Co nowego?

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wczoraj księżna Kate postanowiła wesprzeć organizację Anna Freud National Centre którą patronuje.


Organizacja AFNC wczoraj rozpoczęła swój nowy projekt - będą pomagać rodzicom zrozumieć ich dzieci. Cały projekt nazywa się "Child in Mind". Akcję postanowiła wesprzeć księżna Kate i Claudia Hammond - prezenterka BBC Radio.

"Statystycznie jeden na trzech dorosłych wstydzi się szukać pomocy dla zdrowia psychicznego dziecka. Większość rodziców zadzwoni do lekarza, jeśli jego dziecko ma gorączkę, dlaczego tego nie zrobi, jeśli jego dziecko potrzebuje wsparcia psychicznego? Rodzice, boją się w takich sytuacjach prosić o pomoc. Jednak nie musi tak być.

W całej mojej pracy z organizacjami, zauważyłam, że najważniejszą rzeczą jest wczesne wsparcie dla dziecka. Jest to najlepsze działanie, jakie możemy zrobić, aby pomóc naszym dzieciom w czasie dorastania. Wiedząc o tym William i ja nie zawahamy się poprosić o fachowe wsparcie dla George'a i Charlotte, jeśli będzie taka potrzeba.

Mam nadzieję, że ta seria podcastów, którą stworzyła Anna Freud Centre pomoże rodzinom przezwyciężyć ten strach, co dalej: zaczną szukać wsparcia. Seria pokazuje, że terapie są rzeczywiście bardzo proste i praktyczne kroki, które obejmują całą rodzinę, pomogą dzieciom zrozumieć świat wokół nich. Pokazują one, że dzięki pomocy, dzieci mają duże szanse na przezwyciężenie ich problemów, gdy są jeszcze młode.

Proszę słuchajcie i dzielcie się z  innymi: z przyjaciółmi i rodziną - niech wszyscy rozmawiają ze sobą i niech będą tego świadomi, jak ważne jest nasze i dzieci zdrowie psychiczne."


***Jakiś czas temu najpopularniejsze gazety w UK m.in. Daily Mail, The Times powiadomiły nas, że George i Charlotte będą uczestniczyć w podróży do Kanady razem z rodzicami! Choć Pałac nie potwierdził jeszcze tej informacji, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dzieci będą towarzyszyć Kate i Williamowi.


***

The couple, along with their children Prince George, three, and one-year-old Princess Charlotte, enjoyed a ten-day break at Chateau La Rocque, in the village of Pouydraguin, west of Toulouse

Wiemy gdzie książęca rodzina spędziła wakacje! Jakiś czas temu opublikowałyśmy notkę, że najprawdopodobniej zatrzymali się w Hotel du Palais w Biarrit. Okazało się to nieprawdą!

Rodzina zatrzymała się w zamku Chateau La Rocque w Pouydraguin. Jest to XVI wieczny zamek, który jest domem wypoczynkowym Michaela Greena. 

***

Zapraszamy do przeczytania dzisiejszej notki tematycznej KLIK.

***Zuza

5 komentarzy

 1. To dobrze, że księżna wspiera takie akcje

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jej zależy,żeby rodzice interesowali się nie tylko zdrowiem fizycznym dzieci,lecz także dbali o ich samopoczucie, emocje.Jej wsparcie i mówienie o zdrowiu psychicznym powoduje,że nie jest już to temat tabu.Myślę,że w tej dziedzinie zdziała wiele,będzie z tym kojarzona tak jak księżna Mary z równością płci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest w ten temat bardzo zaangażowana.Jeszcze wiele trzeba zrobić,ale księżna Kate to zrobi,że zdrowie psychiczne, uczucia dzieci nie będą lekceważone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że takie wsparcie to kropla w morzu potrzeb. Jak Kate zacznie się angażować jak Mary to wtedy uznam, że może to przynieść jakiś konkretny efekt.

   Usuń
  2. Uważam, że takie nagrywanie, czy wysyłanie przemówień to mało, więc nie uznaje by to było jakieś wielkie zaangażowanie. Może gdyby zaangażowała się jak Księżna Mary w swoją działalność na rzecz kobiet, czy Księżna Mabel, to uznam, że robi cokolwiek, co może przynieść efekt.

   Usuń