Święto Orderu Podwiązki w Windsorze + List księżnej Kate z okazji Children's Hospices Week

wtorek, 20 czerwca 2023

 Wczoraj miały miejsce kolejne ważne uroczystości dla Brytyjskiej Rodziny Królewskiej - odbyły się obchody Dnia Orderu Podwiązki, którym przewodniczył król Karol III. Podczas nich celebrowano istnienie Zakonu Rycerskiego założonego przez ówczesnego władcę Zjednoczonego Królestwa, Edwarda III. Oprócz tego - z okazji rozpoczęcia tegorocznego Children's Hospices Week - księżna Kate wystosowała list z podziękowaniami dla wszystkich hospicjów w Wielkiej Brytanii zapewniających opiekę paliatywną dla nieuleczalnie chorych dzieci i młodzieży. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/RoyalFamily


Jak można było przeczytać na oficjalnej stronie poświęconej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej:

Order Podwiązki to najstarszy Order Rycerski przyznawany w Wielkiej Brytanii, ustanowiony przez króla Edwarda III prawie 700 lat temu. Edward III był tak zainspirowany opowieściami o rycerskości króla Artura i Rycerzach Okrągłego Stołu, że założył własną grupą rycerzy honorowych. Coroczna procesja z okazji Dnia Podwiązki, podczas której Król i Rycerze są przyodziani w wielkie aksamitne szaty, lśniące insygnia i kapelusze z piórami, jest jedną z najbardziej tradycyjnych ceremonii w królewskim kalendarzu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


W procesji na terenie Zamku Windsor wzięli udział następujący członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej: król Karol, królowa Camilla, książę William, księżniczka Anna, książę Edward, książę Richard (książę Gloucester) oraz książę Kentu. Natomiast uroczystościom przyglądały się księżna Kate, księżna Sophie oraz księżna Birgitte (księżna Gloucester).

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Po zakończeniu uroczystości, członkowie rodziny królewskiej udali się powozami na dziedziniec Zamku Windsor.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Pałac Buckingham na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alessandra Rich

Toczek - Philip Treacy

Szpilki - Jennifer Chamandi

Kopertówka - Strathberry

Kolczyki - kolekcja księżnej Diany

Embed from Getty Images


Filmik z uroczystości:***********************************************************************************


Od 19 do 25 czerwca potrwa coroczny Children's Hospices Week czyli tydzień uświadamiania i wspierania hospicjów i opieki paliatywnej oferowanej ciężko chorym dzieciom i młodzieży w całej Wielkiej Brytanii. Z tego powodu księżna Walii wystosowała list o następującej treści:

[...] Podczas Children's Hospices Week wszystkie hospicja będą robić to, co robią na co dzień - zapewniając niezbędną opiekę specjalistyczną: czy to poprzez pomoc w ułatwieniu dzieciom spędzenia dnia na plaży, aby poczuły piasek między palcami, czy to angażując młodych ludzi w terapeutyczne zajęcia muzyczne lub zabawne zajęcia malarskie, aby stworzyć wyjątkowe chwile i wspomnienia. Zespoły wspierające te rodziny regularnie robią wszystko, co w ich mocy, aby zmienić ich życie, bez względu na to, czy ono będzie trwało długo czy krótko. W imieniu rodziców i opiekunów z całego kraju pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom pracującym w hospicjach. Jesteście jaśniejącym światłem dla tak wielu rodzin w ich najczarniejszych czasach, a Wasze wysiłki nie pozostają niezauważone. Mam nadzieję, że w tym specjalnym tygodniu dołączycie do mnie, aby świętować naprawdę niezwykłą pracę zespołową, która zapewnia tak niesamowitą opiekę.


Prześlij komentarz