Książę Walii na gali i sympozjum Tusk Conservation Awards + Przemówienie księżnej Kate z okazji Addiction Awareness Week + Konferencja ,,Youth in Nature'' + więcej

środa, 2 listopada 2022

 Początek listopada rozpoczął się pracowicie dla księcia Williama! Wczoraj Jego Królewska Wysokość uczestniczył w gali Tusk Conservation Awards w Hampton Court Palace, podczas której wręczył nagrody afrykańskim strażnikom przyrody. Natomiast dzisiaj uczestniczył w sympozjum dotyczącym ochrony przyrody w Afryce oraz spotkał się z filmowcami i studentami należącymi do Royal African Society. Oprócz oficjalnych wyjść księcia Williama, w tym poście znajdują się również nowe informacje dotyczące księżnej Kate m.in. przemówienie z okazji Addiction Awareness Week. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na jednym z wpisów Pałacu Kensington na Twitterze:

Tusk Conservation Awards celebruje naprawdę niezwykłych ludzi pracujących na pierwszej linii ochrony przyrody w Afryce. Zaangażowanie, innowacyjność i odwaga, którą wykazują, są głęboko pokorne. Finaliści, zwycięzcy i absolwenci Tusk Trust - jesteście strażnikami natury i dlatego zasługujecie na jak największe podziękowania za to, co robicie. Świętując 10-lecie gali Tusk Awards patrzymy również w przyszłość i ciągłą, niezbędną pracę liderów ochrony przyrody i strażników dzikiej przyrody w całej Afryce. 

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Zwycięzcami tegorocznej gali zostali:

 1. Neddy Mulimo (pochodzi z Zambii; jest kierownikiem elitarnej i wysoce ukierunkowanej Specjalistycznej Jednostki Antykłusowniczej; jego zadaniem jest odkrywanie informacji o nielegalnych działaniach kłusowniczych oraz kierowanie pięcioma jednostkami w celu wykorzystania ich potencjału, aby zwalczać zabijanie dzikiej przyrody)
 2. Achilles Brunnel Byaruhanga (pochodzi z Ugandy; od 27 lat kontynuuje swoją działalność jako orędownik terenów podmokłych oraz strażnik terenów zamieszkujących przez ptaki; obecnie jest dyrektorem wykonawczym NatureUganda - największej organizacji członkowskiej w tym kraju)
 3. Miguel Goncalves (pochodzi z Mozambiku; jest strażnikiem Parku Narodowego Maputo; dzięki niemu, park zamienił się z w krainę bogatą w dziką przyrodę oraz odnawiające się ekosystemy, zarówno w oceanie jak i na lądzie)
 4. Ian Craig (pochodzi z Kenii; założył rezerwat nosorożców oraz zapobiegł wyginięciu jednego z  ich gatunków; odegrał również wielką rolę w zlikwidowaniu kłusownictwa; obecnie prowadzi organizację Northern Rangelands Trust)

Embed from Getty Images


Zwieńczeniem tego wydarzenia było przemówienie wygłoszone prze księcia Walii. Podczas jego prezentowania, Jego Królewska Wysokość powiedział:

Dzisiejsze wydarzenie to doskonały moment nie tylko poświęcony refleksji nad niezwykłymi osiągnięciami naszych nominowanych, ale także na podsumowanie ogromnych wyzwań, przed którymi nadal stoimy w zakresie ochrony świata przyrody... Jak przypomniał nam Sir David Attenborough podczas tej ceremonii pięć lat temu: ,,Dzika przyroda Afryki jest naprawdę wyjątkowa. To, co chronią nasi nominowani Tusk Conservation Awards, ich oddane zespoły i lokalne społeczności, jest jednym z największych skarbów przyrody na świecie''. [...] Obecnie żyjemy w niespokojnych czasach i bardzo łatwo jest stracić z oczu to, jak ważne jest dbanie o nasz świat przyrody. Musimy nadal koncentrować się na inwestowaniu w przyrodę i środowisko, chroniąc je dla przyszłych pokoleń. Nie wolno nam przekazywać pałeczki naszym dzieciom i wnukom, przepraszając, że nie podjęliśmy żadnych działań. Zamiast tego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć tych, którzy wspierają nasz naturalny świat, często narażając się na wielkie ryzyko. [...]

Embed from Getty Images


Filmik z wydarzenia:***********************************************************************************


Natomiast dziś, w godzinach porannych, Jego Królewska Wysokość uczestniczył w sympozjum, podczas którego porozmawiał z finalistami i zwycięzcami Tusk Conservation Awards. Podczas niego dowiedział się o nowych inicjatywach i planach związanych z dalszą ochroną nie tylko dzikiej przyrody jak i całego środowiska. To wydarzenie odbyło się w jednej z sal St. James's Palace w Londynie.

