślubną z koronkami czy innymi dodatkami. Wolę jak na sukni coś się dzieje, więc uważam, że bardziej mi się podoba suknia Kate ;).

   Usuń
  2. Dzięki wielkie za odpowiedź Julka :) !!!

   Usuń
 3. Mam również pytanie do Zuzi,która suknia ślubna Ci się bardziej podobała Kate czy Meghan ?? :)Przepraszam ale nie mogłam się powstrzymac zeby nie zadac yego pytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że suknia Meghan była nadzwyczaj elegancka, a sama panna młoda wyglądała w niej pięknie, jednak spodziewałam się większego wow ;), dlatego chyba jednak bardziej podoba mi się model sukni Kate, także skromna, ale jednak ma drobne koronki <3

   Usuń
  2. Dzieki wielkie za odpowiedz Zuzia :) !!!

   Usuń