Rozmowa księcia Williama z członkami angielskiej drużyny piłkarskiej na temat zdrowia psychicznego sportowców + więcej!

wtorek, 8 listopada 2022

 Wczoraj Pałac Kensington ogłosił, że książę William wraz z piłkarzami angielskiej drużyny narodowej w piłce nożnej - Harrym Kane'em, Declan Rice'em oraz Kelvyn'em Quagraine - porozmawiali na temat zdrowia psychicznego sportowców. Projekt pt. ,,Game of Fives'' został zaaranżowany przez globalną markę mediów piłkarskich COPA90, której zadaniem jest wyznaczanie programów i treści dostosowanych do współczesnego fana piłki nożnej. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


Photo: Pete Banks

Tak wyglądała zapowiedź rozmowy na twitterze Pałacu Kensington:


A oto co powiedział książę William (postanowiłam przetłumaczyć fragment):

Rozczarowanie jest częścią naszego życia. To, jak sobie z tym radzisz, jest kluczowe. W przeszłości starałem się radzić sobie z emocjami, jakie mi towarzyszyły podczas naprawdę rozczarowujących meczów z udziałem angielskiej drużyny. To było trudne. Najpierw jest euforia, która nagle się rozpada i gaśnie. Czujesz się jakbyś tracił kontakt z rzeczywistością, czujemy to wszyscy razem, a potem następuje powrót do rzeczywistości i wszystko wraca do normy i to wygląda jak: Gdzie to wszystko znikło? Czy to było naprawdę? Co się stało? I jak można odzyskać to uczucie? Jednak piłka nożna ma tę zdolność położenia tego wszystkiego na jednej tacy i nagłego zabrania tego wszystkiego i odejść aż do następnego razu.

📸 Pete Banks

Cały filmik można obejrzeć poniżej:***********************************************************************************


Jak podaje do informacji strona internetowa The Times, książę William - już jako następca tronu, książę Walii - rozpoczyna naukę języka walijskiego! Jednym z elementów świadczących o poważnym traktowaniu swojej nowej roli, Jego Królewska Wysokość zamierza co jakiś czas publikować swoje tweety we współpracy z walijskim nadawcą S4C, wspierając projekty w języku walijskim. Również ogłoszono, że Kate i William ponownie odwiedzą Walię - tuż przed świętami Bożego Narodzenia.


***********************************************************************************


Premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak, podjął decyzję dotyczącą zbliżającej się koronacji króla Karola. Jak już jest wiadome, lider Partii Konserwatywnej ogłosił dodatkowy dzień wolny dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tym dniem jest 8 maja czyli poniedziałek, tuż po zakończeniu weekendowych uroczystości.


Prześlij komentarz