Embed from Getty Images


Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

To wydarzenie jest okazją dla czołowych afrykańskich ekologów do podzielenia się swoją wiedzą, zbiorowym doświadczeniem i wiedzą ekspercką w celu motywowania większej współpracy, innowacji i budowania większej odporności na ochronę przyrody na całym kontynencie.

Embed from Getty Images


Filmik z wydarzenia:Następnie złożył wizytę w The Garden Cinema, aby spotkać się z filmowcami i studentami poszerzającymi swoją wiedzę w zakresie branży filmowej oraz należącymi do stowarzyszenia Royal African Society. To wyjście jest związane z przygotowaniami do festiwalu Film Africa, który ma odbyć się w przyszłym miesiącu. Jak można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington:

Założone w 2011 roku Film Africa prezentuje najlepsze kino afrykańskie dla całego kontynentu jak i mieszkańców Afryki w Wielkiej Brytanii. W tym roku festiwal zaprezentuje 48 filmów z 16 krajów (w tym 22 brytyjskie, europejskie i światowe premiery) wraz z żywą serią wydarzeń, w tym rozmowami i dyskusjami reżysera; profesjonalnymi warsztatami i kursami mistrzowskimi; pokazami szkolnymi zajęciami rodzinnymi dla młodszego pokolenia; prowadzenia wieczorów muzycznych z Film Africa LIVE! Film Africa również docenia i wspiera nowe talenty filmowe, przyznając nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego oraz nagrodę publiczności za najlepszy film fabularny.

Embed from Getty Images


Podczas rozmowy z uczniami, książę William dowiedział się więcej na temat branży filmowej widzianej z różnych perspektyw, nawiązywania kontaktów z innymi osobami pracującymi w tejże branży oraz uczenia się nowych umiejętności pod okiem międzynarodowych profesjonalistów. Oprócz dyskusji przeprowadzonej z młodymi ludźmi, książę również wziął udział w krótkim Q&A na temat najnowszych afrykańskich produkcji. Odbyły się także warsztaty, podczas których Jego Królewska Wysokość dowiedział się więcej o konkretnych obszarach, które reprezentuje dany mówca oraz doświadczeniach uczniów biorących udział w tego typu zajęciach.

Embed from Getty Images


***********************************************************************************


28 października opublikowano filmik z udziałem księcia Williama. Został on specjalnie przygotowany na konferencję ,,Youth in Nature'' poświęconej działalności i działaniom młodych ludzi na rzecz ochrony środowiska. Książę Walii - jako patron The British Trust of Ornitology - powiedział, że młodsze pokolenia zdecydowanie częściej przebywają na świeżym powietrzu oraz są bardziej świadomi ryzyka katastrofy klimatycznej.


**********************************************************************************


29 października w Seulu doszło do tragicznej sytuacji. Podczas zorganizowanego przyjęcia halooweenowego w centrum stolicy Korei Południowej (na którym było obecnych około 100 tysięcy osób) wybuchła panika. Z powodu tratowania się ludzi, śmierć poniosło ponad 150 osób. Książę i księżna Walii postanowili wydać krótkie oświadczenie o następującej treści:

Catherine i ja przesyłamy całą naszą miłość i modlitwy rodzicom, rodzinom i bliskim tych, którzy tragicznie zginęli wczoraj wieczorem w Seulu.


***********************************************************************************


30 października księżna Kate - jako patronka The Forward Trust - nagrała specjalną wiadomość z okazji trwającego Addiction Awareness Week (31 października - 6 listopada). W czasie wygłaszania swojej przemowy, Jej Królewska Wysokość wyraziła swoje wsparcie kampanii ,,Taking Action on Addiction'', podczas której podejmowane są działania na rzecz osób zmagającymi się z różnego rodzaju uzależnieniami. W swojej krótkiej przemowie, księżna powiedziała:

Nikt nie decyduje się na uzależnienie. Chcę, żebyście wiedzieli, że jest to również poważny stan zdrowia. Proszę, nie pozwólcie, aby wstyd powstrzymywał Was przed otrzymaniem pomocy, której tak desperacko potrzebujecie.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu na najlepszą stylizację października)

Bluzka - Tory Burch


The Forward Trust Twitter

***********************************************************************************


1 listopada księżna Kate zorganizowała prywatne spotkanie z dyrektorem naczelnym The Royal Foundation, Amandą Berry.


Następnie Jej Królewska Wysokość odbyła rozmowę telefoniczną z Dr Davidem Hoyle'm (dziekanem Westminsteru) oraz uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym jej działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa.


Natomiast 30 października książę William spotkał się z Alastair'em Martinem (sekretarzem Księstwa Kornwalii).


2 komentarze

 1. Czy kKate bedzie organizowac jakiś świateczny koncert czy coś takie go wiadomo coś >:_)>???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Pałac Kensington potwierdził, że księżna Kate ponownie zorganizuje świąteczny koncert, który odbędzie się 15 grudnia w Opactwie Westminsterskim. Szczegóły tego wydarzenia opiszę w poście, który niedługo zostanie opublikowany na blogu ;).

   Usuń