Kate i William jako narzeczeni.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Dziś notka na temat wyjść Kate i Williama w czasie gdy byli już narzeczonymi. W tej notce znajdują się wydarzenia, w których uczestniczyła przyszła para książęca (od oficjalnego ogłoszenia zaręczyn czyli od 16 listopada 2010 do końca kwietnia 2011 roku).


W październiku 2010 roku podczas pobytu Kate i Williama w Kenii, doszło do niesamowitej chwili, której para zapamięta do końca życia. Wzruszony książę ukląkł przed miłością swojego życia mówiąc ,,Catherine Elizabeth Middleton...czy zostaniesz moją żoną?'' . Na pewno Kate nie mogła ukryć emocji. Zgodziła się.


16 listopada miały miejsce oficjalne zaręczyny przyszłej pary książęcej, które odbyły się w jednej z komnat Pałacu Buckingham. Brytyjczycy na wieść o kolejnym królewskim ślubie, nie mogli ukryć radości i podekscytowania. W czasie gdy dziennikarze czekali na świeżo upieczonych narzeczonych, zza drzwi pojawił się William w granatowym garniturze i krawacie w odcieniu różu i fioletu oraz Catherine w pięknej granatowej sukni marki Issa. Starali się odpowiadać na wszystkie pytania dziennikarzy. Fani rodziny królewskiej dowiedzieli się, że książę podarował swojej wybrance pierścionek, który posiadała księżna Diana w czasie zaręczyn z księciem Karolem. William oznajmił, że ten klejnot będzie zawsze mu przypominał ukochaną mamę.


Dzień po tym niezwykłym wydarzeniu, zauważono narzeczoną księcia opuszczającą Westminster Abbey. Wtedy pojawiły się pogłoski, że tam odbędzie się królewski ślub


20 listopada Książę William wybrał się na mecz pomiędzy Blackpoolem, a Wolverhampton Wanderer, który odbył się na Bloomfield Road w mieści Blackpool.23 listopada ogłoszono datę oraz miejsce ślubu. Ślub odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku w Westminster Abbey !

30 listopada William wraz z Davidem Beckhamem i ówczesnym premierem Wielkiej Brytanii, Davidem Cameronem rozmawiali na temat Mistrzostw Świata 2018 oraz FIFA World Cup Announcement Host 2022.
1 grudnia Kate Middleton uczestniczyła na świątecznym koncercie, który się odbył w katedrze Św. Łukasza w Londynie.


Tego samego dnia William w towarzystwie premiera Wielkiej Brytanii oraz piłkarza Davida Beckhama, uczestniczył na przyjęciu w hotelu Steigenberger.2 grudnia książę William w towarzystwie Davida Beckhama odwiedzili Zurich Exhibition Centre w Zurychu, aby dowiedzieć się kto zostanie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2018 roku.8 grudnia William w towarzystwie swojego ojca uczestniczył na spotkaniu z okazji 18-lecia działalności ICAP Charity Day.12 grudnia Pałac Buckingham wydał oficjalne zdjęcia Kate i Williama z okazji ich zaręczyn. Zdjęcia zostały wykonane prawdopodobnie w jednej z komnat Pałacu Buckingham przez doświadczonego fotografa - Mario Testino, który słynie z przepięknych fotografii. Robił zdjęcia m.in. księżnej Dianie.


15 grudnia książę był widziany w klubie Mayfair. Wyszedł z klubu o godzinie 1:30.
18 grudnia miało miejsce pierwsze oficjalne wyjście pary jako narzeczonych. Uczestniczyli na charytatywnym spotkaniu zorganizowanym przez fundusz walki z rakiem występującym u młodych ludzi. Całe to wydarzenie miało miejsce w Fakenham. Wybranka księcia miała na sobie sukienkę od Temperley London.Pojawiła się też informacja, że Catherine uczestniczyła na przedświątecznym obiedzie z innymi członkami rodziny królewskiej w Pałacu Buckingham. Uroczysty obiad został zorganizowany przez Królową Elżbietę.

