Księżna Kate na ponownym otwarciu National Portrait Gallery + Książę William na spotkaniu z narodową drużyną piłkarską kobiet

wtorek, 20 czerwca 2023

 Dziś książę i księżna Walii odbyli kolejne, oddzielne wyjścia. Jej Królewska Wysokość odwiedziła National Portrait Gallery, aby wziąć udział w jego ponownym otwarciu po przeprowadzeniu 3-letniej renowacji. Natomiast książę William udał się do St. George's Park, aby - jako prezes The Football Association - życzyć powodzenia narodowej drużynie piłkarskiej kobiet w zbliżających się Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet 2023, które odbędą się w tym roku w Australii i Nowej Zelandii. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Photo: David Parry/ National Portrait Galerry Twitter


Jak można było przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Transformacja National Portrait Gallery to największy projekt przebudowy, jaki budynek widział od 1896 roku. Program renowacji obejmował kompleksową ponowną prezentację poszczególnych kolekcji w pięknie odnowionych galeriach, w tym ponad 50 nowych nabytków [...]. National Portrait Gallery zostanie ponownie otwarty dla publiczności w czwartek, 22 czerwca.

Embed from Getty Images


Jej Królewska Wysokość została powitana przez Jamiego Foberta, architektem nowego projektu budynku oraz Tracey Emin - wielokrotnie nagradzaną artystką, której zlecono stworzenie grafiki, która została umieszczona na drzwiach wejściowych do galerii. Przedstawia ona 48 mosiężnych paneli przedstawiających kobiety na przestrzeni wieków. Następnie udała się do The Mildred and Simon Palley Learning Centre, gdzie dowiedziała się więcej na temat nowego programu przeznaczonego dla dzieci poniżej 5.roku życia (Under 5's Programme). Jego celem jest wsparcie małych dzieci i ich rodzin, a także zachęcenie do kreatywnej nauki i zabawy. Księżna również wzięła udział w zajęciach multisensorycznych z grupą przedszkolaków.

Embed from Getty Images


Księżna Walii miała okazję obejrzeć kilka dzieł sztuki, które zostały zaprezentowane w nowo wyremontowanych salach m.in. ,,Portrait of Omai'' Joshua Reynoldsa (powszechnie uważane za najwspanialszy portret stworzony przez jednego z największych brytyjskich artystów) oraz przyjrzała się wystawie ,,Yevonde: Life and Colour'', która skupia się na życiorysie Yevonde, pionierskiej londyńskiej fotografki, która przewodziła fotografii kolorowej w latach 30. XX wieku. Wystawa obejmuje portrety i martwą naturę stworzoną przez Yevonde w ciągu 60 kariery, a także archiwum jej prac, które National Portrait Gallery nabyła w 2021 roku i zostało wsparte przez The CHANEL Culture Fund.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Księżna również zamieniła kilka słów z wokalistą słynnego, brytyjskiego zespołu ,,The Beatles'', Paulem McCartneyem oraz jego żoną, Nancy.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Self-Portrait

Kopertówka - Chanel

Kolczyki - Heavenly London

Szpilki - Aquazzura

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


Dziś książę William niespodziewanie udał się z wizytą do St. George's Park, gdzie spotkał się z kobiecą drużyną narodową w piłce nożnej. Jako prezes The Football Association przekazał osobiście życzenia powodzenia przed rozpoczynającymi się Mistrzostwami Świata FIFA Kobiet 2023, które odbędą się w dniach 20 lipca - 20 sierpnia Australii i Nowej Zelandii. Jka przekazał do informacji Pałac Kensington: Anglia jest jednym z 32 krajów biorących udział w tychże zawodach piłkarskich, co oznacza największą liczbę krajów biorących udział w turnieju do tej pory.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość został powitany przez trenerkę narodowej drużyny piłkarskiej, Sarinę Wiegman (która została przez księcia odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, jednocześnie zyskując tytuł Komandora) oraz personel The Football Association, aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowań zawodniczek do zbliżającego się turnieju. Następnie książę zamienił kilka słów z piłkarkami na temat ich odczuć i motywacji związanych z zawodami oraz swoich doświadczeniach z poprzednich sezonów rozgrywek.

Embed from Getty Images


Pierwszy mecz Anglia rozegra z Haiti 22 lipca.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik ze spotkania:1 komentarz