Trooping The Colour 2023 + Dzień Ojca w Wielkiej Brytanii + Wizyta księżnej Kate w Nuneaton + więcej!

poniedziałek, 19 czerwca 2023

 Ostatni tydzień obfitował w niezwykle ważne wydarzenia - po raz pierwszy mogliśmy obserwować uroczystości Trooping The Colour za czasów panowania króla Karola III, zobaczyć przepiękne zdjęcie księcia Williama z trójką swoich dzieci z okazji obchodzonego 18 czerwca Dnia Ojca w Wielkiej Brytanii. Ponadto 15 czerwca księżna Kate - w ramach kontynuowania swojej działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa - odwiedziła Nuneaton, gdzie spotkała się z pielęgniarkami środowiskowymi oraz rodzicami i ich małymi dziećmi. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/crownchronicles

Dzień przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości, książę William i księżna Kate przybyli do Londynu na przyjęcie dla pułkowników dywizji, którego gospodarzem była księżniczka Anna. Niestety do tej pory nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego wydarzenia więc na razie musimy się zadowolić filmikiem z przyjazdu pary książęcej do Clarence House:


Około 10:45 brytyjskiego czasu parada z udziałem wojsk oraz członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej wyruszyła z dziedzińca Pałacu Buckingham do Horse Guards Parade. Król Karol (reprezentujący Household Division), książę William (Gwardia Walijska), księżniczka Anna (Blues and Royals), książę Edward (Gwardia Londyńska) oraz książę Kentu (Scots Guards) podążali na miejsce konno, natomiast w powozach podróżowali: królowa Camilla (Gwardia Grenadierów), księżna Kate (Gwardia Irlandzka), książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, księżna Sophie oraz Sir Timothy Laurence.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Jak można było przeczytać na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Ta ceremonia wojskowa sięga początków XVIII wieku lub wcześniej, kiedy to barwy (flagi) batalionu były przenoszone do szeregów, aby żołnierze mogli je zobaczyć i rozpoznać. Od 1748 roku ta parada jest także oficjalnym świętem urodzin władcy. [...] W tym roku Trooping The Colour odbyło się po raz pierwszy za czasów panowania Jego Królewskiej Mości.

Gdy wszyscy przybyli na Horse Guard's Parade, obecne formacje wojskowe ustawiły się w szyku. Następnie monarcha dokonał ich przeglądu. Po raz pierwszy królowa Camilla i księżna Kate oglądały uroczystości z dziedzińca, a nie - tak jak do tej pory - z balkonu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Zwieńczeniem uroczystości był przelot śmigłowców należących do Królewskich Sił Powietrznych nad Pałacem Buckingham. Rodzina Królewska obserwowała pokaz z balkonu oficjalnej rezydencji monarchy. Oczywiście wielkie show skradł najmłodszy z Walesów - książę Louis ;).

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Był również uroczy moment z udziałem księcia Williama oraz księżniczki Charlotte.

Embed from Getty Images


Po zakończeniu Trooping The Colour, para książęca i ich dzieci opuścili Pałac Buckingham, aby udać się do swojego domu w Windsorze.


Pałac Buckingham na Twitterze:


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Andrew Gn

Kapelusz - Philip Treacy

Szpilki - Aquazzura

Kopertówka - LK Bennett

Kolczyki - kolekcja księżnej Diany

Broszka - Gwardia Irlandzka

Embed from Getty Images


Transmisję z uroczystości możecie obejrzeć poniżej:***********************************************************************************


18 czerwca w Wielkiej Brytanii był obchodzony Dzień Ojca. Z tej okazji Pałac Kensington podzielił się dwiema fotografiami z udziałem księcia Williama oraz jego trójki dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte oraz księcia Louisa. Zdjęcia wykonała Millie Pilkington, a na miejsce sesji zdjęciowej wybrano tereny Frogmore House. Jak można się dopatrzeć na zdjęciach, Ich Królewskie Wysokości siedzieli na ławce, która została specjalnie wykonana na 90.urodziny królowej Elżbiety II, 21 kwietnia 2016 roku.


Pałac Buckingham na Twitterze również opublikował krótki post:


***********************************************************************************


15 czerwca księżna Kate udała się z wizytą do Nuneaton w hrabstwie Warwickshire, aby kontynuować swoją działalność na temat znaczenia pierwszych pięciu lat życia dziecka na ich dalsze funkcjonowanie w przyszłości. Tam Jej Królewska Wysokość spotkała się z pielęgniarkami środowiskowymi biorącymi udział w nowym badaniu terenowym finansowanym przez The Royal Foundation Centre for Early Childhood. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

The Royal Foundation Centre for Early Childhood przekazało 50 tysięcy funtów na badania, które mają na celu przetestowanie i ocenę zastosowania ADBB (Alarm Distress Baby Scale) w Wielkiej Brytanii. Zostanie ono przeprowadzone we współpracy z Institute of Health Visiting oraz Uniwersytetem Oksfordzkim. [...] Model ADBB służy do oceny interakcji dzieci z otaczającym je światem. Narzędzie te koncentruje się na zachowaniach społecznych, takich jak kontakt wzrokowy, mimika, wokalizacja i poziomy aktywności, aby pomóc lekarzom i rodzinom lepiej zrozumieć, w jaki sposób dzieci wyrażają swoje uczucia, jednocześnie wspierając rodziców i opiekunów w budowani więzi i przywiązania. [...]

Embed from Getty Images


Księżna Kate miała okazję porozmawiać z pielęgniarkami środowiskowymi oraz rodzicami korzystającymi z ich pomocy. Wśród mam znalazła się Mischa Kerr oraz jej 9-miesięczną córeczka Talia, która - przez całą rozmowę z uczestnikami spotkania - ściskała rękę Jej Królewskiej Wysokości ;).

Embed from Getty Images


Podczas wizyty wykonano również kilka pamiątkowych zdjęć.


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Cefinn

Torebka - Mulberry

Szpilki - Jimmy Choo

Kolczyki - Kiki McDonough

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


Natomiast 16 czerwca Pałac Kensington opublikował kilkuminutowy filmik z ostatnich wyjść księżnej Kate związanych z promowaniem jej najnowszej kampanii na temat wczesnego dzieciństwa - Shaping Us. W nim można również zobaczyć kadry z dotąd niezapowiedzianych przez Pałac wyjść księżnej Kate.1 komentarz

  1. Super Kate w zielonym, ale ten kostium z urodzin Karola troche za ciezki styl, do tej pory wybierala na ta okazje lżejsze tkaniny i bylo lepiej .
    Rozumiem, ze to z racji bycia przewodniczącymi gwardii obie Panie byly na dziedzincu nie balkonie?

    OdpowiedzUsuń