Książę William na otwarciu Reuben House + Książę Walii i księżna Edynburga na pokazie filmu ,,Rhino Man'' + więcej!

środa, 14 czerwca 2023

13 czerwca książę Walii odbył dwa wyjścia związane z jego działalnością na rzecz bezdomności oraz przeciwdziałania kłusownictwu. W pierwszej kolejności - jako patron organizacji Centrepoint - uczestniczył w otwarciu Reuben House - nowego budynku przeznaczonego dla osób bezdomnych. Natomiast wieczorem - wraz ze swoją ciocią, księżną Sophie - uczestniczył w premierze filmu dokumentalnego ,,Rhino Man''. Ponadto pojawiło się nowe zdjęcie pary książęcej ze ślubu w Jordanii oraz kolejne niezapowiedziane wyjście księżnej Kate. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Książę William - jako patron organizacji charytatywnej Centrepoint - uczestniczył w otwarciu Reuben House - nowego budynku składającego się z 33 mieszkań przeznaczonych dla młodych osób bezdomnych. Jak można przeczytać na stronie poświęconej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej:

Centrepoint szacuje, że w ubiegłym roku około 15 tysięcy osób w wieku 16-24 lat w Londynie stanęło w obliczu bezdomności. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, uruchomiono Independent Living Programme, który ma na celu zapewnienie dachu nad głową dla 300 młodych ludzi na osiedlach znajdujących się w Londynie i Manchesterze. [...] 33 nowe mieszkania w Reuben House pozwolą młodym ludziom mieszkać za przystępną cenę, z czynszem ograniczonym do jednej trzeciej ich wynagrodzenia. [...]

Embed from Getty Images


Podczas wizyty, książę Walii spotkał się z niektórymi młodymi ludźmi, którzy zaczną swoje nowe życie w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym. Mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami życiowymi, wyznali, w jaki sposób organizacja Centrepoint pozwoliła im stanąć na nogi i podjąć się pracy oraz jak nowe mieszkania pomogą zapewnić im bezpieczeństwo i stabilność. Jego Królewska Wysokość również został oprowadzony po nowo otwartym budynku.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik:***********************************************************************************


13 czerwca książę William oraz księżna Sophie wzięli wspólnie udział w premierze filmu dokumentalnego ,,Rhino Man'' opowiadającego o życiu Antona Mzimby - byłego strażnika rezerwatu Timbavati Private Nature w Afryce Południowej, który tragicznie zmarł w wyniku ataku przeprowadzonego przez handlarzy dziką przyrodą. Film został nakręcony we współpracy z organizacją United for Wildlife, którego patronem jest książę Walii. Jak można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington:

Film dokumentalny wyreżyserowany przez Johna Jurko II, który upamiętnia tragiczne morderstwo Antona Mzimby, śledzi szkolenie następnej generacji południowoafrykańskich strażników dzikiej przyrody i kluczową rolę, jaką odgrywają w ochronie nosorożców przed kłusownikami i przestępcami zajmującymi się handlem dziką przyrodą. [...] Dziedzictwo Antona, celebrowane w tym filmie dokumentalnym, podkreśla również niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są leśnicy dzikiej przyrody w Afryce i na całym świecie.

Embed from Getty Images


Tuż przed rozpoczęciem pokazu filmowego, książę Walii i księżna Edynburga zamienili kilka słów z reżyserem oraz producentem, Johnem Jurko II, a także Rubenem i Marianne De Kock oraz Orlatem Ndlovu - strażnikami przyrody z Timbavati Private Nature Reserve.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik:***********************************************************************************


11 czerwca pojawiło się kolejne zdjęcie księcia i księżnej Walii ze ślubu księcia Husseina oraz jego wybranki, Rajwy Al Saif. Poniższa fotografia została wykonana podczas przybycia pary książęcej na wieczorne przyjęcie weselne w Al Husseiniya Palace.


***********************************************************************************


Na koniec - niezapowiedziane wyjście księżnej Kate:


13 czerwca - Spotkanie dotyczące działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa w Zamku Windsor.


Prześlij komentarz