Spekulowano, że te święta Catherine spędzi z rodziną narzeczonego, lecz tak się nie stało. Kate postanowiła je spędzić po raz ostatni jako zwykła dziewczyna ze swoją rodziną w Berkshire. W tym czasie William był w Walii, gdzie tam kontynuował swoje zaangażowanie militarne.8 stycznia 2011 roku miał miejsce ślub przyjaciół w Yorkshire. Na zaślubinach byli także obecni książę Harry oraz księżniczka Beatrice. Kate zdecydowała się na płaszcz od Libelula.Narzeczoną księcia ponownie mogliśmy spotkać dopiero 9 lutego. Zauważono ją z księżną Camillą w czasie drogi do jednej z londyńskich restauracji, aby tam zjeść lunch.20 lutego pojawiło się zdjęcie przedstawiające zaproszenie na zbliżający się ślub syna następcy tronu brytyjskiego. Podano też, że zaproszenia wysłano do 1900 osób. Jedynie 600 osób weźmie udział w recepcji zorganizowanej przez Królową w Pałacu Buckingham, a na przyjęciu weselnym - 300 osób.24 lutego miało miejsce kolejne oficjalne wyjście narzeczonych. Udali się do Anglesey, gdzie tam odbyła się inauguracja nowej łodzi ratunkowej.Para miała również okazję porozmawiać z gapiami, którzy przyszli zobaczyć tamtejsze uroczystości. Od niektórych dostali kilka upominków.Następnym wydarzeniem, na którym uczestniczyła przyszła para książęca, była wizyta na Uniwersytecie St.Andrews w Fife w dniu 25 lutego. Właśnie tam się poznali, a później zakochali kiedy jeszcze byli studentami tej placówki.Tego dnia odbyły się uroczystości z okazji 600-lecia istnienia uczelni.Na sam koniec spotkania, para miała okazję spotkać się z mieszkańcami Fife, którzy chcieli ich zobaczyć. Kate Middleton miała na sobie czerwoną garsonkę od Luisy Spagnoli.Również tego samego dnia po południu, Kate i William w towarzystwie księcia Harry'ego odwiedzili Ambasadę Nowej Zelandii, aby podpisać się do księgi kondolencyjnejTrzęsienie ziemi w Canterbury (2011) - trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1, którego epicentrum znajdowało się na wschodnich wybrzeżach Nowej Zelandii, w pobliżu miasta Lyttelton, około 4 km od miasta Christchurch w regionie administracyjnym Canterbury. Główny wstrząs nastąpił 22 lutego 2011 roku o godzinie 12:51 czasu lokalnego (godzina 23:51 21 lutego 2011 UTC) i był najsilniejszym wstrząsem wtórnym trzęsienia ziemi w Canterbury od 4 września 2010 roku. W wyniku trzęsienia ziemi zginęło 185 osób. - WikipediaWtedy mogliśmy się dowiedzieć, jaki Kate ma styl podpisywania się.8 marca Kate i William odbyli kolejne spotkanie, lecz nieoficjalne (wydarzenie nie zostało ogłoszone przez Pałac ze względów bezpieczeństwa). Narzeczeni odwiedzili Irlandię Północną.

Spotkali się mieszkańcami, którzy przygotowali kilka atrakcji np. przewracanie pancakesa na drugą stronę. Jak relacjonowali ludzie zgromadzeni, naleśnik w ogóle nie spadł na chodnik co oznacza, że świetnie im poszło.Spotkali się m.in z florystką ślubną, Rachel Gibson....

...czy burmistrzem Belfastu, Patem Convery. Kate miała na sobie płaszczyk pochodzący od Burberry.

17 marca książę William odbył trzydniową wizytę do Nowej Zelandii, aby zwiedzić tereny zniszczone przez trzęsienie ziemi, które miało miejsce pod koniec lutego w Christchurch oraz spotkać się z rodzinami ofiar, które zginęły w kopalni Pike River w Greymouth.

