Książę i księżna Walii na ślubie księcia Husseina oraz Rajwy Al Saif + więcej!

poniedziałek, 5 czerwca 2023

 Cóż za wspaniały początek miesiąca! 1 czerwca w Ammanie - stolicy Jordanii - odbył się ślub tutejszego następcy tronu, księcia Husseina oraz jego wybranki, Rajwy Al Saif. To wydarzenie zgromadziło wiele ważnych osobistości z całego świata, lecz najbardziej zaskakującymi gośćmi byli członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, książę William i księżna Kate! Para książęca miała okazję uczestniczyć w ceremonii zaślubin, a następnie w uroczystym bankiecie wydanym na cześć nowożeńców. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


Kensington Palace Twitter

Pierwsze informacje o poruszaniu się królewskiego samolotu w stronę Jordanii pojawiły się 31 maja. Wtedy zaczęto spekulować, kto tym razem będzie reprezentował Brytyjską Rodzinę Królewską. Na tego typu uroczystościach dotychczas tę rolę pełnili książę Edward i księżna Sophie, lecz tym razem było inaczej...


W godzinach wieczornych pojawiły się filmiki z Ammanu, na których można było dostrzec księcia Williama i księżną Kate. Dopiero następnego dnia Pałac Kensington oficjalnie potwierdził obecność Ich Królewskich Wysokości na ślubie syna króla Abdullaha II oraz królowej Ranii.


Uroczystości zaślubin rozpoczęły się w godzinach popołudniowych. Książę i księżna Walii przybyli do Zahran Palace gdzie zostali powitani przez rodziców pana młodego. Oprócz brytyjskiego następcy tronu i jego żony, do Jordanii także przybyła księżniczka Beatrice oraz jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi.


Para książęca miała okazję pogratulować młodej parze:


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Elie Saab

Kopertówka - Wilbur and Gussie


Filmiki z przybycia pary książęcej:Natomiast wieczorem odbył się bankiet zorganizowany na cześć pary młodej w Al Husseiniya Palace. Nie mogło na nim zabraknąć księcia Williama i księżnej Kate, którzy ponownie mieli okazję przywitać się z nowożeńcami oraz ich rodzinami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się członkowie europejskich rodzin panujących m.in. książę Frederik i księżna Mary (z którymi księżna Kate zamieniła parę słów), księżniczka Elżbieta z Belgii, księżniczka Victoria i książę Daniel ze Szwecji czy król Willem Alexander i królowa Maxima w Niderlandów.

<.center>


Co ciekawe na ślubie byli również obecni... Carole Middleton oraz Pippa i James Matthews!


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Jenny Packham

Tiara - Cambridge Lover's Knot Tiara

Kopertówka - Prada

Kolczyki - Greville Chandelier

Odznaczenia - Royal Family Order/Royal Victorian Order

Broszka - Bentley & Skinner


📸Ritzau Scanpix via Billed Bladet


Filmiki z przyjęcia:***********************************************************************************


Kolejna książka związana z The Earthshot Prize będzie wkrótce w sprzedaży! Książka ,,The Earthshot Prize: A Handbook for Dreamers and Thinkers'' ma na celu zainspirowanie młodych pokoleń w rozwiązania pozwalające uchronić planetę przed katastrofalnymi skutkami klimatycznymi. Ponadto książę William zadeklarował, że napisze krótki wstęp wzywający do naprawy planety.


Pierwsze egzemplarze pojawią się w księgarniach miesiąc przed rozdaniem nagród w Singapurze.


***********************************************************************************


2 czerwca książę William zorganizował spotkanie dla załogi East Anglian Air Ambulance oraz ofiar wypadków, które przeżyły dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratownictwa medycznego. Jego Królewska Wysokość przez wiele lat brał udział w różnych akcjach ratunkowych lecz - ze względu na zwiększenie obowiązków jako członka rodziny królewskiej - musiał z tej pracy zrezygnować. Książę Walii zamienił kilka słów z Jackiem Beetonem, który osiem lat temu przeżył tragiczny wypadek (tir uderzył w samochód dostawczy, którym podróżował Jack oraz jego wujek - niestety jego wujka nie udało się uratować).***********************************************************************************


3 czerwca książę William - jako prezes The Football Association - uczestniczył w meczu finałowym FA Cup rozgrywanym przez drużyny Manchester City oraz Man City. Ostatecznie zwycięstwo odniosła Man City z wynikiem 2:0.

Embed from Getty Images


Prześlij komentarz