Książę George3 grudnia 2012 roku Pałac Kensington poinformował, że Księżna Kate i Książę William spodziewają się pierwszego dziecka.

22 lipca 2013 r.
w godzinach porannych Księżna Kate została przyjęta do szpitala Św. Marii w Londynie.

Około godziny 20 świat dowiedział się że na świecie od kilku godzin jest już przyszły król Wielkiej Brytanii.
Ksieżna Kate i Książę William mają syna!  Pod pałacem Buckingham została wystawiona specjalna sztaluga w której zapisane były najważniejsze rzeczy o małym księciu. Dowiedzieliśmy sie, że na świat przyszedł o godzinie 16:24 brytyjskiego czasu (17:24 polskiego) i że zaraz po urodzeniu ważył 3800 gramów.
Jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu - po dziadku i tacie.


Następnego dnia, 23 lipca 2013 r. około godziny 19 polskiego czasu Kate i William opuścili z synkiem szpital jednak przed wyjazdem do domu zaprezentowali go przed szpitalem.

24 lipca 2013 roku Pałac Kensington poinformował jakie imiona i jaki tytuł przyjął syn Kate i Williama:

George Alexander Louis Mountbatten - Windsor

Książę George z Cambridge
Brytyjczycy pokochali George'a. Z niecierpliwością czekali aż pojawią się jakieś najnowsze zdjęcia z jego udziałem. 19 sierpnia 2013 r. zostały opublikowane dwie fotografie które wykonał Michael Middleton. Zdjęcia zostały wykonane w Bucklebury - miejscowość w której znajduje sie rodzinny dom Kate.

23 października 2013 r. w kościele im. Św. Jakuba w Londynie książę George został ochrzczony. Uroczystość miała charakter prywatny.
Została zaproszona najbliższa rodzina i chrzestni czyli w sumie 22 osoby. Rodzicami chrzestnymi małego księcia zostali:

Zara Phillips-Tindall - kuzynka księcia Williama. Córka księżniczki Anny.
Olivier Baker - przyjaciel Williama i Kate z uczelni St Andrews.
Emilia Jardine - Paterson - przyjaciółka Kate z Marlborough College.
Earl Grosvenor - syn księcia Westmineru. Jest najmłodszy ze wszystkich chrzestnych.|
Jamie Lowther-Pinkerton - wieloletni sekretarz i przyjaciel Kate i Williama
Julia Samuel - przyjaciółka księżnej Diany
William van Cutsem - przyjaciel Williama od dzieciństwa

Księcia George'a ochrzcił arcybiskup Justin Welby. Na główkę księcia polano wodę z rzeki Jordan.
Kilka dni później Pałac Kensington opublikował oficjalne zdjęcie ze chrzcin George'a. Zostały wykonane przez Jason'a Bell'a w jednym z pomieszczeń Clarence House - oficjalnej rezydencji księcia Karola (dziadka George'a) i jego drugiej żony, ksieżnej Camilli.

Pierwszą oficjalną podróżą małego księcia był Royal Tour jego rodziców do Nowej Zelandii i Australii. Kiedy rodzice księcia mieli oficjalne wyjścia nim zajmowała się jego niania - pani Maria Teresa Borallo. Jednakże kilka razy rodzice wzięli synka ze sobą:
8 kwietnia - przylot do Wellington (stolica NZ)
10 kwietnia - spotkanie z rodzicami i dziećmi w Wellington
17 kwietnia - pożegnanie z Nową Zelandią
I przylot do Sydney (Australia)
20 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) - wizyta w Taronga Zoo w Sydney
25 kwietnia - pożegnanie z Australią i zakończenie Royal Tour

George do tej pory dwa razy kibicował swojemu tacie w meczach polo. Pierwszy raz 15 czerwca 2014 r. natomiast drugi raz 14 czerwca 2015 r.
2 maja 2015 r. na świat przyszła młodsza siostra księcia George'a - księżniczka Charlotte. Po południu William przywiózł do szpitala synka aby ten mógł zobaczyć się z mamą i nowo narodzoną siostrą.
13 czerwca 2015 r. George po raz pierwszy wziął udział w ważnych uroczystościach obchodów urodzin swojej prababci - królowej Elżbiety II. W 2015 roku obchodziła 89. urodziny.
Książę George ma już 2 lata. Dalsze wydarzenia z jego życia śledźcie z nami na tym blogu ;)

1 komentarz:

  1. Pamiętam jak w południowym wydaniu "Wiadomości" na TVP 1 podali, że Kate rodzi. Przełączyłam na Info i tak do wieczora czekałam na tę informację! Już gdzieś to pisałam, chyba na blogu Marty o Kate, ale Wam też napiszę. Dziennikarka, która relacjonowała to całe wydarzenie spod szpitala, już po oficjalnym ogłoszeniu tego faktu, opowiedziała że tuż po godzinie 17 czasu londyńskiego, gdy razem z innymi dziennikarzami stała w kolejce po kawę w pobliskiej kawiarni, podszedł do niej jakiś mężczyzna i powiedział, że Kate niedawno urodziła chłopca, wie to od osoby która była przy narodzinach i zadzwoniła do niego. Sama dziennikarka na wizji zastanawiała się dlaczego to właśnie do niej podszedł ten męźczyzna ?!?
    Ania L

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger