Sobotni wieczór z artykułami - Księżna Kate wspiera szpital gdzie urodzili się książę George i księżniczka Charlotte.

sobota, 20 sierpnia 2016

Artykuł pochodzi ze strony Hello Magazine. Link podała nam jedna z czytelniczek naszego bloga.  Dziękujemy za podsunięcie pomysłu na sobotni artykuł :). Reportaż pochodzi z 26 listopada 2015 roku.


Księżna Cambridge postanowiła wesprzeć Szpital St.Mary's w Paddington, gdzie urodziła dwójkę swoich dzieci, księcia George'a i księżniczkę Charlotte. Ze względu na wspaniałą opiekę pielęgniarek i lekarzy, księżna postanowiła w zamian za to wesprzeć szpital w sposób pozyskiwania funduszy.

http://www.hellomagazine.com/

The More Smiles Apel, który został uruchomiony na początku tego tygodnia przez Imperaial College Healthcare Charity and Charity COSMIC ma na celu podniesienie kwoty przynajmniej do 2 milionów za wsparcie oddziału intensywnej opieki medycznej dla dzieci. Dochód zostanie przeznaczony na nowe łóżka dla dzieci, modernizację sprzętów oraz zbudowanie pokoi przeznaczonych dla rodziców, aby mogli być blisko swoich pociech. Za tę wspaniałą opiekę w szpitalu St.Mary's, z wielką radością postanowiłam wesprzeć oddział intensywnej terapii przeznaczonej dla dzieci. - powiedziała księżna Kate.


http://www.hellomagazine.com/

 Myśl o swoim dziecku, które jest na oddziale intensywnej opieki medycznej,  jest wstrząsające dla każdego rodzica. - powiedziała księżna w maju 2015 roku kiedy przebywała w szpitalu po urodzeniu księżniczki Charlotte. Rozwinięcie i przekształcenie Intensywnej Terapii dla dzieci w szpitalu St.Mary's gwarantuje więcej miejsca do leczenia jeszcze większej liczby dzieci niż dotychczas oraz wsparcie jeszcze większej liczby rodzin. Każdego roku tylko 400 pacjentów przebywa na oddziale dziecięcym intensywnej terapii, ponieważ szpital nie posiada wystarczającej liczby łóżek. 


http://www.hellomagazine.com

W ubiegłym roku 233 młode osoby niestety nie zostały przyjęte na oddział, musiały udać się setki mil do innego szpitala na leczenie. Z pomocą darowizn, nowa jednostka będzie miała 15 łóżek oraz podwojenie aktualnego numeru, dzięki czemu pod opieką będzie dodatkowe 200 osób każdego roku. Będą również prywatne pokoje dla rodzin dzieci, które są poważnie chore. Zespół specjalizuje się w leczeniu ciężkich zakażeń w tym zapalenie opon mózgowych czy posocznica, a także w specjalizacji w innym warunkach zagrażających życiu takich jak drgawki, astma czy niedokrwistość sierpowata.


www.popsugar.com

Księżna ma nadzieję na podniesienie kwoty z 2 do 10 milionów. Pozostała część kosztów zostanie sfinansowana przez Imperial College Healthcare NHS oraz College Healthcare Charity. ,,Nasza kampania ma na celu ocalenie więcej osób i pomaganie w daniu lepszej opieki dla dzieci w stanie krytycznym i ich rodzinom'' - powiedział sir Simon Nadel, konsultant Dziecięcej Intensywnej Terapii i ołowiu medycznego. ,, Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie księżnej Cambridge i za te ciepłe życzenia''.


www.people.com

***3 komentarze

 1. Witam serdecznie,
  bardzo interesujący artykuł. Takie gesty i decyzje, jak opisana w poście, świadczą o tym, że księżna Kate podchodzi z wielką troską do spraw związanych z opieką medyczną dla dzieci.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Dobrze, że Kate zaangażowała się w taką inicjatywę.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny artykuł, uwielbiam tę serię :)

  OdpowiedzUsuń