Książę William na przeglądzie wojsk na Horse Guards Parade + więcej

niedziela, 11 czerwca 2023

 Wczoraj odbyła się próba The Colonel's Review czyli parady z udziałem brytyjskich żołnierzy, która zostanie zaprezentowana podczas oficjalnych obchodów urodzin króla Karola III czyli znanego już Wam Trooping The Colour. Na tym wydarzeniu był obecny książę Walii, którzy przewodniczył całemu pochodowi. Jego Królewska Wysokość miał okazję przybyć konno na Horse Guards Parade gdzie dokonał przeglądu wojsk. Oprócz tego, również uwzględniłam ostatnie, niezapowiedziane wyjście księżnej Kate. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!


Kensington Palace Twitter

Książę William - jako pułkownik Gwardii Walijskiej - dokonał przeglądu wojsk, które wezmą udział w tegorocznych uroczystościach Trooping The Colour. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Armii Brytyjskiej:

Po raz pierwszy od ponad 30 lat pułki biorące udział obejmują wszystkie pięć oddziałów Gwardii Pieszej: Grenadierów, Coldstream, Szkotów oraz Gwardii Irlandzkiej i Walijskiej. W paradzie weźmie również udział Household Cavalry Mounted Regiment oraz The Blues and Royals, który razem zapewnią eskortę Suwerena; oraz Królewska Artyleria Konna Oddziału Królewskiego, która w dniu oficjalnych urodzin Króla wystrzeli salwy armatnie po zakończeniu parady w Green Park.

Embed from Getty Images


Była to pierwsza sytuacja, kiedy Jego Królewska Wysokość dokonał przeglądu wojsk jako pułkownik Gwardii Walijskiej. Próbnym uroczystościom na Horse Guards Paradze przyglądało się 8 tysięcy osób.

Embed from Getty Images


Po zakończeniu próby uroczystości, książę William opublikował krótką wiadomość na Twitterze Pałacu Kensington:

Wielkie podziękowania dla każdego żołnierza, który dziś rano - w upalny dzień - wziął udział w Colonel's Review. Były to trudne warunki, ale wszyscy naprawdę wykonaliście dobrą robotę. Dziękuję. W


Pałac Kensington na Twitterze:


Krótki filmik z próby zbliżających się uroczystości:A oficjalne uroczystości już za tydzień! Kto z Was nie może się doczekać ponownie zobaczyć parę książęcą i ich dzieci na balkonie Pałacu Buckingham? :D


***********************************************************************************


8 czerwca księżna Kate odbyła niezapowiedziane wyjście. W godzinach porannych Jej Królewska Wysokość przewodniczyła spotkaniu, które było związane z jej działalnością na rzecz wczesnego dzieciństwa. Rozmowy przeprowadzono w Zamku Windsor.


Prześlij komentarz