Wizyta księżnej Kate w Colham Manor Children's Centre w Uxbridge + Książę William na inwestyturze w Zamku Windsor + więcej!

środa, 9 listopada 2022

W ramach swojej działalności i zaangażowania we wczesne dzieciństwo, księżna Walii złożyła wizytę w Colham Manor Children's Centre w Uxbridge. Tam Jej Królewska Wysokość spotkała się z małymi podopiecznymi i ich mamami, a także dowiedziała się więcej o działalności centrum poświęconego matkom oraz ich dzieciom. Oprócz oficjalnego wyjścia księżnej Kate, również książę William był aktywny, bowiem przewodniczył kolejnej inwestyturze, które odbyło się w Zamku Windsor. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Dzisiejsze wyjście księżnej Kate jest także związane z jej patronatem nad organizacją Maternal Mental Health Allance poświęconą wsparciu psychicznemu przyszłym mamom lub kobietom w połogu. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie MMHA:

Maternal Mental Health Alliance to brytyjska organizacja charytatywna i sieć ponad 100 organizacji, której celem jest zapewnienie wszystkim kobietom i rodzinom dotkniętym okołoporodowymi problemami natury psychicznej dostępu do wysokiej jakości kompleksowej opieki i wsparcia. Łączymy społeczność zajmującą się zdrowiem psychicznym matek i wprowadzamy zmiany, łącząc siłę rzeczywistego doświadczenia z kliniczną i profesjonalną wiedzą.

Embed from Getty Images


W trakcie wizyty w centrum, księżna miała okazję spędzić czas z matkami oraz ich małymi dziećmi. Miały one okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i powiedzieć, jakie wsparcie otrzymały od Maternal Mental Health Alliance.

Embed from Getty Images


Nie zabrakło również rozmów z osobami świadczącymi usługi okołoporodowe czyli specjalistami w zakresie psychiatrii, położnictwa, pielęgniarstwa, a także pracownikami socjalnymi.

Embed from Getty Images


Pod koniec wizyty, Jej Królewska Wysokość zmieniła parę słów z trzyletnim Akeemem. Podczas rozmowy, chłopczyk zwrócił uwagę na broszkę w postaci maku, którą miała na sobie księżna.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Hobbs London

Sukienka - Mango

Kopertówka - Jimmy Choo

Kolczyki - Kiki McDonough

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmik z dzisiaj:***********************************************************************************


8 listopada w Zamku Windsor odbyły się dwie ceremonie inwestytury, którą jedną z nich poprowadził książę William. Orderem Imperium Brytyjskiego zostały odznaczone następujące osoby:


Sir Trevor Philips - brytyjski pisarz, dziennikarz i były polityk; otrzymał tytuł szlachecki za zasługi na rzecz równości i praw człowieka.


Rio Ferdinand - angielski piłkarz grający na pozycji obrońcy; otrzymał Order Imperium Brytyjskiego dla zasługi dla sportu.


twitter.com/RoyalFamily


Gavin Walker - angielski sportowiec poruszający się na wózku inwalidzkim, członek narodowej drużyny rugby; został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu. 


twitter.com/RoyalFamily

Jim Roberts - angielski sportowiec poruszający się na wózku inwalidzkim, członek narodowej drużyny rugby; został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.


twitter.com/RoyalFamily

Pałac Kensington na Twitterze:


Filmik z tego wydarzenia:


**********************************************************************************


9 listopada książę William odbył dwa, prywatne wyjścia:


W godzinach porannych uczestniczył w spotkaniu dotyczącym Księstwa Kornwalii...


...natomiast w godzinach wieczornych wziął udział w przyjęciu dla przewodniczących organizacji charytatywnej Child Bereavement UK w Oswald's. Na tym wydarzeniu był także obecny syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones.

       

Prześlij komentarz