Drugiego dnia (18 marca) uczestniczył w nabożeństwie w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Christchurch. Podczas mszy, książę wygłosił przemówienie. Przemówienie również było przedstawione dla osób głuchoniemych za pomocą języka migowego.19 marca z Nowej Zelandii udał się do Australii na trzy dni, aby, tak jak w sąsiadującym państwie, zwiedzić uszkodzone tereny, tyle, że przez powodzie i huragan Yasi. Na początku odwiedził Royal Flying Doctor Service w Cairns.Drugiego dnia przybył do miasta Toomoomba znajdującego się na terenie Queensland, które najbardziej ucierpiało podczas powodzi i huraganu. Złożył wizytę w Toomoomba Showgrounds.Wieczorem w Brisbane odbyło się przyjęcie charytatywne, na które zbierano pieniądze dla ludzi, którzy stracili domy po tej katastrofie.Natomiast trzeciego dnia, jako przewodniczący AFL Melbourne Football Club, spotkał się z piłkarzami danej drużyny sportowej.Następnie omawiał sprawy humanitarne na temat powodzi z kierownikiem NSW SES, Graeme'm Poultonem w miejscowości Kerang.Później udał się helikopterem na spotkanie z małżeństwem Leonie i Bradem Wrenami w Benjeroop.31 marca pojawiło się zdjęcie księcia ze swoją załogą : sierżantem Edem Griffith, porucznikiem Alanem Connorem oraz sierżantem Paulem Jones'em.
1 kwietnia Królowa Elżbieta II z księciem Filipem, odwiedziła RAF Valley - bazę wojskową w Walii. William jako pilot śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego, oprowadził swoich dziadków po bazie, pokazując przy tym śmigłowce ratunkowe.Następne wyjście i ostatnie jako narzeczonych odbyło się dopiero 12 kwietnia. Odwiedzili Darwen - miasto w Wielkiej Brytanii w regionie North West England hrabstwie LancashireSpotkali się z dziećmi, które marzą o karierze sportowej oraz z niepełnosprawnymi dziećmi. Mieli okazję również spotkać się z młodymi lekkoatletami. Spotkanie miało miejsce w Witton Country Park.

 

14 kwietnia znów ponownie był widziany w śmigłowcu Sea King. Uczestniczył w kolejnym szkoleniu ufundowanym przez Ministerstwo Obrony.Kate Middleton można było ponownie zobaczyć 27 kwietnia podczas podróży samochodem z Bucklebury do Clarence House.Natomiast wieczorem odbyła się ostatnia próba generalna nabożeństwa zaślubin w Westminster Abbey.Dzień przed ślubem, panna Middleton w towarzystwie swojej mamy, Carole oraz siostry Philippy przyjechały do Goring Hotel, aby tam spędzić ostatnią noc jako narzeczona księcia Williama.Natomiast wieczorem, do czekających na wielkie wydarzenie tłumów, z Clarence House w towarzystwie ochroniarzy,wyszedł William z Harry'm , aby zrobić im przyjemność i z nimi porozmawiać na temat jutrzejszego dnia.I nadszedł ten dzień, 29 kwietnia. Tego dnia Kate i William zostali małżeństwem !Źródło : zimbio.com

19 komentarzy

 1. Świetnie opisane!
  Bardzo szybko po ogłoszeniu zaręczyn podano datę ślubu i miejsce,nie trzymano nas w niepewności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała notka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna notka! Widać że bardzo się napracowalas przy niej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowita notka :) Kawał dobrej roboty !

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna notka, dopracowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super notatka 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Super notka. Fantastycznie został opisany czas narzeczeństwa jednej z najpopularniejszych par na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna notatka, dopracowana i bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 9. Miło było znów powspominać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się również dzisiejsza notka :) nigdzie wcześniej nie widziałam zebranych narzeczeńskich wyjść, fajnie że to uporządkowałyście :)

  OdpowiedzUsuń
 11. świetna notka, czekam na wiele podobnych, a może na szczegółowe opisanie wydarzeń z tej notki, szczególnie tych dotyczących ślubu

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdjęcie "opuszczającą" Kate Westminster Abbey, to zdjęcie jeden dzień przed ślubem. To była próba przed zawarciem małżeństwa................

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to zdjęcie zostało zrobione dokładnie 17 listopada. Wszystkie strony internetowe mogą to potwierdzić ;). A jeśli chodzi o próbę, to ostatnia próba generalna odbyła się dwa dni przed ślubem, ponieważ 28 kwietnia para już była w Londynie i nie byłoby na to czasu :).

   Usuń
 13. Mario Testino nie "słynął" tylko słynie, bo nadal żyje ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego William spotkał się podczas pobytu w Australii z tym konkretnym małżeństwem?

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeden raz, gdy Kate miała ładne paznokcie to jej zaręczyny

  OdpowiedzUsuń