Kate i William w Luton - #RoyalVisitLuton

środa, 24 sierpnia 2016

Dziś (24.08.2016) Kate i William odbyli szereg spotkań w Luton w Bedfordshire.Jako pierwszą odwiedzili organizację Youthscape, która zajmuje się zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Organizacja wspiera także osoby, które chciały popełnić samobójstwo. Budynek, w którym znajduje się główna siedziba została przebudowana w zeszłym roku ze starego młyna. Renowacja kosztowała 3,2 milionów funtów.Kate i William zostali oprowadzeni po całym budynku. Znajduje się tam także 'liceum' dla osób, które potrzebują uczyć się indywidualnie.Księżna spróbowała także ciasteczek, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Kate powiedziała, że ciasteczka są pyszne i że chętnie zrobi je z George'm w domu, lecz zawsze po takiej 'akcji' w ich kuchni panuje totalny chaos.Kate rozmawiając z młodymi ludźmi przyznała, że gdy była mała uwielbiała grać w "Uno" i ujawniła, że bardzo podobała jej się książka "The Girl On The Train" ("Dziewczyna w Pociągu") Paula Hawkinsa.Później rozmawiali z młodzieżom, jak Youthscape pomaga im w problemach.Następnie odwiedzili Keech Hospice Care, gdzie spotkali się z rodzinami chorych i wolontariuszami hospicjum. Hospicjum te przeznaczone jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.Na początku rozmawiali z rodzinami osób, którzy ostatnio umarli w tym hospicjum. William powiedział "Normalne jest, to że się czujesz smutny"... "Wiem jak się czujesz, tęsknię za moją matką codziennie".Później rozmawiali z pracownikami i rodzinami osób, które przebywają w tym hospicjum.Następnie William przekroił tort, oraz wspólnie odsłonili pamiątkową tablicę, z okazji 25-lecia istnienia hospicjum dla dorosłych.Ostatnim miejscem jakie odwiedzili było Hayward Tyler Luton, gdzie otworzyli nowo wybudowane "Centrum Doskonałości". Firma ta produkuje największe silniki podwodne dla floty Royal Naval.

KATE MIAŁA NA SOBIE:
- sukienkę - L.K. Bennett (nosiła też w Queensland w 2014r.)
- szpilki - L.K. Bennett
- kopertówka - L.K. BennettDZISIEJSZA FRYZURA:
Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate luton

13 komentarzy

 1. Kate wygląda świetnie, ta sukienka jest wspaniałą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate ostatnio naprawdę dużo ubrań ubiera powtórnie.Tak pięknej sukienki jak z niebieskimi makami L.K.Bennett żal by było pokazać tylko raz: )
  Super jest ich zobaczyć po miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  jest to jedna z moich ulubionych sukienek. Księżna Kate wygląda w niej pięknie.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna sukienka:) Z tego, co kojarzę założona trzeci (jeśli nie czwarty) raz.
  Ale to dobrze o niej świadczy. Nie wydaje zbędnie kasy jak Sofia ze Szwecji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, że Kate jest w rodzinie od 5 lat i ma pełną szafę, więc może przebierać w ogromnej garderobie. A Sofia jest w rk od roku i dopiero kompletuje szafę, jej szafa to jeszcze nie jedna 1/4 szafy Kate. W pierwszych latach małżeństwa Kate też praktycznie cały czas nosiła nowe ubrania. Teraz kiedy ma już naprawdę dużo ubrań na każdą okazeję nosi powtórnie to co kiedyś. Wszystkie księżn i królowe tak robiły. Pierwsze dwa lata małżeństwa to praktycznie ciągle nowe ciuchy, a później tylko odgrzewane kotlety. Przecież kiedyś muszą skompletować ubrania na niemal wszystkie okazje i początek małżeństwa to właśnie ten okres. Przecież przed ślubem żadna z nich nie ubierała się tak (np. elegancko) jak musi ubierać się teraz praktycznie cały czas. Przecież skądś muszą wziąć ubrania czyli je kupić jak takich ubrań nie mają to przecież ich nie wyczarują. Wystarczy pomyśleć :)

   Usuń
  2. 100% racji. Ale czasem i tak kupią coś nowego żeby nieco odświeżyć. Np. Kate już nie nosi słynnych lk benett z pierwszych lat małżeństwa tylko inny model tej firmy. Więc nie tylko ogrzewane kotlety ale czasem też nowości :)

   Pozdrawiam

   A. D

   Usuń
  3. 100% racji. Ale mimo że Kate jest już tyle w RK to i tak czasem sobie kupi coś nowego jak każda kobieta :) Swoją drogą zauważyliście że asystentki Kate też noszą takie same modele butów co ona? :)

   Pozdrawiam

   A. D

   Usuń
  4. Sofia tez zaklada cos co miala jeszcze przed slubem lub pozycza od szwagierek:)

   Usuń
  5. W książce "Kate. Ks......" napisane było że zanim Kate coś założy to leży w jej szafie nawet kilka lat

   Usuń
 5. Ta sukienka podobała mi się już za pierwszym razem, a teraz jest jeszcze ładniejsza!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta sukienka jest ubrana po raz drugi,pierwszy raz założyła ją w Australii,w Brisbane.Też nie mogę się zdecydować za którym razem była ładniejsza.
  Kate i William znów odbyli spotkanie związane z zdrowiem psychicznym,staje się to czołowym problemem ich pracy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Możecie wejść na Aska? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna, bardzo charakterystyczna sukienka. Kate wygląda świetnie.

  OdpowiedzUsuń